Šta je novo?

GTA V

Naravno svako po svom ukusu. Ja sam odavno pikao naradonjaka i ubacio sam neki od "realistic" grafickih i grafika mi je lepsa bila. Naravno licni dojam. A kola, bilborde, ulice itd to nisam ubacivao tada ali sada planiram ukoliko odustanem od online moda.

@Sgt. Major kako mislis ne radi? Meni sa evoweb patchom radi online. Jedino sto protivnike ne nalazim nikako. Kako ti se manifestuje to ne radi online?
 
Meni licno gtav sa grafickim modovima je smesan

Takoder, zapravo igra izgleda nenormalno dobro s obzirom da je slozena 2013. i mrvu osuvremenjena 2015. Tesko je nac igru tog godista da i dalje izgleda impresivno. Meni je u neku ruku ok da ekipa ima potrebu moddanjem dodat sadrzaja u neku igru koja je manja, ali u GTA koji je ogroman, natrpan sadrzajem, auta tona, motora tona, obleke, likova, prica, nenormalne kvalitete i raznolikosti glazbe...cemu?
 
Mozda zelis prava kola mozda zelis ispeglaniju grafiku. O ukusima ne treba preterano raspravljati. To sto se tebi i igoru ne svidja modovanje grafike ne znaci da ni nama ne treba onda. Samo odes na gta 5 mod i vidis koliko ima sadrzaja... ljudi vole razlicite stvari
 
Gura ovaj proc i 4K video i skoro sve igre bez problema, ovde sam preterao sa podesavanjima i to je to, jos igram u 2560x1080.
Ne isplati mi se samo njega da menjam, trebam da menjam sve kad izadju nove konzole, probacu veceras pa cu javiti detaljnije situaciju.
Ja juče instalirao GTA V (imam na Steamu al nikako da dođe na red) radi na i7 2600k (4.4 Ghz) i Radeon 480 na 75fps, 2560x1080, sve na high.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
PUBG je nastao od moda. Igra koja je uticala na kompletnu gaming scenu. DayZ je nastao od moda, od kojeg su potekle mnoge druge survival igre. MOBA je nastala od moda. TF, CS itd. Skinuti sve F1 kalendarske staze i F1 formulu u Assetto Corssi je neopisiva zabava. ETS2 multi je jako zabavan. Modovanja PES-a je must.

Sto se GTA tice, moding scena je popularna koliko i sam SP. Meni je jako bilo tesko poceti ponovo igrati na originalu bez reshade moda. Odnosno, HDR efekta. Pored gomile odlicnih grafickih modova, preporuka za NaturalVision. Mozda ima malo jace boje (to se koriguje na monitoru lako), najbitnije je da uklanja distance haze:

image.png


Ima modova koliko hoces za grafiku. Stvar ukusa ali nije fer reci da vanila izgleda bolje od recimo ovoga:




Na to sve modovi fizike i turf mod i dobijes drugu igru.
 
Meni izgleda vanila bolje jer sa modovima uvek imam nekih glitcheva fali teksutra nevo
Bude spaljeno i belo i jos mnogo toga... sve je to ok ali ni jedan mod nije dobar u svim
Vremenskim uslovima recimo... ja sam razocaran sa te strane svim modovima koje sam probao do posle god
 
Loših modova istina ima više, ali isto tako trebaš znati sta radis. Spomenuti reshade je poprilicno mocan alat. Ali moras znati sta ti odgovara i cemu sluzi gomila opcija. Evo recimo samo sa tri efekta:

01.jpg

02.jpg

05.jpg

06.jpg

Vanilla ima tu ispranu žutu grafiku. Meni više odgovara duboka crna sa više crvene boje. Mozes probati kopirati moje postavke pa poceti od toga: https://i.ibb.co/YffF5YK/image.png

Ima jos dosta opcija, mozes dobiti bolji ambient occlusion: https://i.ibb.co/Svn1T28/image.png A desi se da neko pravi mod na dobrom IPS panelu pa na TN-u bude spaljeno itd.

E sad, reshade je samo post-procesing. Zamisli na to dodati bolje teksture, tesalaciju, bolje osvjetljenje (ray tracing) i bolju fiziku. Izgleda doslovno kao druga igra.
 
Sve je to vise licni ukus nego bolje/losije. Meni je isto i jedno i drugo recimo.
 
