Šta je novo?

Gremlini ili je meni nesto promaklo?

cavka

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2004
Poruke
56
Poena
310
Pozdrav svima.
E ovako- kupio sam pre par dana u oglasima DFI Infinity NF4X i Sempia 3000.
Jedva sam uspeo da nadjem memoriju koja hoce da radi na njoj. Podignem Win pomocu neke matore PCI kartice, cisto da proverim ispravnost ploce. Sutradan pokupim od drugara PCI-E graficku jer nemam svoju kako bih proverio da li radi PCI-E slot. Tu krece zavrzlama. Zabodem na plocu GeForce 9600GT i ploca nece da butuje- zavrti ventilatore i tako stoji, niti pisti niti izbacuje sliku. Posto je ta grafika iscupana iz masine koja je donesena na servis posumnjamo da je graficka neispravna. Od burazera pokupim Radeon 4650 i sve proradi najnormalnije. Taman sam pomislio da je sa plocom sve OK, zabodem u nju Radeon 5450 koji sam uspeo da nabavim i opet zaheb- vrte se ventovi, ali slike nigde.
E sad, da li mislite da je ploca neispravna ili je kao i sa memorijom prilicno izbirljiva?
Molim za pomoc jer sam se vise stvarno raspametio.
 
Zar je moguce da niko nema nikakvu ideju!? :S:
Cisto da napomenem- probao sam i da flesujem 3 razlicite verzije biosa i problem je i dalje tu.
 
Nisam ni sam pametan ali ja bih probao i drugo napajanje da probam! Koje napajanje trenutno koristis?
 
Jedino čega se mogu setiti je nekompatibilnost ploče sa 5450. Jesi probao možda neku stariju kartu koja 100% radi? Pitam jer vidim da nisi bio siguran za ispravnost 9600GT-a.
Pa probao sam sa Radeon 4650 i ona je radila bez problem, a to je malo starija kartica.
Sto se napajanja tice vozim MS Industrial Platinum 400W. Znam da nije napajanje ekstra kvaliteta, ali za ovakvu masinu nije ni potrebno jace. U krajnjoj liniji da je napajanje problem onda ni 4650 ne bi radila.
Rezime, 9600GT koja trazi dodatno napajanje(6-pin) i 5450 bez dodatnog napajanja ne rade, 4650 bez dodatnog napajanja radi.
Ili cu poludeti ili cu "nasikirati" plocu. :)
 
Upravo kako si napisao.
4650, starija karta, radi.
9600GT, nisi siguran u ispravnost, možda je neispravna karta, ne radi.
5450, ispravna kartica, ne radi.

Iz ovoga si onda proverio samo sa jednom starijom karticom.

Ako sam dobro sabrao, ostaje ti samo da uzmeš neku stariju kartu za koji znaš da je 100% ispravnja i onda ćeš biti siguran da li je do grafike ili nešto do ploče.
Ja još uvek tipujem na nekompatibilnost jer je socket 754 baš matora platforma.
 
Poslednja izmena:
OK. Hvala svima na pomoci.
Nisam u prilici da do sledece nedelje cackam bilo sta oko ploce- druge obaveze ne dozvoljavaju.
Pobacu sa jos nekom karticom i drugim napajanjem pa vam javljam sta je u pitanju.
Pozdrav svima! :wave:
 
Vrh Dno