Šta je novo?

GTX400 (GTX460) low GPU usage problem sa drajverima [SPLIT iz nVidia drajveri teme]

Valjda je sada jasno ili mozda nekom nije ?
 
tomas73 je napisao(la):
Čitam ovo zanimljivo štivo i ne razumem čemu tolika ostrašćenost.
Većina postova umesto da se bavi činjenicama i suprotstavljanjem istih bavi se kvalifikacijama i ocenama ličnosti.
Dajte ljudi urazumite se i pišite jezikom činjenica i brojki jer će tako i drugi korisnici imati razloga i koristi
da čitaju temu.
Ako se neko ne slaže sa vašim tvrdnjama, opovrgavajte ta neslaganja svojim mišljenjem potkrepljenim dokazima.
Čemu to beskrajno insistiranje da ste "u pravu". Iznesite svoja iskustva a svi mi koji čitamo forum sami
procenjujemo i zaključujemo, svako za sebe.
Ne obraćam se nikome lično, nego jednostavno apelujem na sve da malo uozbiljimo komunikaciju.


Kao prvo ne citas stivo kako treba nego citas poslednjih par postova. ;)
Kao drugo vrati se par strana unazad, sto vecina citaoca foruma nikad ne radi vec cita sta prvo ispadne. ;) dakle ----> http://forum.benchmark.rs/showthrea...anja-linkovi&p=2434467&viewfull=1#post2434467
I kao trece, kad procitas taj moj famozni post od pre nekoliko strana i ovo zeljkovo trolovanje na narednih nekoliko ako si razuman shvatices, ako ne razumes dzaba ti citanje foruma... Ja sam 10 puta ponovio najprostiju mogucu stvar ali to ocigledno je ovde neshvatljivo.
 
Poslednja izmena:
@ Zeljko
Hvala na odgovoru

@ G_dinM
čitao sam postove od počeetka ali kao što vidiš nisam do kraja shvatio pa sam direktno postavio pitanje i dobio kratak odgovor
Hvala u svakom slučaju

S obzirom da igram samo i isključivo BC2 (sem ponekad i Mass Effect 2) primetio sam na početku da mi intro zastane na sekund dva i krene dalje e sad dal ima ovo neke veze sa novim drajverima
 
Poslednja izmena:
Ako ne razumes ovo
gdin_m je napisao(la):
Ko razume sta je cpu bound u igrama razume; ko ne razume sta znaci kad ti na istoj konfi sa istim postavkama (sistem, verzija dx-a) samo sa 2 razlicita graficka cipa (9800gt, gtx460), mnogo gore radi na jacem cipu (gtx460), taj ocigledno nema sta da trazi u diskusiji o bilo kakvoj grafickoj, kad su ocigledni krivci drajveri koji nisu lepo napisani za potonji cip.

onda nema sta da diskutujemo...
 
Poslednja izmena od urednika:
@Gdin_M gde ti je taj screenshot sa 9800GT na istoj konfiguraciji?, a da vec si odgovorio nemas tako nesto a vec 5 stranica boldujes neku neosnovanu tvrdnju!
 
Pa kako da stavim kad trenutno nemam 9800gt? Inace specijalno za tebe sam nasao sa mog xfire profila, evo ti da paris oci kako 9800gt ownuje gtx460.

http://screenshot.xfire.com/s/90863058-4.jpg
http://screenshot.xfire.com/s/90862988-4.jpg
http://www.xfire.com/profile/kapetanm/screenshots/?view#90862988

Jedina razlika izmedju screenova sa fermijem je to sto je tamo 2xmsaa, sto je u principu nebitno, mozda 10 procenata manji fps....

A ti da si ikad igrao l4d2 znao bi mnogo toga kako radi a ne da me ucis sta je multicore... ccc sta sve necu da procitam, pa samo sa konzolom u igri sam se non stop zezao sa komandama i tweakovanjem a ne da kao ti prvi put vidim podrsku za multicore i da skacem od srece sto sam provalio tu opciju. :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovim slikama nisi dokazao nista na prvoj vidimo da imas 75fps-a, na drugoj gledas u pod... nigde nevidimo koja je konfiguracija u pitanju, a da ne govorimo o setovanju u igri i to da 2xmsaa neznaci nista po tebi.......
 
