Šta je novo?

Grand Theft Auto V

Sto rece lik sa IGN-a - e to je next gen remaster, a ne definitivne edicije Tomb Raider-a ili Sleeping Dogs-a i slicne igre kojima je cilj da jeftino ogule gejmere jos malo.
 
Sto rece lik sa IGN-a - e to je next gen remaster, a ne definitivne edicije Tomb Raider-a ili Sleeping Dogs-a i slicne igre kojima je cilj da jeftino ogule gejmere jos malo.

Jesi ti igrao uopšte Definitive verziju Tomb Raidera?
Lupetaš samo tako.


Sleeping Dogs su zajebali, ali TR su odradili izuzetno.
 
Jesi ti igrao uopšte Definitive verziju Tomb Raidera?
Lupetaš samo tako.


Sleeping Dogs su zajebali, ali TR su odradili izuzetno.
...a ti tako napadas ljude s tim bezobraznim stavom, opusteno?

S.ranje je deffinitive edition. Dodaje 10% igri i nije vredno ponovnog prelazenja uopste, za razliku od remastera koji nudi GTA 5, sa FPS dodatkom, troduplo boljom grafikom, usloznjavanjem cele price na svim poljima - vise zivotinjskih vrsta, gusci saobracaj, dodatne misije itd. Naravno, TRDE je sjajan ako si iskljucivo konzolaski gejmer, pa si igrao igru na XB360 ili PS3, ali iz PC perspektive ta verzija je manje-vise promasaj.
 
Poslednja izmena:
A sta si ocekivao? 3 puta bolju verziju od one sa PC-a?
Ti pricas o igri koja je vec izasla za PC i uporedjujes sa necim na cemu rade evo godinama i sto jos nije vidjalo PC a pritom jos nije ni izaslo na isti.

TRDE je takodje povecao fps za duplo (uz povecanje rezolucije), dodao nove efekte, TressFX kosu, bolje duplo kvalitetnije teksture, izmenjen model Lare Croft...

Ne mozes da poredis nesto sto je izaslo SAMO za Xbox360 i PS3 sa necim sto je vec izaslo za PC pa na next-gen konzole, da su GTA V izbacili za PC kad i old-gen verziju pa sad next-gen pitao bih te.
 
Gtav je davno gotov za pc bilo je price i o tome... Sad se uzima kes ;-) ja cu ga kupiti za PC 100% igra vredi kupovine
 
A sta si ocekivao? 3 puta bolju verziju od one sa PC-a?
Ti pricas o igri koja je vec izasla za PC i uporedjujes sa necim na cemu rade evo godinama i sto jos nije vidjalo PC a pritom jos nije ni izaslo na isti.

TRDE je takodje povecao fps za duplo (uz povecanje rezolucije), dodao nove efekte, TressFX kosu, bolje duplo kvalitetnije teksture, izmenjen model Lare Croft...

Ne mozes da poredis nesto sto je izaslo SAMO za Xbox360 i PS3 sa necim sto je vec izaslo za PC pa na next-gen konzole, da su GTA V izbacili za PC kad i old-gen verziju pa sad next-gen pitao bih te.

Ovo sto ja pricam je cisto subjektivna stvar - za mene remaster ima pravog smisla ako su poboljsanja u novoj verziji velika i znacajna u odnosu na platformu na kojoj je igra izgledala u svojoj prvobitnoj verziji najbolje. Zato na primer odobravam Last Of Us remaster, jer se dobije stabilnih 60 frejmova i primetno bolja grafika (da je igra prethodno bila i na PC-u i taj remaster bi mi bio bezvezan). Mada, bio bih i u toj prici bio srecniji da znam da npr. Uncharted 4 ili Last of us 2 izlaze pola godine ranije da nije bilo tog rimejka. Poenta cele moje price je da gejmerima mnogo vise ide u korist da developeri (narocito dobri) sto pre rade na novim igrama, a ne da prezvakavaju stare naslove 640 puta. Evo recimo Rezi 1 - remake (predobra igra), a sad posle par godina dobija se remaster rimejka. Wtf? :) Mislim, sve je to lepo, ali do sad su mogli da naprave i rimejk dvojke i rimejk trojke, a da prvi rimejk prosto portuju na ostale platforme. Ne pricam uopste o cost/benefit analizi developera, oni tu izvlace solidan kes sa ne tako mnogo posla (u odnosu na posao pravljenja nove igre), i to je ok, ali ja pricam iz cisto gejmerske perspektive - dobijamo redje dobre nove naslove od developera koji se upustaju u avanture rimejkovanja, koje u zadnje vreme bas uzima maha.
 
Poslednja izmena:
Pa nova generacija konzola, nista cudno.
I opet pominjes PS3 > PS4 igru koja bas i ne moze da se nazove Remaster, jer za taj TLOU se i nisu nesto pomucili, sto se i vidi.
Nije mi samo jasno zasto se hejtuje TRDE kad je u odnosu na stare konzole igra donela brdo poboljsanja (i ako je i na old-gen igra izgledala odlicno) i po tom pitanju su se mnogi slozili.
Kazem ti si sigurno igrao/gledao PC verziju i onda si ocekivao neka cuda nevidjena na PS4/One. Definitive edicija NIJE radjena za one koji su presli PC verziju ili PS3/360 verziju, vec za ljude koji nisu odigrali igru ili one koji su odigrali na old-gen pa eto zele da odigraju i tu verziju. Uz to igra dolazi sa svim DLC koji su izasli.

