Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.8.x (Mountain Lion) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Može, osim u nekim specijalnim situacijama kada se recimo za grafiku koristi neki izmodovan drajver koji nadogradnja obično zgazi pa se onda ostaje bez slike i tome sl.
 
Moze na brzaka predlog za haswell ili ivy kombinaciju B85/75 ploce i i3 ili i5 sa odgovarajucom integrusom jer diskretnu necu koristiti...ako je cak moguce itx varijanta kao ga b75n bilo bi super :)
 
Da neko nema GTX 660 u Mountain Lionu (10.8.4) ? Proradila je posle instaliranih zvanicnih Nvidia drajvera, ali ne radi bas kako treba, u full screenu bilo koje aplikacije koja koristi GPU imam gore crvenu liniju isprekidanu koja "radi", kao artifakti neki, a povremeno se na random delovima ekrana pojavi ista takva crvena linija na bljesak. Isti programi u window modu rade potpuno normalno. Guglao, ali nigde ne mogu da nadjem slican problem, samo sam provalio da svi redom imaju probleme sa razlicitim karticama i da je bukvalno lutrija ubosti nesto novije da radi bez za*ebavanja.
 
Postavio sam pitanje u pogresnoj temi koja nije o hackintoshu pa nek moderator obrise.
Dakle, 10.8.5 verzija, nece da udje u sleep mode. Tj udje ali napajanje i dalje radi.

i7 3770K
Extreme 4 z77
Integrisana grafa.

Kad sam instalira hackintosh flesovao sam prije toga bios odavde: http://biosrepo.wordpress.com/asrock/z77/
Vidim da ima i neko upustvo kako da se patchuje taj bios. Da li i to moram da uradim? Mozda je do toga?
 
DST za tvoju ploču, radi sleep.

1, Set the BIOS as per below.

Advance > Advanced\North Bridge Configuration
Primary Graphics Adapter > Onboard *
Share Memory > 64MB*
Render Standby > Disabled*

Advanced\South Bridge configuration
Deep Sleep > Enabled in S5*

Advanced Storage Configuration
SATA Mode > AHCI*
Hard disk SMART > Enabled*

ADvanced\Super IO config > Serial Port - Disable

Advanced ACPI conf
Suspend to RAM > Disabled*
ACPI HPET Table > Enabled*
RTC Alarm power on > by OS*
reset of the option here is disabled.

Not so imp settings but runs the system quite. Once you boot in fans are controlled by OSX.
HW Monitor
CPU FAN > Level 2
Chassis fan settings > Level 4
 

Prilozi

  • DSDT.aml.zip
    15 KB · Pregleda: 13
Poslednja izmena:
Ok, hvala probat cu veceras.A zna li neko trebam li patchovat bios? Ili je dovoljno sto sam ga fleshovao?
I zanima me jos kako da ubacim taj dsdt? Je li samo da ga prevucem umjesto postojeceg u extra fodler?
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam Lion 10.8.5 na laptop, sve radi samo WIFI(prepozna wifi uredjaje u okruzenju i unesem tacnu sifru a on prikazuje connecting failed)
Lap top je 4530s(wifi=artheros AR5B195) u cemu je problem?
 
Da neko nema GTX 660 u Mountain Lionu (10.8.4) ? Proradila je posle instaliranih zvanicnih Nvidia drajvera, ali ne radi bas kako treba, u full screenu bilo koje aplikacije koja koristi GPU imam gore crvenu liniju isprekidanu koja "radi", kao artifakti neki, a povremeno se na random delovima ekrana pojavi ista takva crvena linija na bljesak. Isti programi u window modu rade potpuno normalno. Guglao, ali nigde ne mogu da nadjem slican problem, samo sam provalio da svi redom imaju probleme sa razlicitim karticama i da je bukvalno lutrija ubosti nesto novije da radi bez za*ebavanja.

