Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Da li je neko mozda stavljao stiltove biose na recimo Asus 280x ili na 7950, i da li se nesto dobija prilikom kopanja ETH? Znam da je to bilo aktuelno pre 2 godine dok se kopao scrypt, pa je recimo stiltov bios ubrzavao 7970 sa 550 khash na preko 700...
 
pa dali ima nekih tih biosa i za eth???
 
Kod mene je praktično ista potrošnja kao na toj slici, tj nekih 30w više, ako je ovo 746w potrošnja iz zida. 900/1425 - 125mv. Samo što temp nisu ni blizu. Mora najnoviji AB 4.3 beta4(podržava tonga unofficial mod) , i da se podesi kao na slici.

Skinuo sam Ab, i dalje ne mogu da mrdam dalje od -100mV, ista podešavanja kao na slici. Da nemaš ti možda asus kartice?
 
Dobitak nije toliki, ja imam bios za Asus DCII 7950 stim sto ima vise verzija kartice pa se mora pazit, ovde su samo timinzi memorije nategnuti za scrypt ali donose i ubrzanje za ethereum od 5%

http://www.filedropper.com/asus7950edited

PS: uplodovan updatovan bios
 
Poslednja izmena:
pa dali ima nekih tih biosa i za eth???

Nema to veze sa vrstom novcica koji se kopa, vec generalno za kartice, fabricki dolaze sa neoptimizovanim biosom. Secam se da sam sa dve safirke 7970 kopao LTC, brzina im je bila oko 550 khash, kada sam stavio stiltov bios, ubrzalo se na preko 700 khash. Fazon je u memorijskim tajminzima, koji lepo mogu da se zategnu bez nekih posledica, i da se pronadje optimalan klok, recimo ako je memorija 1250, daje recimo 20 mhash, ako je ubrzas na 1251, pada na 19 mhash, zbog tajminga koji je sporiji na visem kloku, logicno. E taj lik Stilt je optimizovao tajminge za odredjeni klok, i kaze ti 'na tom i tom kloku daje najbolje performanse', i slicno.
E sad, koliko sam shvatio, Stilt je misteriozno nestao negde pre 2 godine :D ali su njegovi biosi svuda po netu, samo mora da se pazi na vrstu memorije (Hynix, Elpida), i slicno.
 
gde da nadjemo tool za proveru , fffffffffffffffffffffffffffff ko ce da flesuje po ovu zegu ...
 
Ucitas svoj bios u VB7 i vidis koju memoriju imas, za GPU-z snimas bios-e a sa atiwinflash flashujes

Ako neko skonta kako da vidi sve 4+ GPU u ati win flash-u nek napise, ja sam morao da isljucim jedan GPU jer GUI prozor ne skalira dovoljno da mozes da selektujes 4-tu karticu...
 
Poslednja izmena:
Flashuje se iz dosa i to.jedna po jedna karta i nikad nema greske
 
1200W, ako se undervoltuje i gura samo ethereum bec DCR-a u dual miningu moze da prodje i 1KW, uzmes BTC plocu ako ima negde tu mogu i obicni riseri bez molex-a, generalno 280x ne vuku puno napona sa ploce, AMD 3x serija mora powered kvalitetan riser ili BTC ploca koja ima dodatne naponske konektore na ploci za napjanje PCI-e slota

1200W je bolje jer sutra se mozda pojavi neki algo koji je isplativiji a vuce 50% vise struje od ethereuma
Neka odmah ide na 2000W+
Sutra može da se pojavi neki novčić koji je isplativiji, a vuče 75% više od ETH-a.
 
I jel ima promena ako si vec flesovao, napisi nam kolko ti koja karta daje na kojim klokovima...
 
Ima li ko 6 karti na jednom napajanju ? kakva je situacija sa cable menagmentom mislio sam v1200 platinum da uzmem karte su r9 380 ljuti undervolt.
 
Neka odmah ide na 2000W+
Sutra može da se pojavi neki novčić koji je isplativiji, a vuče 75% više od ETH-a.