Dakle odradjeno je dovoljno, mozda je moglo i malo bolje, uvek moze ali izvucen je maximum i iz PS4 i iz One, bar onaj maksimum koji sad moze da se izvuce. To sto ti mislis da nisu imali previse posla... pa ne znam bas, ne bih se slozio.
 
Poslednja izmena:
Čak su se mnogo više potrudili kod PS4 verzije, jer je Xone optimizacija očajna. Igra padne na 18FPS ponekad, a sve cutscene su u 900p dok je gameplay 1080p. Jako čudno.

A ne napadam bez razloga jer takvo lupetanje može da prođe na B92 Tehnopolisu npr.
To pokazuje da igru nisi ni video ali eto imaš neke predrasude na osnovu vlastitog ubeđenja.
U poređenju čak sa PC verzijom igra izgleda mnogo bolje. Modeli svih likova su izmenjeni, Lara ima ne samo potpuno nov izgled već toliko detalja da u vlažnim prostorijama vidiš kako joj se kapljice znoja slivaju niz lice.
Tu je i fizika koja fenomenalno animira sve ono što nosi sa sobom, svaka strela se zasebno drmusa npr. kad hoda ili skače, a teksture u igri su u 4K rezoluciji.
FPS je u većem delu igre 60, dok se u ponekim momentima desi da padne na min. 40-ak. Onda imaš touch komande, glasovne komande, korišćenje svetla na kontroleru, koliko god to bezvezno zvučalo ...

I kad to sve vidim i onda bacim pogled na ono što su sa Sleeping Dogs uradili ...
To je najobičniji PC port, a veoma lošom optimizacijom gde je 30fps gotovo misaona imenica. 24-28fps je u većem delu igre.
 
Poslednja izmena:
Novi TR jeste tehnicki najbolji na PS4/XONE, efekti su napredniji nego u PC verziji. Inace, cemu uopste dalja diskusija o TR-u?
 
Upravo tako, da je neka dobra igra pa da se priča o njoj, a ne to akciono nedonošče koje bruka čitav jedan serijal...
 
I opet, sve je ok, samo je moja prica imala veze najvise sa odlaganjem izlaska novih igara od developera koji se time bave, a gejmeri tu najvise ispastaju (oni koji cekaju nove igre konkretno, kao ja npr).

Nego, aj da se vratimo na temu - sta vam se najvise svidja od poboljsanja u GTA 5? Meni najvise upada u oci 3 puta gusci saobracaj i broj likova na ekranu!
 
Poslednja izmena:
Kao sto neko vec rece,ovo je druga igra jbt.Iako je po drugi put prelazim na trojci,ovo je obavezno na cetvorci da se predje.Da su se potrudili jesu za to im skidam kapu.
 
Meni bi se svidelo kada bi unapredili ono najbitnije, voznju. Jer ako bude arkada kao u PS3 verziji, to ce mnogo smesno da izgleda iz prvog lica. Mora da barem malo vuce na sim da bi izgledalo dobro iz kabine.
 
Meni bi se svidelo kada bi unapredili ono najbitnije, voznju. Jer ako bude arkada kao u PS3 verziji, to ce mnogo smesno da izgleda iz prvog lica. Mora da barem malo vuce na sim da bi izgledalo dobro iz kabine.
Mogli su i to da naprave opciono, kao sto je recimo u Mafiji 2. Nece dirati voznju, samo su unistenja dosta unapredjena.
 
[YOUTUBE]kFhkHFSytVU[/YOUTUBE]
 
Kad je izašla PS3 verzija uživao sam igrajući, super mi je čak i izgledala. Nisam baš prešao igru do kraja i onda je došao PS4. Nakon toga sam PS3 malo zapustio i letos krenem opet malo da igram. Grafika, upravljanje (najviše zbog džojstika) i učitavanje su mi delovali grozno. Ako su te tri stvari ispravili (a 1000% znam da je džojstik bolji na PS4 ;) ) onda će ovo biti odlično.
 
Mislim da je od toga samo grafika promenjena, mada gledajuci ove streamove ni blizu razlika kao na trejlerima. Samo necu da dajem konacan sud dok ne probam.
 
Ja sve sto sam nasao jeste da pise ps4 ali dole u iscekivanju pa kao ps3 gledao i te pa ps3 izgleda velo dobro ali ovo ce biti zlo :)
 
Ja sam gledao neki dan, sada su skinuli...
Sve iz first person-a, ali u jednom momentu kako je vozio auto leva vrata su mu nestala :d
Nadam se da sam lose video ili da je nesto trece.
 
Poslednja izmena:
Imas first person mod takodje na ps3 ;-) bar tako pricase :)
 
Aha znaci to trece je PS3 :d
Nisam znao da i PS3 ima FPS mode.
 
Poslednja izmena:
Kako sam cotao neki mod su ubacivali. Sad ne znam ima i na yt :)
 
Ima vec par dana streamova samo se brzo skidaju, najduzi koji sam gledao trajao je pola sata. Uglavnom refresh na ovoj stranici i uhvaticete neki sigurno.

http://www.twitch.tv/directory/game/Grand Theft Auto V

Evo i XBox One screenova

http://imgur.com/a/v7qbf

PS3 nema fps mod.

Barice :)

UniformFastCentipede.gif
 
Poslednja izmena:
Iskreno ja sam ocekivao mnogo vise sa strane grafike, nije ni blizu onih sa trejlera/oficijelnih screenova. Nema ni najavljene gustine saobracaja, mada vidim neki se uzdaju u ''day one'' patch, ali ko zna...
 
Vrh Dno