Ahahhaa, pa gde treba da gledam? Da imas malo predstave o igri znao bi da je ono poslednja mapa single player kampanje i ogromna kolicina zombija je iza onih automobila.

A gde gledam na ovoj slici od 38fps-a, u ostrvo iz Crysisa? :D

http://www.imagebam.com/image/be9748115681163 nigde takodje zombija na vidiku...

Daj bre uklnoni se vise iz teme, blage veze nemas a i dalje se ispaljujes, ili ako neces da se uklonis ne mesaj se u ovaj moj problem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ahahhaa, pa gde treba da gledam? Da imas malo predstave o igri znao bi da je ono poslednja mapa single player kampanje i ogromna kolicina zombija je iza onih automobila.

A gde gledam na ovoj slici od 38fps-a, u ostrvo iz Crysisa? :D

http://www.imagebam.com/image/be9748115681163 nigde takodje zombija na vidiku...

Daj bre trole uklnoni se vise iz teme, blage veze nemas a i dalje se ispaljujes, ili ako neces da se uklonis ne mesaj se u ovaj moj problem.

Utvrdili smo da je low gpu usage do procesora, ne do grafike, tako da ne znam u čemu je problem? A tvrditi da je 9800gt brži u bilo čemu je apsurd..
 
:facepalm:

Ramo bolje se na javljaj. Cela moja prica je da je low gpu usage do drajvera for f sake. Naravno kod nekih ljudi, na njihovim konfama se javlja a kod nekih ne, naravno u Fermi generaciji chipa (gtx400). I izrazeno je u kombinaciji win7 + dx9 igra. Ne budi glup dalje da ne skapiras a znam da si citao sve postove. ;)

Inace screenovi gore su sa mog xfire profila dok sam imao 9800gt kartu na istoj ovoj konfi sa istim setovanjima samo je na gtx460 2xmsaa.
A ako si slep i ne vidis da na fermiju imam 38fps-a bez ikakve guzve a ovde
http://screenshot.xfire.com/s/90726010-4.jpg
imam 68 fps na 9800gt onda idi bolje poseti ocnog lekara...


A sta cemo sa NFS Shift i 28fps-a? :D Da nije i tu c2d na 3.5 slab? :D lol
 
Poslednja izmena od urednika:
Kao prvo ne citas stivo kako treba nego citas poslednjih par postova. ;)
Kao drugo vrati se par strana unazad, sto vecina citaoca foruma nikad ne radi vec cita sta prvo ispadne. ;) dakle ----> http://forum.benchmark.rs/showthrea...anja-linkovi&p=2434467&viewfull=1#post2434467
I kao trece, kad procitas taj moj famozni post od pre nekoliko strana i ovo zeljkovo trolovanje na narednih nekoliko ako si razuman shvatices, ako ne razumes dzaba ti citanje foruma... Ja sam 10 puta ponovio najprostiju mogucu stvar ali to ocigledno je ovde neshvatljivo.

Ti čoveče imaš potrebu da ulaziš u konflikt.
Nisam Ti se lično obratio i neću Ti pružiti zadovoljstvo da raspravljamo ko je kome šta rekao.
BTW, obojica ste preterali sa emocijama.
 
Ja sam se sudrzavao koliko sam mogao, ko je citao zadnih 5-6 stranica mogao je primetiti da me Gdin_M konstantno vredja sa nazivima trol i fanboy... sto se mene tice l4d2, need for speed i burnout je dilema resena.... to sto se Gdin_M drzi ko pijan plota je druga stvar i svakog ko pokusa da mu objasni da nije sve crno i belo bude prozvan od doticnog
 
A reseno je sta? :D
Objasni mi molim te posto ni sam sebe ne razumes...

Ti se nisi suzdrzavao uopste nego si konstantno pokusavao da navuces vodu na svoji vodenicu da pokazes kako je igra cpu limited, a ja imam 38fps-a... ... a na staroj grafi sam imao duplo vise. Kako crni covece onda moze tu da bude limitation? :zgran: Jel ti znas uopste sta pises? Kako covek posle da te ne zove fanbojem kad ne kapiras ili ne zelis da kapiras? Hvala Bogu pa je napravljena posebna tema da ljudi vide normalno od pocetka teme gde ti teras.
 
