Šta je novo?

Half Life 2 ispod mojih ocekivanja!!! POMOC...

M3

Čuven
Učlanjen(a)
06.01.2004
Poruke
2,380
Poena
680
Evo ovako kada sam istalirao ovu igru na moju masinu automacki me razocarala koliko je igra zahtjevna.Driveri su odma da kazem najnoviji 71.20. Ja sam odma mislio iskreno da vam kazem da cu moci igru lagano da igram u 1280x1024 :p ALi ja stavim ta setovanja se na max..i krenuo da igram kad ono pocelo sta stuca uhh nistam imao po mojoj procjeni ni 10 frejmova.... :mad:
Kontam ja ajde da smanjim rezoluciju i stavim ja 1024x768 sve na max...i reko ako sad bude sve ok da upalim AAxAF....kaad ono moze da se igra ali ne sasvim glatko...u prosjeku oko 45 frejmova...
:mad: Ja ne znam sta da radim skinem stariju verziju drivera 67.22 i krenem da igram doticnu igru kad odjednom buuumppp.Bas takav zvuk , izbaci me iz igre ...JA resetovah komp. pa opet posah ali opet izbacanje iz igre... :mad: Ne znam stvarno koji mu je qrac.... :wall:
E sad procesor mi je o/c na 2.4 Ghz.....graficka takodje o/c 570 (core) a memorija 1000....
AKo znate u cemu je fazon recite ali ja misllim da ovdje nesto ne stima.Ako ima neki patch za zahtjevnost recite.Ili ako imaju neki driveri koji mislite da ce po vama najboljke raditi recite slobodno.Svaki predlog dobrodosao... :,,:

Pozdrav i unaprijed hvala... :bottle:
 
Ja sam je igrao sa 66.93 driver-ima, u 1024x768 na max ali bez aa+af.

POZ :wave:
 
M3 je napisao(la):
Evo ovako kada sam istalirao ovu igru na moju masinu automacki me razocarala koliko je igra zahtjevna.Driveri su odma da kazem najnoviji 71.20. Ja sam odma mislio iskreno da vam kazem da cu moci igru lagano da igram u 1280x1024 :p ALi ja stavim ta setovanja se na max..i krenuo da igram kad ono pocelo sta stuca uhh nistam imao po mojoj procjeni ni 10 frejmova.... :mad:
Kontam ja ajde da smanjim rezoluciju i stavim ja 1024x768 sve na max...i reko ako sad bude sve ok da upalim AAxAF....kaad ono moze da se igra ali ne sasvim glatko...u prosjeku oko 45 frejmova...
:mad: Ja ne znam sta da radim skinem stariju verziju drivera 67.22 i krenem da igram doticnu igru kad odjednom buuumppp.Bas takav zvuk , izbaci me iz igre ...JA resetovah komp. pa opet posah ali opet izbacanje iz igre... :mad: Ne znam stvarno koji mu je qrac.... :wall:
E sad procesor mi je o/c na 2.4 Ghz.....graficka takodje o/c 570 (core) a memorija 1000....
AKo znate u cemu je fazon recite ali ja misllim da ovdje nesto ne stima.Ako ima neki patch za zahtjevnost recite.Ili ako imaju neki driveri koji mislite da ce po vama najboljke raditi recite slobodno.Svaki predlog dobrodosao... :,,:

Pozdrav i unaprijed hvala... :bottle:
Vrati mašinu na default,verovatno je zbog toga,možda brlja memorija,možda grafička...
 
Smeta ti ovih 512mb rama, AAxAF tesko rade sa 512mb
 
mislim da ne bi trebao da imas nekih problema pri toj rezoluciji!
ja sam igru odigrao na generalno slabijoj makini u 1024 i sve na max, a posle sam probao radi zeza u 1280x1024 sa 2xAA i 4xAF i islo je skroz OK!
ali.....imam R9800PRO a HL2 je generalno optimizovan za ATi :)
da li je to problem....
 
Ljudi generalno me interesuje kako radi vama ova igrica na 6600 GT ???
Mogu se kladiti da ova igra dosta boilje radi na 9800 Pro ....A sto se tice rama to znam, ali sta je tu je...
 
MA treba da se skine fraps ...nemam ga ali cu ga sad skinuti ...
A ram nema nikakve veze sa AA i AF , to jedino veze ima sa karticom ;)
Ovako na prvi polged igra zahtjeva 1GB definitivno !!!
 