A sto si nasao potrebu da trolujes?
1200W je minimum za 4x 280x, trenutno se kopa ethereum koji eto slucajno ne moze da iskoriti 280x vise od 65% pa 4x 280x vuku ~800W, stvarno mi neki ovde nisu jasni

Posle krece plakanje zasto gore kablovi, mulex-u, itd, pokusas ljudima da objasnis ali mozda bolje cutat pa spalite kuci/stan/garazu
Takodje napomenuo sam DCR i Cleymora da posle ne bude zadimilo se napajanje jer eth+dcr itekako povuku vise a da ne pricamo o drugim algoritmima ili neki od vas sto su kopali samo ethereum mozda ne znaju da postoji jos barem 20+ algoritama za kopanje i ~1000 alt coina

na primer 290x zna da povuce i 300w sa XPM-om a ethereumu vuce ispod 200, sto je povecanje od tih 50%

I jel ima promena ako si vec flesovao, napisi nam kolko ti koja karta daje na kojim klokovima...

7950 Asus na 1030Mhz daje tacno danas 19.35Mh/s, pre modovanja nemam pojma, zakljucujem da ima dobitak jer ostalima daje manje
 
Poslednja izmena:
A sto si nasao potrebu da trolujes?
1200W je minimum za 4x 280x, trenutno se kopa ethereum koji eto slucajno ne moze da iskoriti 280x vise od 65% pa 4x 280x vuku ~800W, stvarno mi neki ovde nisu jasni

Posle krece plakanje zasto gore kablovi, mulex-u, itd, pokusas ljudima da objasnis ali mozda bolje cutat pa spalite kuci/stan/garazu
Takodje napomenuo sam DCR i Cleymora da posle ne bude zadimilo se napajanje jer eth+dcr itekako povuku vise a da ne pricamo o drugim algoritmima ili neki od vas sto su kopali samo ethereum mozda ne znaju da postoji jos barem 20+ algoritama za kopanje i ~1000 alt coina

na primer 290x zna da povuce i 300w sa XPM-om a ethereumu vuce ispod 200, sto je povecanje od tih 50%



7950 Asus na 1030Mhz daje tacno danas 19.35Mh/s, pre modovanja nemam pojma, zakljucujem da ima dobitak jer ostalima daje manje

Oko snage 6 karti na eth opusteno 1200w pre je zavrzlama 6 pci-e konektora po 50 santima, da li se neko upustio u cable menagment, to mene zanima a mnogo lakse je sa 2 napajanja ne pitam za snagu nego za cable menagment jel ko umeo on je sa 4x7970 cepao scrypt na 1000w seasonicu ili v1000 pa nista nije zapalio leti na 40 stepeni. Bez ljutnje samo interesuje me cable menagment vole bih pre jedno jace nego 2 slabija napajanja.
 
Poslednja izmena:
4x7950 undervolt na 1.09v stilt bios oko 700khs po karti su iz zida vukle nesto manje od 1000W, OC blagi je vukao 11xx iz zida za scrypt na napjanju sa 90+ efikasnoscu, 280x su vukle ~10% vise i da seasonic su neki przili na 105+ % iskoriscenosti

Pa za 6x karte jedino da nisu sve u nizu kako bi kablovi bili dovoljno dugi, ja nisam radio takve rig-ve ima po netu raznih kombinacija
 
Čovjek pita za trenutni mining a to je ETH, a ti mu potežeš priču sa algoritmom koji vuče 50% više struje. Pa reko da ja uozbiljim priču i dignem ulog na 75%.

