Šta je novo?

Hardver GPU do 100e

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

Lutzifer

Slavan
Učlanjen(a)
02.12.2007
Poruke
32
Poena
305
Sta preporucujete za ovu cifru, za neki osrednji gejming. Uglavnom Dota i tako. Moze li nesto pristojno za ove novce?
 
Ma imam neku kantu Phenom 965, 8GB ram, 7850HD al mi ta grafa polako riknjava moracu da je menjam uskoro. A posle bi trebao i ostalo, nego nije bas najbolje vreme za to, vidim da su cene dosta otisle, al sta je tu je..
 
Dobro ta grafa je bila super i nadam se da ti je služila dugo, šta planiraš igrati, da ne bude neki bottleneck i ako razmišljaš kupovati nešto novo, nemoj previše baciti para, kolega je kupio polovnu očuvanu gtx 1030 za 50€.
 
Jeste me sluzila dobro, 965ica isto ali ih vreme pregazilo. Pa sta znam uglavnom igram Dotu2 i FM serijal, ali voleo bi da odigram nesto novije pa makar i na low podesavanjima. Definitivno cu morati da menjam sve u neko skorije vreme.
 
Pa tako sam i ja nesto skontao gledajuci oglase, ali reko bolje da se posavetujem jer nisam bas u toku. A sta mislite sa kojim procesorom bi mogla da se upari?
 
Po meni je bolje da rasprodas sve to i predjes na b550 i 4750g procesor sa integrisanom vegom u sebi.
 
Sto kaze @Kesa ako vec mislis i procesor da menjas, onda sve lepo prodaj, koliko toliko para i sa integrisanom GPU teraj dok ne budes u mogucnosti kupiti 1050ti / 1060 / 1650 ili nesto od AMD. Ali se svakako ne isplati davati oko 200e da zamenis CPU i GPU i onda ce opet nesto zaostajati. Sad su i entry CPU veoma dobri i zahvalni.
 
:) pa tu samo procesor kosta preko 40.000

3200G , A320 ploca , 2x4GB memorije , SSD 256GB i "obicno" kuciste su oko 29.000 ( sve novo )
Nikako 3200G. Barem Ryzen 3 4350G, ali bolje bi bilo sacekati 5000G seriju i uzeti Ryzen 3 5300G ili mozda cak Ryzen 5 5600G. Kad budes kasnije, za koliko god vremena uzeo karticu, daleko ces u boljoj situaciji biti ako imas novije Ryzen procesore koji imaju vise thread-ova od 3200G.
 
Ipak je bolje da ja secekam za procesor, uzecu grafu pa posle o tom potom. Hvala svima na savetima i predlozima.
 
Nazad
Vrh Dno