Pa evo igrao sam bas juce far cry sa AA i AF i 512 rama i seckalo je i kocilo bez je radio ok, danas sam nabavio dodatnih 512mb i radi perfektno, i ajde sad da mi neko kaze da nije do rama
 
Invader je napisao(la):
Pa evo igrao sam bas juce far cry sa AA i AF i 512 rama i seckalo je i kocilo bez je radio ok, danas sam nabavio dodatnih 512mb i radi perfektno, i ajde sad da mi neko kaze da nije do rama
AA i AF nema nikakve veze sa ramom .Sama igra ce ti raditi bolje sa vecom kollicinom rama to je normalno i tako je tebi u tom slucaju....
Ali lljudi niko mi nije odgovorvio konkretno na moje pitanje ??? :wall:
 
Da se vratim onda na temu, problem je definitivno u verziji igre, da li si je nabavio na DVD verziji ili na 3+ cd-ova, mislim da je na internetu bilo par fix-ova za HL2 i njegovo seckanje, evo ti jedan fix ali neznam da li ce ti pomoci, ti ih potrazi jos preko googla.

Poz
 

Prilozi

  • autoexec HL2.zip
    592 bajta · Pregleda: 62
Evo naparavio sam za sad stos e tice sjeckanja.Istalirao sam nove drivere za plocu i graficku i izcistio komp. od spyware-ova i virusa, adware-a...itd...:)
ALi mi je ostao isti problem izbaca me iz igre...znaci cije se onaj zvuk za neku gresku i (buuumpp)....i winddows me izbaci...Ne znam zbog cega???
Inace verija mi je na CD-u ona 3 zipovana foldera koja trebaju da se kopiraju na HardDisk...;)
Sto se tice fixa hvala sad cu sa njim da pokusam ;)
 
Evo probao sam i sa fixom ali isto me izbaca iz Windowsa.Nista mora da je do igre...
Ali vazno je da sam rijesio problem da sjeckanjem to me je iskreno najvise ubijalo...:)
Pozdrav i ako ima neko resenje za ovo izbacanje u Win neka javi ...!!!
 
Ji 4Tze je napisao(la):
kakve veze ima AA i AF sa memorijom?

Vise swap-uje sa ukljucenm AA/AF. Provereno.
 
moze li neko da mi ukratko kaze kako izgleda prica iz hl1?nisam ga igrao pa ne mogu da pohvatam pricu u dvojci.Odakle dolaze cudovista i kako ona jednooka cudovista stvariju stvari i zasto pomazu ljudima?
 
U prvom delu Freeman je radio na eksperimentalnoj teleportacionoj tehnologiji, prilikom jednog testiranja otvorio se portal koji je pustio vanzemaljce na zemlju pretezno u Black Mesa Lab(ustanova pod zemljom u kojoj se vrsena ispitivanja).Freeman pokusava da izadje na povrsinu i uz put srece neke naucnike i policajce, u medjuvremneu dolaze vladini vojnici sa misijom da pobiju sve zivo, vanzemaljce i ljude...
E sad ovo je ukratko, prijateljski nastrojenih vanzemaljaca u prvom delu nije bilo.
Preporucio bi ti da odigras prvi deo, ako ga nemas mogu ja da ti pozajmim, posto je igra stvarno extra

PoZ
 
JA ne mogu da igram tu igru jer je grafika...dobra za to vrijeme ali za danasnje je stvarno...nikkva ;)
Usput presao sam HL2 ...
 
Ja imam dodatak za HL1, koji malo poboljsava izgled oruzija i likova u igri, pa tako izgleda 2x lepse
 
Pa jel' postoji verzija "keca" sa novim endzinom?
Pricalo se o tome, ali ne znam nikoga da je igrao/video.

p.s. Zavrsio sam ga 3 puta i bas bi zeleo da odigram i "osavremenjenu" verziju. :)
 
Dobijes posao :)
Kako sve covek mora da se dokazuje da bi ga primili u tu organizaciju... :d
 
aj da ne otvaram novu temu...

znaci kada 1. startujem igru sve je kao opusteno ali kada loadujem save poziciju ugasen je A.I i likovi u igri me ne *ebu 1%, znaci ladno trcim pored onih shatro pubova a oni me samo bledo gledaju, i to u fazonu koji si mi bre ti qurac dosao :d
mislim bilo mi strava u pocetku al bre postao mi je smor da ih lemam onom stanglom i punim zalihe munucije :D

zna li ko kako da resim "problem" :d ?
 
Pa to je poznati bug sa pirackim verzijama.Kad startujes igru otvori konzolu i kucaj ai_disable "0" .To je to ;)
Poz...
 
Mislim da prvi i drugi dio ne mogu da se uporede,tj prvi je mnogo mnogo bolji.Extra igra moze se slobodno reci jedna od najacih puchacina.Remek djelo!Meni grafika uopste ne smeta nije kao danasnja ali nije da ne moze da se igra,naprotiv.
 
PA kad ti je toliko dobra igra sto je ne igras ponovo kao npr. MAfiu ???
 
Nazad
Vrh Dno