Šta je novo?

Grim Dawn

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Igra na kojoj radi dobar deo ekipe zaduzen za Titan Quest. Fina grafika, fizika i destrukcija (verovatno Havok) i vec izgleda bolje od Diablo III. :p

grim4.jpg


Grim Dawn is an upcoming action role-playing game developed by Crate Entertainment. Crate Entertainment announced on July 27, 2009 that they had licensed the Titan Quest engine from Iron Lore. and announced Grim Dawn's development on January 21, 2010 Initially, few details regarding the were revealed, with Crate Entertainment simply stating that Grim Dawn is set in a thematically-dark fictional world loosely based on the Victorian era. Subsequently through Crate's official forums, more information about the game has slowly been revealed.

Gameplay

Like other prominent action role-playing games, the majority of the gameplay in Grim Dawn will center around fast paced combat and the collection of loot - armor, potions, weapons, and money. Crate confirmed in an interview that Grim Dawn will feature a crafting system similar to that used in Warcraft III: Reign of Chaos and its popular mod Defense of the Ancients. Grim Dawn will also build upon existing systems present in Titan Quest, such as improved physics, location specific damage effects, dismemberment, and a completely redesigned quest system. In redesigning the quest system, Crate confirmed that Grim Dawn will feature factions.

Development

Grim Dawn's development is notable for Crate Entertainment's open appeal to their fans for financial support. In a posting on the game's official website, the developers announced that after a period of increased email activity from fans wishing to donate to Crate to support the project, Crate added a pre-order page to the game's official website to allow fans to contribute to the project in an official manner. Fifteen days later in another posting on the game's official website, Crate stated that they had received financial support from gaming website Gamebanshee and one of the authors of the gaming related webcomic Penny Arcade. Despite this overwhelming support for their fans and various websites, Crate manager Arthur Bruno stated in an interview with The Escapist that pre-orders made for only a very small percentage of Grim Dawn's total budget. In a later interview with gaming website Big Download, Bruno again confirmed that donations and pre-orders alone were not enough to completely fund the project. Additionally, Bruno revealed that Crate intended to provide new gameplay content for Grim Dawn in the way of expansions every six to ten months.

http://www.grimdawn.com/
http://www.grimdawn.com/media_screenshots.php

[YOUTUBE]PqGP4LT_cYo[/YOUTUBE]
 
Jos jedna no-budget igra za koju se ne zna ni dal ce se realizovati...
Sto je tuzno jer te igre imaju vise potencijala od ovih *****-only fps AAA naslova.
 
...po nekim najavama trebala bi izaci ove godine...
Players will be thrust into the dark, war-torn world of Cairn where a once proud empire has been brought to ruin and the human race driven to the edge of extinction. Cairn has become ground zero of an eternal war between two otherworldly powers, one seeking to use human bodies as a resource, the other intent upon destroying the human race before that can happen. This cataclysmic war has not only decimated human civilization but is warping the very fabric of reality and, in its wake, giving life to new horrors.
For humankind it is the dawn of a grim new age where iron has replaced gold as currency and the importance of salt as a weapon mak...
 
Poslednja izmena:
So when is this game going to be done?
We're working insane hours to get something playable into your hands as soon as we can. However, we also want to make a great game that will meet your high expections when we release it. Development is sometimes slow and difficult to schedule because Crate is a very small, "self-funded" (read as mostly unfunded) team and some of our teammembers have to work day-jobs at other game companies to pay the bills.

That said, we hope to release an alpha in 2011 but, after all the blood and sweat we've invested in this game, we don't want to rush something out the door before it is ready. I think we all want this game to be a success, so ultimately, we can only say that it will be done when it is done. So please be patient with us; it will all pay off in the end!

Svi koji ne mogu da docekaju Diablo ce da navale na ovo,a to im je i plan...ne zuri im se kako sami kazu...kapiram da ce biti nekoliko igara ovog tipa u tom pre Diablo periodu...mada ova deluje pozitivno mracnije od wow-art varijanti...
 
