Šta je novo?

grafa do 10000 din

Hmmmm ponovo ja sa "noob" pitanjem, ali sta ces kada sam racunar kupio pre 4 god i evo sada me uhvatila zelja opet malo da se igram :) Odlucio sam da cu uzeti 5670 512MB DDR5 posto bilo sta jace da uzmem nece dobro raditi zbog ostalih komponenti, a i nemam para za nista jace posto sam morao uzimati i kuciste + napajanje, ali posto moj monitor (vidi u potpisu) radi na VGA, a graficka ima DVI/HDMI/DP, hocu li ja moci preko DVI to VGA adaptera koji mi je ostao jos od stare x1600 pro moci da povezem Samsung SyncMaster 793DF i 5670 ?? Molim vas jos samo na ovo mi odgovorite i necu vise smarati :D
 
a sto ne bi mogao? dvi je dvi, svuda isti
 
stim sto ces moci da nakacis neki lcdtv na hdmi ako ga kupis :)
 
Ja bih ti za te pare preporucio GTS 250...gledam u atomu jeftinija je od te 5670 a dosta je bolja...uostalom sta te briga dal ces moci da je iskoristis ili ne 100%, ako mozes da uzmes bolju kartu za iste pare, uzimaj bez razmisljanja.
 
Ja ne znam gde si ti video da je jeftinija...

VGA AMD Radeon 5670 Powercolor 512MB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/128bit ``` 8.000 din

Asus ENGTS250/DI/512MD3 ``` 13.230

Ima vise tih GTS 250, najjeftinija krece od 12k...
 
Ja ne znam gde si ti video da je jeftinija...

VGA AMD Radeon 5670 Powercolor 512MB/DDR5,/DVI/HDMI/DP/128bit ``` 8.000 din

Asus ENGTS250/DI/512MD3 ``` 13.230

Ima vise tih GTS 250, najjeftinija krece od 12k...

Koje cene ti gledas? Pogledaj na PC Berzi. Imas za 10000 i nesto kusura i GTS 250 i GTS 450. Skuplje su od 5670, ali su i bolje. Radeoni su kod nas trenutno precenjeni i dosta skuplji nego u normalnim zemljama, verovatno zato sto su uvezeni odavno po starim cenama, a ne po cenama koje vaze od septembra i koje su znacajno nize.
 
Kako su mi malo porasli apetiti, zanima me graficka karta do 8000 dinara, PCI E.

Molim za savet.

Uzgred, doplata bi bila eventuaaalno maksimala 500 dindzi do 1000, sve iznad toga "forget it".

Hvala puno unapred.

ps - ne zelim polovno, takodje molim bez komentara tipa "sto ne doplatis 50 eura i uzmes to i to" jer ta gore cifra je cifra koju imam :)
 
Poslednja izmena:
Tu vidim spisak dosta nekih kartica, gde veze nemam koju da odaberem.

Ima li jos neko predlog?

Edit: Da li neka kartica 512MB sa DDR5 je brza od recimo kartice sa 1GB i DDR3. Ne kontam tu nista, zilion nekih modela, ne zna covek sta bi uzeo. :S
 
Poslednja izmena:
Sve su na spisku nVidija GTS250 :) samo su poredjane po ceni. To je po mom misljenju najbolja kartica za 80e :)

Sto vise memorije, to je bolja kartica u visokim rezolucijama, jer moze vise tekstura da proguta :)
A sto se tice DDR3 i DDR5 memorije, stanje je sledece...
DDR5 je duplo brza od DDR3 memorije, ali to ne znaci da ce i kartica koja koristi istu biti brza ;)
Dosta je tu promenljivih u toj jednacini. Bolje pitaj o konkretnoj kartici, pa ce mo ti pomoci.

Ako bi da naucis o svim detaljima, imas benchmarkov sajt pa tamo procitaj testove grafickih kartica, ne budi lenj ;)
 
A koja je bolja za te pare? :)

Vidim da neke novije graficke karte imaju Dual Port umesto VGA. E sad, jel mogu ja monitor koji ima VGA steker da namontiram na te graficke karte, i kako? :)
 
Poslednja izmena:
A koja je bolja za te pare? :)

Ne kapiram poentu pitanja, ako ti je vec odgovoreno na isto. I ako sam ti vec okacio test vise grafickih kartica, medju kojima se i nalaze kartice u cenovnom rangu od 80e. Procitaj test pa ces videti da li je bolja GTS250 ili 5670 ili 5570 :) I nisi rekao koje napajanje imas, jer od istog zavisi da li mozes da nakacis GTS 250 ili neku jacu karticu.