Meni 660 radi bez problema u 10.8.5 sa default drajverima koji dolaze uz OS X. Probaj tu varijantu.
 
Instalirao sam Lion 10.8.5 na laptop, sve radi samo WIFI(prepozna wifi uredjaje u okruzenju i unesem tacnu sifru a on prikazuje connecting failed)
Lap top je 4530s(wifi=artheros AR5B195) u cemu je problem?

*NOTE* if you are using my the Atheros AR5B195, you have some more work..sorry haha. For bluetooth, go into IOath3kfrmwr.kext and edit the info.plist and add your pid & vid converted from hex (found in Windows or in your about Mac under USB) towards the bottom of the page. Same goes for Wifi .. however it may work out of the box. The only adjusted file in IO80211Family.kext is AirPortAtheros40.kext which has added pid & vid values in the info.plist. Original kext download for more info here.
 
Planiram da pazarim bezicnu tastaturu (apple ili logitech k760) i magic mouse.
Ima li neko preporuku za bluetooth adapter, a da ga je moguce nabaviti kod nas? OSx 10.8.5 je u pitanju.
Hvala unapred.
 
Ja imam ovaj i u dosadašnjim verzijama je radio savršeno bez ikakvog budženja, a u 10.8.5 su napravili neki džumbus sa eksternim BT adapterima, pa sam morao da editujem neki plist fajl da bi proradilo. Nisam ti previše pomogao ali makar znaš da je 10.8.5 problematičan za bluetooth.
 
Da, čitao sam da se mnogi žale posle update-a na 10.8.5 zato sam i pitao da li neko ima preporuku. Ja imam jedan prastari MSI Dongle (USB 1.1, BT 1.2), koga je sistem prepoznao i vidim okolne uređaje, ali sumnjam da on može da "izgura" miš i tastaturu.
Hvala u svakom slučaju na odgovoru.
 
Neće ti lepo raditi miš sa tim matorim adapterom, imao sam taj problem.
 
Drugaru vec 3 dana pokusavam da osposobim hackintosh, ali negde nesto koci, pa molim za savet. Masina je Gigabyte H87N-WiFI + i5 4430 + 4GB Kingston DDR3 + SSD Kingston HyperX 120gGB (dakle konfa jako slicna mojoj, samo je Hasswell). Prvo sam probao preko svog kompa da napravim bootabilan Mavericks sa myHackom, ali se installer jedva pokrenuo i trokirao je (ne znam kako da opisem, ali ne radi tecno, stucka, itd..), nakon zavrsene instalacije nisam uspeo da ga bootujem, jednostavno ga nije bilo medju ponudjenim boot particijama. U jednom momentu sam dobio onaj boot0 error, koji nisam uspeo da otklonim. Isti taj USB flash sam upotrebio da bih sebi instalirao Mavericks i proslo je sve ok.

Nakon toga sam probao jos neke metode, na kraju sam mu podigao 10.6.8 pa na njemu preko UniBeasta napravio 10.8.4 bootabilan flash. Ali sa tim flashom nikad nisam stigao do installera, jer uvek pukne u jednom momentu. Probao sam razne bootflagove, mada vidim po netu da su ljudi sa tom plocom bez problema podizali installer od ML-a.

Jel ima neko neki savet sta raditi u ovom slucaju? Tipujem da je problem vezan za tu integrisanu grafiku... U biosu sam pokusavao razne kombinacije, ali nista nije urodilo plodom.
 
Ja sam napokon uspeo da dignem Mountain na Hasswell-a. I jedino sto sam ubacio kekst za mrezu i audio, po nekoj preporuci sa TonyMac-a sam ubacio i Null CPU i FakeSMC plugins (radi senzora). Sve radi, ali mali problem je kada podignem sistem. Treba da sacekam oko 5 minuta da prorade mis i tastatura. Posle je sve uredu. I kod butovanja ispod jabuke nema vise onog tockica sto se vrti. Sad' ja nisam mnogo strucan oko ovoga ali na ToniMac-u. Ljudi objasnjavaju kako se prave neke prepravke i zakrpe za UEFI BIOS. Pa pacujes sa DPCIManager_MLI, nebih da cackam po tome. Kazu da za Hasswell jos nije sve do kraja zavrseno, pa ce verovatno uskoro biti pojava svega i svacega.
 