[YOUTUBE]XYI2DMPWpWg[/YOUTUBE]
[YOUTUBE]0NoO2UecC-c[/YOUTUBE]
 
 
Izgleda OK, malo ruzno sto se tice vizuelnog stila. Al spor develpoment ih ubija, ako ovako nastave ovo ce tek sledece godine izaci, ako i tada...
 
Probao malo Alpha verziju i mogu reci da ce ovo biti pljunuti naslednik Titan Quest-a,samo u malo drugacijem okruzenju!!Cak i ovom stanju igra mi se jako dopada!
 
Probao i ja na hardcore, okultist klasa, igrao sat-dva taman se uhodao kao nije tesko, uleteo u neku pecinu i odvale me za 2 sec u toj pecini :zgran: :d... i opa sve ispocetka.
 
Odlicna je igra, ova postapokalipsa meni je mnogo bolja nego onaj seting iz Titan Questa. I Dosta je zahtevna igra, tj. ne dozvoljava da se dugo cuvaju exp. poeni...
Nego izgleda da su ubagovani neki kvestovi. Ne mogu nigde da nadjem nekog reanimatora kojeg treba da ubijem, kazu da bi trebao biti negde ispod Burial Hilla, pretrazio sam sve pecine, ali njega nema. I jos jedan kvest gde treba da pronadjem nekom Luteru prolaz na sigurno u Devil's Krossing da bi otvorio radnju.

edit:
u vezi ove postapokalipse i setinga; nije klasicna postapokalipsa kao posle nekog rata ili nuklearne kataklizme, potrosenih resursa ili neke globalne elementarne nepogode, nego je kao posle onog iz Mista ili Stvora, iskonsko zlo koje je dugo bilo negde zakopano i cekalo da se vrati... Kao da su Lovecraftovi Old Ones dosli po svoje.
 
Poslednja izmena:
Nisu bili ubagovani kvestovi nego zeza verzija igre, zbog steama se nesto ubagovalo. Skinuo sam drugu verziju i sada radi.
Fotke iz Warden Kreigove Laboratorije:
Grim Dawn_1.jpgGrim Dawn_2.jpgGrim Dawn_3.jpg
 
Presao sam alfu, kazu da je 1/3 igre, sa pyromanserom, to je kombinacija occultis i demolitionist klase, nisam puno ginuo, ali samo kad sam ih drzao na distanci. U guzvi sam neretko ginuo i jos ako ima jacih kripova ode cela energija u par sec. sigurna smrt.
Na tom mom pyromanseru je bio dosta los dps, jer kada uporedim sa ovim bufalo soldierom s kojim sam juce poceo lvl 13 soldier ima isti dps kao lvl 22 pyro. Tako da finalnu verziju planiram da igram sa soldierom, jos cu par skilova od okultiste i to je to.. witchblade klasa.

Napravio sam klip sa soldierom, nije zahtevan za igru, 1-2 skila jednom rukom se igra sve podeseno samo za misa... Oprema isto obicna, pistolj koji sam nasao je malo bolji, mac i stit obicni enchantovani.

[YOUTUBE]xS6itFs8v5k[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Kupio sam igru preko steam-a :), poceo da igram sa warirorm. Javljam utiske kasnije.....
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam da izadje i tad da pazarim,mogao sam i sad za smesnih 1200 dinara,ali neka,kad izadje pa lepo da gustiram u full-u,kao Poe.
 
