Šta je novo?

Grejanje na propan butan,tj.na tng gas

Da li neko greje kucu ili stan,na propan butan ili ti tng gas?
Moj brat. Greje lepo ali skupo, ako misliš na peći sa bocom, mora cesto da se provetrava, da udje svež vazduh, stvara dosta vlage i ima miris.
 
Ja se zezam ali ako je u pitanju grejanje na topove ili gasne grejalice to je uzas. Ekstremno je nebezbedno iz vise razloga.
 
Drastično skuplje. Ja grejem inverter klimom istu kvadraturu kao on 45m2. Njega košta tri puta skuplje. A on grejao samo 8 sati dnevno, a ja 24h na 25c. Kod njega nema održavanja konstantne temperature, nego sve sam moraš da pojačavaš, smanjuješ. On radi pa ne sme da ostavi da radi dok je na poslu, meni inverter radi uvek. Povoljnije je Inverter od grejanja na boce, a i nije praktično nikako.
 
Drastično skuplje. Ja grejem inverter klimom istu kvadraturu kao on 45m2. Njega košta tri puta skuplje. A on grejao samo 8 sati dnevno, a ja 24h na 25c. Kod njega nema održavanja konstantne temperature, nego sve sam moraš da pojačavaš, smanjuješ. On radi pa ne sme da ostavi da radi dok je na poslu, meni inverter radi uvek. Povoljnije je Inverter od grejanja na boce, a i nije praktično nikako.
Koja klima je u pitanju
 
Daikin FTXF35D, piše ovde kad klikneš sa strane na dugme moja oprema. Planiram još jednu da ugradim, jer mi je loš raspored prostorija, ali definitivno najjeftinije grejanje. Decembar 2000, Januar 3400 dinara samo klima, ne znam sta moze od toga jeftinije, još ja nemam izolaciju poda i plafona, ali je u planu i to. Pročitaj glavnu temu o klimama.
 

Prilozi

  • IMG_20240210_002209.jpg
    IMG_20240210_002209.jpg
    66.4 KB · Pregleda: 19
Daikin FTXF35D, piše ovde kad klikneš sa strane na dugme moja oprema. Planiram još jednu da ugradim, jer mi je loš raspored prostorija, ali definitivno najjeftinije grejanje. Decembar 2000, Januar 3400 dinara samo klima, ne znam sta moze od toga jeftinije, još ja nemam izolaciju poda i plafona, ali je u planu i to. Pročitaj glavnu temu o klimama.
To je bas povoljno
 
Da li neko greje kucu ili stan,na propan butan ili ti tng gas?
Grejemo nekad 100m2 ( prizemlje) a nekad 200m2 ( prizemlje i sprat ) i preskupo je ( sezona 1500lit - 2000lit x 100-115 rsd/lit propan 99% ) ali je komfor u odnosu na drva. Probacemo Toplotne pumpe sledecu sezonu pa uporediti jer trenutno nije pusten zemni gas kroz naselje a obecavaju vec deset godina...
 
Vrh Dno