Poslednja izmena:
Generisao sam DSDT, mada meni slaba vajda od ovoga. Nista se nije desilo kada sam ga impementirao. A ja o editu ovoga ne znam nista.
 

Prilozi

  • DSDT.aml.zip
    15.6 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
Instalirao sam na mašinu iz potpisa iATKOS ML2 (na poseban hard od 80 gb) jedino što sam uspeo ako dodam prilikom boot-a -v-x-f-F-s da dođem do terminala idalje ne mogu ništa. Pitanje je jel postoji mogućnost da se išta uradi iz Win7 ili iz terminala ?
Molim admine da mi obrišu istu ovu poruku greškom sam postovo u temi sa drugom verzijom Mac OS.
 
Prilikom boot koristis -s a on ti otvara samo terminal. Probaj da bootujes samo sa -v
 
Prilikom boot koristis -s a on ti otvara samo terminal. Probaj da bootujes samo sa -v

Ako izostavim bilo sta zakuca se posle hwinfo. Jel postoji mogucnost da iz win-a promenim kext fajlove i uopste konfiguraciju ?
 
Odustajem posle par dana drndanja kompa mnogo manje truda je da stavim neki linux za rezervu.
 
Ja sam se danas napokon nakanio da skinem mavericks i preko unibeast-a napravim butabilnu flesku. Sve je to super ali ne mogu da dodjem do installera, siv ekran i vrti onaj tockic unedogled. 10.8.4 mi radi savrseno.

Probao sam razne preporucene boot flagove, ali jok. Kada probam Verbose mode, pominje mi nesto Failure 22, ne znam sta jos da pokusam. Konfa iz potpisa inace.
 
Ugasi u biosu intel virtualizaciju i opciju VT-d ako je imas..
 
Moja ploca ne podrzava virtualizaciju, nije do toga... Kao sto rekoh, ML kad sam instalirao nije pravio problem, Mavericks nece.
 
Problem je bio u USB-u, dva puta sam pravio Unibeast i nije htelo, dobijao sam Still waiting for root device kada pustim u Verbose, ali kad sam napravio drugu flešku počela je instalacija bez problema. Sve radi kako treba, malo me je zezao Bluetooth ali sam malo kopao po netu i uspeo da namestim. Dobar je Mavericks, deluje kao da radi malo brže od ML.
 

Prilozi

  • Screen Shot 2013-11-30 at 8.37.58 AM.jpg
    Screen Shot 2013-11-30 at 8.37.58 AM.jpg
    682 KB · Pregleda: 67
kako ti radi sa 4 gb rama? posto meni Mavericks sistem bez problema proguta mojih 8 gb :D
 
Jel mora instalacija na poseban HD ili može i na particiju?
Na HD-u sam napravio particiju 100GB i kada dodje do biranja gde da se instalira, vidi tu particiju, ali ne postoji opcija partition za nju.Postoji opcija partition samo za ceo HD.
 
Misliš na Mavericsa? Ovo je tema za ML. Mora GUID tabla koliko sam ja skontao kod Mavericksa. Zato ti zeza. Ja sam moj formatirao pa sad nemam windows dual boot. Valjda moze posle nešto da se nabudži ali nisam pokusavao. Ne vraćam se na Win nema šanse.
 
Poslednja izmena:
Da, moja greska. Mislio sam na maverics pa u zurbi postavio ovde. Elem, kakva je situacija sa ML po tom pitanju. Moze li on na mbr particiju?
 
Vrh Dno