Imas moje screenshotove sa DETALJNIM CPU usage, GPu usage i FPS-om i to:
sandy brdige na 1.6Ghz, na 4.8Ghz i Phenom 2 i 4 jezgra (zeroberto) na 3.2Ghz ako tebi dve konfiguracije i dva izvora nisu dovoljna ja stvarno neznam sta jeste

takodje uradjen je i screen shot igre i task menagera sa svim podacima pa se lepo vidi da je i5 sandy bridge na 4.8Ghz zakucan na 80-90% na sva cetiri CPU jezgra i jedino tu izvlaci max iz grafike sto je nekih 200fp-s , dok ni phenom 4x a kamoli dual core ni nemogu da sanjaju
 
.... ispada da treba 4 jezgra na +4GHz da bi GPU radio +90%?
 
Imas moje screenshotove sa DETALJNIM CPU usage, GPu usage i FPS-om i to:
sandy brdige na 1.6Ghz, na 4.8Ghz i Phenom 2 i 4 jezgra (zeroberto) na 3.2Ghz ako tebi dve konfiguracije i dva izvora nisu dovoljna ja stvarno neznam sta jeste

takodje uradjen je i screen shot igre i task menagera sa svim podacima pa se lepo vidi da je i5 sandy bridge na 4.8Ghz zakucan na 80-90% na sva cetiri CPU jezgra i jedino tu izvlaci max iz grafike sto je nekih 200fp-s , dok ni phenom 4x a kamoli dual core ni nemogu da sanjaju

:D

Onda mi objasni kako imam 38fps-a na onom screenu? :D Cak ni zombija nema?

Ajde da vidimo zeljkovu logiku... da zanemarimo sto sam ti dao screenove sa 9800gt sa dosta vecim fps-om...
 
.... ispada da treba 4 jezgra na +4GHz da bi GPU radio +90%?

Za left 4 dead 2 tako ispada, mada mislim da je i sandy bridge na defaultu dovoljan za 95% GPU iskoriscenosti, naravno nema smisla kriviti driver vec sam engine igre koji je u doticnoj igri debelo nabudjen i pokazuje svoje mane
 
:D

Onda mi objasni kako imam 38fps-a na onom screenu? :D Cek ni zombija nema?

Ajde da vidimo zeljkovu logiku... da zanemarimo sto sam ti dao screenove sa 9800gt...

Pa budi ozbiljan i ti meni objasni kako najbrzi gamer CPU sandy bridge na 1.6Ghz sa 4 jezgra daje jedva 50fps-a ?? a slozices se nadam se da je sandy bridge i na toj "jadnoj" frekvenciji slican ako ne i jaci od dual core E5300
 
Dear God, znaci onda je ova igra zahtevnija od GTA 4 sto se tice procesora? :D

Pa kako onda dobih onih 70fps-a (da ne racunamo da mi je islo do 150) sa 9800gt, magija? :D

Mozda sam testirao na e5300 na 5ghz i nasvirao 9800gt kartu na 2ghz? :D

Ili priznaces drajveri su bili ok i gpu je bio iskoriscen kako treba. ;)
 
Sta ti vise zelis, uz sve screen shotove i dalje teras svoje, nema tebi pomoci, over and out
 
Haha, jeste sad treba Sandy na 4Ghz da bi GTX460 radila kako treba. lol

Imas par postova nize pa pogledaj, konkretno se radi i left 4 dead 2 igri.... ako smatras da igra radi bolje na 6870 lepo uzmi istestiraj postuj GPU/CPU i fps usage
inace i na 3.3Ghz radi identicno kao i na 4.8Ghz ali zato na 1.6Ghz radi ocaj sa ~40 GPU usageom i 3x manjem fps-om
 