Po meni ne moze da se meri vanila i modovan gta, kao prvo fiziku su bas u*rali, u cetvorci je bila super ovde je bas po sinama sve i dok ne stavim neki mod za fiziku prakticno mi nije igriva, pa onda graficki takodje ne moze nikad ovako realno izgledati, plus pravi automobili, u procesu sam opet da ih barem 20ak zamenim, za sad sam oko 10 stavio.. Tesla S je sjajna :)





 
Je li sada ko AC :D :D

Problem kod auta je sto se zanose zadnji tockovi kada skreces. Kao da se auto okrece oko svoje ose, ima neko središte na sredini.

image.png
 
Da da katastrofalno je bez modova, skroz neprirodno, a to je ono glavno sto radis u igri, glupo je ne namestiti da bude bolje.. Razumem i za Online verovatno je dobro ali srecom ne privlaci me nesto sad..
 
Kao da lakse driftujes... po mom misljenju chiron i jedan quad (sa roll barom) se najlepse voze...
 
@Boris Lozac Kako se Tesla u igri ponasa ? Koliko znam Tesle ne šaltaju brzine i kad pustis gas valjda koci. Davno mi je neko pricao ko ga je vozio u zbilji
 
=Boris Lozac;6103235plus pravi automobili, u procesu sam opet da ih barem 20ak zamenim, za sad sam oko 10 stavio.. Tesla S je sjajna :)
Mozes da stavljas koliko hoces automobila (postojece ostavi samo dodavaj nove). Ja sam preko 1000 dodao. Moras da pazis samo da ne spawnujes puno automobila tokom igre (40+) jer ces je srusiti :D



GTA5_2019_01_29_21_51_17_000.jpg GTA5_2019_01_24_21_51_29_553.jpg
 
Ako ne menjas osnovne vec samo dodajes nove, ti automobili se ne mogu videti u saobracaju ili i njih igra ubacuje u saobracaj?

P.s. sad se ulogovah i dade mi milionce a juce pola miliona, zar nije trebalo samo milionce? U stvari sta se bunim, mozda se i vucko zezne pa prebaci 150
 
Jel neko od vas igra ovaj roleplay? Jel valja to nesto, jel ima balkanskih servera? I koja je uopste razlika izmedju online moda i ovog rp?
 
@Boris Lozac Kako se Tesla u igri ponasa ? Koliko znam Tesle ne šaltaju brzine i kad pustis gas valjda koci. Davno mi je neko pricao ko ga je vozio u zbilji
Pa nije preterano zabavna, jako je stabilna, i ubrzanje nije onako instant kako sam ocekivao.. Ali zvuk je super odnosno zavijanje :)

Ja radim replace, ne dodajem nove, vece je cimanje dodavati a i poenta mi je da zameni lazne automobile a ne da i dalje vidjam Banshee commander gt..

@chanadler bong

Sta god to znacilo :d

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kao sto je nekome i 30 i 60fps isto. :d

Jel to vezbas za neki stendap? Preporucio bih neki bolji stos da te ne izvizde sa bine :D
Nekom je 30 i 60 isto, meni je zuta vanila isto kao crno crvena modovana. Imas li mozda neki problem s tim koji prikrivas pokusajem duhovitosti?
 
Jel zna neko kako se bese snimaju kola u dvoristu, u Majklovoj kuci recimo, znam da sam ranije mogao da ih poredjam po dvoristu imao sam 10-ak automobila, a sad samo dva koja mogu da stanu u garazu, ostala nestanu.. Mislim da je bilo preko nekog trainera, ne znam da li je igra sama cuvala tako..
 
Ko hoce mu ovako dizgleda dzi ti ej + 1500 autica da voza neka me kontaktira za instraksns




Cekamo i da @emaremare javi dal je uspeo da desifruje moje nebuloze :D
 
@Uriel

Da li igraš pomenuti mod na mašini iz potpisa, ako je potvrdan odgovor na kojim podešavanjima?
 
Ah da, zaboravih performanse. Na mojoj masini kad se podesi ovako (moze jos bolje da izgleda od klipa gore) dobijem velicanstvenih 20fps na 1080p. Ubacivanjem GTX1070 nije pomoglo nista :S:
Mada moze da se podesi da izgleda prelepo a i da radi fino izbacivanjem nekih suludih stvari tipa, vegetacija ne mora bas ko u Crysisu, render senki 100km okolo, neki super dim i magla koji unistavaju fps najstrasnije itd.
Na mojoj masini sam imao 45+fps a izgledalo je skoro kao s klipa. Racunajte na pad fps u odnosu na vanilu (Ultra, MSSA off) 40-50%
 
Nazad
Vrh Dno