Šta je novo?

Hakovan microsoft nalog

marinac

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2005
Poruke
801
Poena
345
Pozdrav hakvan mi je sinov microsoft nalog.
Neko je promenio mail i sada ne mogu nikako da pristupim nalogu. A microsoft help centar je pravi lavirint iz kojeg još nisam uspeo da izađem.
Isto se desilo i sa epic nalogom , ali to sam uspeo da povratim.
Na koji način se mogu obratiti podršci jer imam sve dokaze.
Sada i kada odem na recovery dobijem kod , na moj mail ali mi posle toga traži da potvrdim na tu izmenjenu adresu.
Nalog se koristi samo za minecraft i nizašta drugo nije imao dvostruku verifikaciju (moj propust) kada sam ušao u mail video sam sumnjive aktivnosti sa mailom na koji je promenjen sve je obrisao i ostavio u otpad.
Svaka pomoć je dobrodošla hvala unapred.
 
Jel bio family account gde si ti parent, ili potpuno nezavisni account?
Ja sam se skoro prepisivao oko slicne tematike, probaj da ideš preko xboxa ako ni minecraft ne radi, u radno vreme amerima, pa zatraži help na stranici pa contact i u nekom trenutku ce ti izaći chat prozor, tu ce support da se javi, nije bot, pa kazi da ne mozes da pristupis minecraftu i objasni, ali bilo bi njima cistije da je family account.
 
Uspeo sam da dodjem do chat-a sa podrškom , čekam rešavanje problema.
Sada vidim da mi je hakovan i EA , pre toga Epic njega sam uspeo da vratim.
E sada na koji način da se zaštitim , ne razumem kako je došlo do svega ovoga.
Na mom mail nalogu aktivna je dvostruka verifikacija nisam dobijao nikakva obaveštenja da neko pristupa mom nalogu , ali sada kada uđem u korpu vidim obrisane mailove za promenu naloga za EA.
Promenjene su sve lozinke na nalozima , ali idalje mi nije jasno kako je došlo do svega ovoga ?
 
Proveri sve na viruse, a kako je došlo pa moglo je na razne načine, anajverovatnije upotrebom raznih crack programa, gledanjem "zanimljivih" sajtova sa kliktanjem šta se stign na njimai slično.
 
Poslednja izmena:
Ok sve je to meni jasno , ali mi ostaje nepoznato kako je neko mogao da pristupi mom mail-u koji ima dvostruku verifikaciju , epic ima dvostruku verifikaciju. Da promeni mail i da ja nedobijem nikakvo obaveštenje.
Za dalje nisam hteo da rizikujem srušio sam sistem formatirao ssd i instalirao sve ispočetka sada sam čak ostavio i šifru windows, ako to uopšte pomaže.
Može preporuka za neki antivirus , do sada sam koristio samo windows defender.
 
Zato si i nadrljao je nemas krsten antivirus.Windows defender koji mnogima "radi posao" lupetaju gluposti.Kupi Kaspersky ili Bitdefender i miran si dok god rade.
 
U vezi teme, prodaje li neko family share za neki kršteni AntiVirus za win11. Klinac ima Norton360 na tu foru i zadovoljan sam, ali mi uskoro ističe.
 
Proveri sve na viruse, a kako je došlo pa moglo je na razne načine, anajverovatnije upotrebom raznih crack programa, gledanjem "zanimljivih" sajtova sa kliktanjem šta se stign na njimai slično.

Eh ti zanimljivi sajtovi 😍

ali idalje mi nije jasno kako je došlo do svega ovoga ?

Pročešljaj sve Malwarebytes om.
U vezi teme, prodaje li neko family share za neki kršteni AntiVirus za win11. Klinac ima Norton360 na tu foru i zadovoljan sam, ali mi uskoro ističe.

Ja imam Malwarebytes. Bio je na akciji pre dve nedelje za 20€ na zvaničnoj strani.
 
Vrh Dno