Srećom čovjek izgleda nije baš pao sa kruške i jednostavno se dosjetio da bi sa povećanjem energetskih zahtjeva mogao da ubaci dodatno napajanje ;)
 
Pa da danas kupi neko od 1000w a sutra doda nekog kineza od 200w pa sprzi kablove i sve ostalo, ja sam lepo odgovorio koliko trosi u ETH i da tu moze da prodje 1000w ali ti izgleda si ovde dosao da pametujes, takodje sam napomenuo da vecina minuje sa claymorom koji po defaltu radi ethereum + dcr koji vuce podosta, a da ne pricam da claymore verovatno/sigurno radi i na drugim dual minerima kako bi se kartice iskoristile sto blize 100%
Takodje bilo je masa primera gde ljudi zaborave da undervoltuju GPU pa za 10min PSU rikne, sve da bi se ustedila i zadnja para, i DA imam protiv takve stednje i pogotovo akd je neko sugerise na svakom koraku, jer nema smisla ako vec zaradjujes na necemu pa plati ko covek a ne posle da kuka i besni po forumu zbog problema

I da zbog jako niske iskoriscenosti 2xx arhitekture pod ethereumom moze sa 4x 280x proci i sa 800W napajanjem danas, za shift i expanse vec malo teze zbog velicine dag-a.. ali kad vec dajes 1000+ eura za rig ovako se ne razmislja!
 
Poslednja izmena:
A zašto bi ti kao drugo napajanje dodao kineza od 200W, a ne neko solidno napajanje od 620-750W?
 
Da bi dodao napajanje treba znati malo vise o elektronici i svim moguvim problemima (objasnjavano je razlika u potencijalu itd)...... a neko ko pita koliko jako napajanje mu trebe, 100% ne zna ama bas nista kao i vecina ovde
radi se copy/paste rigova sto je ok, ali tada se ne daju "losi" saveti
 
Pa zašto je loš savjet da uzme 2000W?
 
Za povezivanje drugog napajanja treba znanja koliko i za vezanje druge pertle, pod uslovom da si prvu već sam svezao.
 
Naravno, 1200W je granica, preko toga nema diskusije.

Jednako kako mu ti savjetuješ 1200 jer će sutra možda vratiti drugi algoritam ja mu kažem da uzme 2000 pa sutra mozda dokupi i još neku karticu.

A trenutno mu je i 1200 i 2000 previše.
 
Jel si ti cuo za Claymore miner uopste, kopas ethereum + decred, sa iskopanim decretom taman da platis svu struju i ethereum ti ostaje cist?

Inace sprema se i dual miner sa jos jednim algoritmom
Quote from: citronick on June 28, 2016, 11:57:06 AM
wow.... new coin?
ETH and ??
Give us a hint Claymore Shocked

I would not like to name it right now, just wait a few days.
 
Poslednja izmena:
Claymore samo jednim parametrom bira između dual ili singl kopanja. Čak, i bez obzira na taj parametar bez druge adrese neće kupati decred.
Meni realno nema smisla raditi dual mining za trenutnu cijenu druge valute. Posebno ne u letnjim danima kada su temperature znatno visočije. Meni tu celzijusi prave veći problem nego novac. Jednako OC može dobiti razliku u ETH da plati struju.
Stvar izbora. Jednako kao i to koliko će stotina W ostaviti u rezervi napajanja.
 
Zato sto je ploca kilava a extender bez napajanja i eto paljevine
Kasno palim ali da dodam, nije ploča kriva već atx konektor. Ploča je lepo progurala do atx konektora ali dalje nije moglo jer atx nije mogao više da podnese. Da je do ploče gorelo bi negde na ploči.

Osim ako se ne misli da je kilava jer nema dva dodatna molexa pa da rasporedi napor?
 
Poslednja izmena:
Tu nisu krivi ni ploca, ni napajanje, ni ekstender, nego korisnik koji ne zna sta radi...
 
Po mojoj racunici koliko iskopam DCR-a ne moze pokriti struju, a o temperaturama da ne pricam tako da sam ja cisto samo na ETH-u.
 
Ajde da ne koristimo teške reči pa da se preformulišem:
Prekomerna struje je povučena preko ploče koja nije imala problem sa tim, prešla preko i izgoreo je najslabiji deo u karici a to su atx konektor i žute žice na PSU kablu. Da je bilo dodatnih dva moleksa, možda ne bi izgorelo ništa a možda bi ipak goreo ili atx konektor ili moleksi.
 
Nazad
Vrh Dno