Poslednja izmena:
Vidim da neiskustvo odredjenih clanova ide do granica tvrdoglavosti..
Posto sam user koji je ispratio sve generacije karti (chip-ova) a da sam pri tom sve koristio i tacno znam kako se koja ponasa reci cu sledece..
Fermi i njegovi derivati traze procesorkse snage,ovaj chip je gladan procesorske snage, sam GF114 da bi radio u punom sjaju trazi Quad Core CPU.
Da se ne lazemo.GT200 nije mogao da radi u punom potencijalu sa Dual Core arhitekturom a ne GTX460 koji je kao takav jaca karta i mocniji chip!
Inace imao sam i GTX460 i nisam primetio ni jedan pad ispod 88% do citavih 100% iskoriscenja!Karta radi kao zmaj!
Driveri nisu savrseni za Windos 7,i sam sam o tome pricao ranije ali problem oko iskoriscenja GPU-a je 90% najcesce do engine-a same igre ne toliko do driver-a mada se slazem da bi bilo pozeljno da se azuriraju driveri tj bolje optimiziju da bi dobili sto bolju stabilnost.Sve u svemu do poslednjeg drivera radi sve kako treba,nisam osetio nikakve anomalije niti pad fps-a.Jedino na cemu su napravili propust jeste SLI profil gde jos uvek nisu dobro optimizovali driver..
Bitan je sklad u komponentama,shvatite da hardver,komponente generacijski prate jedne druge..
 
Cuj neiskustvo... :D

To sto ti pricas sve je to ok, ALI ovde je problem druge prirode, predpostavljam da nisi upucen sa njim. Problem je u win7 i dx9 i kombinaciji fermi drajvera koji ne rade ok sa njim. Gpu usage ide do misernih 50 posto, cak i u momentima kada gledas u plafon ili pod u igri. Nije problem do cpu bound-a vec do toga sto gpu jednostavno ne radi i time fps ostaje u nekoj donjoj granici. Problem se javlja kod nekih chipsetova i kombinacija hardwera ali generalni krivac su drajveri za gpu. Prost primer ti je da u googlu kucas "LOW GPU USAGE GTX 460" i videces sta ce rezultati da ti kazu. Na primer eto ja imam taj problem i od svega toga je potekla cela tema. Mislim kad sa stare graficke (9800gt) predjes na novu (gtx 460) i vidis da ti je fps u igri koja je letela mnogo gori i da ti usporava sta bi ti rekao? Slab mi je cpu? :D
 
Poslednja izmena:
za @Gdin_M
pa sve sto je novo trazi i nove stvari ocigledno kod tebe to je politika da se izvuku pare
toliko o drajverima
 
Aj ovako.Uzmi od drugara jedan Quad,stavi ga na svoju masinu na istom kloku koji sad drzis svoj dualac.Iznenadicete ono sto ces da dobijes kao rezultat ;)
I opet ponovicu,nisu driveri sjajni za win 7,za XP su odlicni nema sumnje,sve sam kombinacije probao a taj fenomen wall-a koji ti meni predstavljas kroz dx9 iskreno ne mogu da prihvatim jer je nemoguc.
Moraces detaljnije da se pozabavis oko problema da nebi nasumicno tvrdio nesto sto za sigurno nije najvecim delom problem.
Zaista ne branim nvidia-u,drivere,,cak pokusavam da te shvatim i ispostujem tvoje misljenje ali generalno za onoliko koliko znam na zalost se ne mogu sloziti!
 
Ma nek lepo stavi u oglase GTX460 doplati nekom sicu za 6850 i resi sve probleme, ima igre sve da mu lete na dual core, a nama ce dokazati da gresimo :)
 
Čitao sam o ovome ranije ali nisam hteo da ja budem taj koji započinje ovakvu temu.

Moguće je da deo problema kod tebe nosi i ta P35 ploča koju imaš. Naime, u vreme izlaska GF104 sam kupio Palit GTX460 1GB Sonic u nameri da ga uporedim sa tadašnjom HD5850 koju sam imao (svi se sećamo tadašnjeg hajpa oko overklokovanih i ne overklokovanih kartica). Međutim, tada sam imao Gigabyte GA-P35-DS4 ploču koja je jako čudno radila sa GF104 i dobijao sam katastrofa rezltate u igrama, nakon čega sam i odlučio da ne radim review. Na toj ploči je radila gomila drugh grafika (i dalje radi kod brata) ali ne i GF104.
Sećam se da sam na par foruma čitao da se GF104 baš ne "miriše" sa P35 čipsetom što zbog ne ažuriranog BIOS-a, što zbog PCI-e 1.1 specifikacije P35 čipseta.

U svakom slučaju bi bilo dobro da se uključi još korisnika GTX460 kartica koji imaju dual core procesore i okače svoje rezultate.
Imam kod klinca C2D mašinu (ide na 4GHz) pa ako naleti neki GTX460 probaću da simuliram uslove i vidim kakvi su rezultati.
 
Vrh Dno