A sto se tice kacenja VGA monitora na DVI prikljucak, to mozes pomocu adaptera koji bi trebalo da dobijes uz graficku karticu :)
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram poentu pitanja, ako ti je vec odgovoreno na isto. I ako sam ti vec okacio test vise grafickih kartica, medju kojima se i nalaze kartice u cenovnom rangu od 80e. Procitaj test pa ces videti da li je bolja GTS250 ili 5670 ili 5570 :) I nisi rekao koje napajanje imas, jer od istog zavisi da li mozes da nakacis GTS 250 ili neku jacu karticu.

Ne kapiras jer ne citas pazljivo sta sam napisao, ali nema veze. Moje pitanje je bilo prosto i jednostavno, KOJA graficka kartica da se kupi u odredjenom cenovnom rangu?! Dakle odgovor bi trebao biti "taj i taj model graficke kartice ti je po meni dobar za tu cenu koju si naveo, i bolje od tog za te pare nema itd", dok ti meni kazes gts250, a takvih kartica je zilion. Ako te zanimalo napajanje da bi mi mogao odgovoriti, sto ne pitas?! Antec 500W.
Sve u svemu hvala na pomoci do sad.
 
Procitao sam ja pazljivo ;) ali si ti postavio lose pitanje ;)

Okacio sam ti tu stranicu sa toliko gts250 kartica, kako bi ti video cenu istih, ali nisi primetio da su sve gainward od 512mb u toj ceni od 80e. Dok su bolji modeli sa 1gb memorije skuplji i priblizavaju se cifri od 100e koja tebi ne odgovara ;) Takodje su svi jeftiniji modeli deep green serija (malo nizi taktovi) u tom cenovnom rangu. Jedino ti ostaje da okrenes te firme i da potrazis karticu ;)
Nema na cemu :)
 
Posle duzeg vremena javljam se i ja u ovaj deo foruma :) Imam maticnu MSi 870A G54 (uzeo sam je na preporuku ljudi ovde na forumu) e sad dolazi na red graficka kartica, naravno do 10.000 din... Kada sam kupovao nisam razmisljao o tome da li cu moci na nju da stavim nVidia graficku karticu, posto citaj (Best buy AMD ploca sa Sata3, USB3 i Crossfire podrskom i Military Class komponentama.) Crossfire je za ATI kartice...Znam da ne mogu da uparim dve nVidia kartice, ali da li to znaci da sam sa ovom plocom ostao uskracen da stavim bar jednu karticu iz GeForce kompanije? Uzeo bih VGA GeForce GTS450 Leadtek 1GB/DDR5/DualDVI/HDMI/128bit
 
Posle duzeg vremena javljam se i ja u ovaj deo foruma :) Imam maticnu MSi 870A G54 (uzeo sam je na preporuku ljudi ovde na forumu) e sad dolazi na red graficka kartica, naravno do 10.000 din... Kada sam kupovao nisam razmisljao o tome da li cu moci na nju da stavim nVidia graficku karticu, posto citaj (Best buy AMD ploca sa Sata3, USB3 i Crossfire podrskom i Military Class komponentama.) Crossfire je za ATI kartice...Znam da ne mogu da uparim dve nVidia kartice, ali da li to znaci da sam sa ovom plocom ostao uskracen da stavim bar jednu karticu iz GeForce kompanije? Uzeo bih VGA GeForce GTS450 Leadtek 1GB/DDR5/DualDVI/HDMI/128bit

Bolje uzmi 5770 umesto te GTS 450...
 
i od mene preporuka za 5770, a da li ce biti MSI SAPPHIRE ili ASUS u principu su male razlike, to su vec slatke muke :)
http://itsvet.com/proizvod/msi-radeon-hd-5770-1gb-gddr5-r5770-pmd1g/comp_comp_vga/24/2329
http://itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-5770-1gb-gddr5-11163-13-10r/comp_comp_vga/130/1863
http://itsvet.com/proizvod/asus-rad...h5770-cucore-g-2di-1gd5/comp_comp_vga/20/2245

ja bi gledao prvenstveno koja ima duzu garanciju i koja je tisa (za to bi trebao da se cimas po netu ako mozes da nadjes takve informacije), ali bices zadovoljan koju god da uzmes
 
Haha, kaze MSI vendor guy. :)
Ali jeste, i meni deluje kao da je tiha.
 
Da li neko ima iskustva VGA AMD Radeon 5770 Powercolor PCS+ 1GB/DDR5? Vidim da je najjeftinija 5770 sa giga rama, a treba jednu takvu da preporučim za kupovinu. Ja imam hawka i zadovoljan sam, ali razlika u ceni je preko 20€, a čoveku se ne daje toliko preko. Hvala.
 
Vrh Dno