Šta je novo?

GTX 460 cudan problem.

guza88

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2007
Poruke
330
Poena
319
Vec malo jace od dve godine imam konfiguraciju iz "Moja masina" samo je maticna ploca nova. Od kad sam pazario masinu (znaci i sa starom plocom) imam isti problem sa grafickom kartom (Gainward GTX460 GS GLH). Zapravo nije ni toloiko problem, vise je nelagodnost. :)
Kad ugasim racunar, monitor koji je povezan HDMI kablom nece da ide u stand by nego se ponasa kao da sam izvukao kabel iz njega (ili iz grafe, nebitno). Problem je definitivno u samoj kartici jer sam na isti monitor istim kablom povezivao drugu konfiguraciju i bilo je sve ok.
Jedino kada na mojoj grafi monitor ide u stand by je kad su povezani VGA kablom. HDMI i DVI prave problem. Nema veze da li komp gasim ili ide u sleep.
Nemoguce je i da je ploca posto sam istu menjao skoro kao sto sam i rekao, problem je i dalje tu.
Ima li neko neki predlog? Mozda da pokusam da flesh-ujem bios graficke? Ima li sanse da to pomogne i koliko je bezbedno uopste?
 
Poslednja izmena:
Zbog slicne situacije, cackao sam po netu da vidim sta je problem, i koliko sam shvatio hdmi nema mogucnost gasenja kao vga.
 
Ne bih rekao da je to problem. Kao sto sam rekao, probao sam i drugu masinu u kojoj je 9500 GT sa HDMI izlazom i istim kablom sam povezao monitor i isao je u stand by.
 
Ima li monitor podesavanje za power off, nesto kao power management?
 
Cini mi se da nema tih opcija, mada bez obzira na to isao je u sleep sa drugom konfiguracijom preko istog kabla.
Malo sam ceprkao po netu, moguce je da moja grafa nece da salje sleep signal jer monitor tretira kao tv. Sutra cu verovatno pazariti DVI-DVI kabel da vidim kako ce onda da se ponasa (sada je HDMI-DVI).
 
Problem resen kupovinom DVI-D (single link) kabla. Nije mi samo jasno kako je druga karta lepo radila sa HDMI-DVI a moja nije htela.

Nebitno, od sada mi monitor uspesno ide u stand-by. :banana:
 
Nazad
Vrh Dno