Šta je novo?

Graficka za SFF, a malo gaming

MareBGD

Čuven
Učlanjen(a)
30.03.2003
Poruke
2,161
Poena
745
Ideja mi je da mozda spakujem neki racunar u SFF ili tako neko mini itx kuciste, a da mogu da poteram PES 201X, tako neke osrednje igre ponekad al ajd da kažem fuca me najviše zanima. Dakle to ce cudo 90% da bude mašina za torente, gledanje HD filmova i 3 puta mesečno da upalim PES. E sad grafika mi je najveca nedoumica sta uopste ima kod nas da moze da se napakuje tu, da nije skupo a da radi posao... Možda mnogo tražim otkud znam...
 
Idealno bi bilo da uzmes neki AMD APU npr Athlon 7650K + neku miniITX plocu + 2x4gb 1866 memorije. E sad, ponuda miniitx ploca za fm2+ socket kod nas je smesna, na celom itsvetu postoji samo jedna, ova Gigabyte Mana toga sto je malo jaca cena, 240e za taj komplet, ali prednost sto ti ne treba zasebna graficka.

Druga jefitnija varijanta ti je neka AM1 ploca + Athlon 5350. Npr MSI AM1 ploca kosta svega 3400din, a Athlon oko 50e. Tu bi mogao da uzmes I samo jedan stap od 4gb memorije, jer ionako ovaj processor ne podrzava dual channel, a za PES ti vise I ne treba. E sad, ako ti integrisana graficka nije dovoljna, a realno ona moze da pokrene PES u nekim nizim podesavanjima, ova PowerColor nije los izbor, pod uslovom da je imaju na stanju.
 
Nazad
Vrh Dno