Nisam baš siguran da će izaći full verzija ove godine, ima tu još mnogo toga da se radi(nekako se plašim da neće ni izaći full verzija :(). Inače sadasnji materijal(dostupni questovi) se mogu završiti za dobrih 20h. Igra pati od pada FPS, pogotovo kada dođe do masivnih tuča( sindrom titan questa), i ako je grafika stara par godina.
Meni se igra jako sviđa, ne mogu se odvojiti od nje, ali kao što sam napisao nekako me strah da će se projekat ugušiti(mali broj ljudi radi na njoj). U igri postoje skrivene distance( treba naći prolaz do njih) u kojima se nalaze bosovi i dropuju lepe iteme. U ovim oblastima mobovi su uvek slični vašem lvl, tako da su odlične za dodatni exp i farm. Iteme "budžite" sa gemovima, koji vam mogu dati dodatni skill ( pogotov ako se radi o gemovima koji se teško dropuju). Imate više vrsta itema beli, žuti, zeleni i plavi(standardno kao kod svih igara ovog tipa), i ako uparite set dobijate neki bonus(ništa novo). Sviđa mi se animacija armora kada trčite, čuje se karakterisični zvuk oklopa :). Ovi rare(plavi) itemi imaju animaciju koja jako moćno izgleda (napr. kada trčite za vama ostaje plamen iza vas :-devil-:). Što se skilova tiče, oni koji su igrali titan quest, neće videti ništa novo,potpuno identičan sistem(uzeta je i ideja kombinacije classa). Što se bagova tiče, desilo mi se ponekad da se heroj zaglavi(ali u glavnom se "odglavio" :)), prilikom menjanja rezolucije i podešavanja grafike, uvek ali znači uvek će vas izbaciti iz igre(bar je to kod mene slučaj), tako da nemojte dirati ove postavke ako ste počeli igrati. Kada aktivirate teleport, uvek će vas čekati na tom mestu (nema nestajanja posle određenog perioda kao što je to kod poe), naravno kada izađete iz igre on automacki nestaje.
Ne znam šta još da kažem, ovo je uglavnom moje zapažanje nakon 24h provedenih u igri. Preporučujem svim fanovima ovog žanra, neće se pokajati :)

edit: ako želite da imate drugare, ili da vas žena ne ostavi, bežite od ovoga kao od đavola :D
 
Poslednja izmena:
Ako je nisu batalili dosad,valjda nece ni kasnije:d
 
Evo slike mog heroja :
grimdawn1.jpggrimDawn.jpg
 
Poslednja izmena:
Grim Dawn sam igrao odmah posto je izasla Alpha, zavrsio sa Wardenom i onda batalio cisto da ne kvarim sebi.
TQ mehanika je tu i to je dobro, premda bas i nisam odusevljen okruzenjem ali krastavac sta je tu je.
Nisu oni batlili ovu igru, daleko od toga, svakog meseca barem dobijam mail u vezi novih apdejtova koje ubacuju u igru.
 
Citajuci onu muchnu pljuvachinu i napushavanje u Path of Exile temi, reshih da kupim i probam Grim Dawn.

Za sada sve pohvale, deluje veoma interesatno i bataljujem sve ostalo samo cu ovo da peglam neko vreme. €17.24 at Humble Bundle, Inc. tako da se nadam do izlaska da cu nauciti gomilu forica jer build-ova ima boze me sacuvaj..

Koliko sam za sada na pocetku mogao da primetim, atmosfera je sjajna, neki skilovi su mi sumanuto dobro odradjeni i lagano levelujem. Cujem da moze i za 12h da se izleveluje mada ja cu bas sporo pa dokle stignem.

Ako mene neko pita, vredi svih 2000 dinara.
 
Ako nisi igrao ranije, OBAVEZNO nabavi Titan Quest sa expanzijom. Komplexan je, zarazan, jeftin, ima i dobrih modova...jedan od najbo5ih ARPG. Grim Dawn je njegov "duhovni naslednik", pozajmio je gro mehanike iz TQ...
 
Eeeeeh, Titan Quest.... :)
 
Bre ima nas jos koji imaju igru ali de cekni da vidis kakva ce da bude na launchu.
Ja necu da je pipam dok ne rese optimizaciju kako valja, a taj problem se vuce jos od TQ.
 
Nazad
Vrh Dno