Šta je novo?

GPS GoClever

miloso

Čuven
Učlanjen(a)
13.03.2004
Poruke
75
Poena
609
Interesuje me sta misli te o ovm navigacionom uredjaju.....GoClaver 4366 FMBT FE :test:

Opis proizvoda:

-Goclever navigator 4366 FMBT FE
-FM predajnik i Bluetooth
-Prenosni i lak za rukovanje
-Ultra tanak dizajn: Naklonjen korisnicima, veoma vidljiv i 4.3" ekran na dodir
-Raspakovati i voziti: Raspakujte i vozite - GoClever radi direktno iz kutije. Ne morate nista da aktivirate - samo instalirajte i uživajte.
-Čitač e-knjiga: čitanje e-knjiga i ostalih tekstova na vašem uređaju
-Multimedijalni plejer: Puštajte audio i video fajlove na ekranu vaše GPS navigacije. --Zabavljajte se dok ne vozite.
-Fotografije: Ubacivanje, čuvanje i gledanje fotografija sa vašeg digitalnog foto aparata. Tako da, kada ne koristite navigaciju, možete uživati u slajdovima vaših omiljenih slika.
-Web pretraživač: Surfujte webom gde god da ste. Povežite svoj mobilni telefon preko GPRS bluetooth i uživajte u internet pretraživaču.
-Bluetooth DUN internet: Povežite se na internet preko bluetooth konekcije sa Vašim -GPRS mobilnim telefonom i pretražujte internet dok ne vozite.
-Bluetooth i handsfree: Uputite i odgovorite na telefonske pozive dok vozite, imajte kontrolu i budite u kontaktu
-FM predajnik: Reprodukovanje muzičkih numera na uređaju bežičnim putem kroz Vaš stereo sistem.
-Asistent linje
-3D zgrade
-GeoPix - Foto navigacija
-POI PLAZA kompatibilan
-TMC podrška
-Baza radara u Evropi
-Google kao POI pretrazivač
-Zabeležite vašu rutu
---Tehničke specifikacije:
-Ekran: 4.3"
-GPS prijemnik: MediaTek 468 MHz
-Ugrađena RAM memorija: 64 MB
-Ugrađena ROM memorija: 256 MB
-Operatvni sistem: Windows CE 5.0
-Bluetooth prijemik: handsfree + DUN internet
-FM prijemnik opseg frekvencije: 76-108MHz
-FM predajnik: sadašnje vreme
-Čitač kartica: Micro SD
-Audio izlaz: 2.5 mm priključak
-Baterija: unutrašnja Li-Ion baterija (radno vreme 2.5 h)
-Radna temperatura: -10 do +60 C
-Mape cele Evrope
-Garancija: 2 godine
 
Takođe, i mene zanima, pa ako je neko probao, bilo bi lepo da napiše svoj utisak.
 
ok, kupio sam ga pre mesec dana. Nisam ga mnogo koristio, samo kao test vise.

Lep tanak dizajn, deluje kvalitetna zavrsna obrada, baterija mi se cini da traje duze od tih 2.5h.

Uz njega ide softver koji lepo radi. Vrlo brzo nalazi satelite (mada sam ga uvek testirao po vedrom vremenu, treba mu oko 3 4 minuta da ih nadje)

Mapa i sama navigacija je odradjena ok, mada mi se sa fabrickom navigacijom par puta zablentavio i pokazivao mi da sam negde bzvz, pored puta, na reci ili u sred nekog bloka.

Iz tog razloga sam nasao neke skripte na netu za njega, koji ti omogucava da otkljucas navigator i da snimis sta zelis od programa. Tako da sam pored fabrickog ubacio i Amigo i Garmin, ali jos garmin nisam krekovao.

Amigo radi savrseno.


U globalu, za male para skroz kompletan navigator kao navigator.

dodatne opcije NISAM testirao.
 
Radi odlicno, kolega je ubacio i neke "black cardinale" ako se dobro secam, mape cele evrope na karticu, boc i to je to.
Mogao bi xxxMarko da napise nesto o stavljanju iGo mapa?
 
ok ja sam nasao neki shell na netu, koji ti ponudi tri ikonice kada odes na navigaciju. Izmenom prostom text fajla te ikonice pozivaju 3 nav programa.

Trenutno sam stavio Garmin, Amigo i njegov fabricki.

Sve radi idealno, a snimanje mapa za amigo (tj igo) je obican copy paste.

FM i bluetooth mi se cini da nema.

A filmove i pesme nisam takodje uspeo da pustim, mada se nisam mnogo ni zamlacivao sa time, jer to mi ni ne treba.
 
Poslednja izmena:
Imam Medion sa winCE 4.2 trenutno na kog sam nabacio igo 8.34 sa gurjon skinom i radi fenomenalno sa novim mapama evrope, doveo me je bez greske iz francuske do srbije. E sad nazalost moram da ga vratim pa trazim da kupim za sebe zamenu.

Goclever navigator 4366 FMBT SCG, ovaj na sajtu tehnomanije izgleda kao jeftino resenje na koga cu ponovo nabaciti IGO jer mi se svidja kako radi, sta mislite jel ima nesto bolje za tih 9300 dindzi? Izgleda mi ok skroz. FBMT bi trebalo da ima FM i BT jelte.
 
Ima i FM i BT, ali ih nisam probao. Imam ovaj model skoro mesec dana sa IGO 8.34 i mapama Evrope, Balkana i srednjeg istoka i radi kao blesav za sada. Ne koristim karticu jer mi nije nesto neophodna, a sve sto mi treba stalo je u njegovu internu memoriju od 2GB.
 
Pa da se i ja javim posto sam nedavno uzeo ovaj Goclever 4366 FMBT SCG.
Da sad ne ponavljam sve o njemu sto je dosad receno dodacu jos samo neke stvari.
Meni je na veliko iznenadjenje uredjaj stigao sa FULL EU mapa pa je moguce da se neko snjim vec igrao mada ja nisam video tragove koriscenja.
Prijatno sam se iznenadio i samim kvalitetom izrade u ovoj kategoriji (bar se meni svidja ovaj slim dizajn sa onom nonslip plastikom na zadnjoj strani).
BT radi ok, dok FM transmiter nisam jos probao.
Baterija drzi nekih 2h i steta je sto nisu dali poseban punjac jer preko USB se dosta dugo puni.
Prvo sto sam uradio je bilo da stavim GoShell 2.0 na SD karticu, stavio Igo8,Garmin XT i iGo Primo.
Posto mi se najvise dopao Primo, na njega sam se i fokusirao. Mape,glasove,itd. sam stavio u content folder od iGo8 i u sys.txt fajlu od Prima stavio putanju na ove mape, tako da oba programa koriste iste mape.
Vozajuci se u NS nisam primetio neke vece nedostatke sem da se na jakom suncu slabije vidi (mozda je za to kriva i ona zastitna folija sa kojom dolazi i koji nisam skinuo :D).
I pored toga sto preporucuju 128Mb RAM za program, meni Primo sasvim fino radi i sa 64Mb.
Mada ima i u Primu neki player, meni se vise svidja onaj media player koji dolazi uz Goshell, koji pusta mp3,avi itd.

To je to za sad. Mislim da za ovu cenu od 9990din tesko da sam mogao dobiti nesto puno boljeg kineza koje uz to ima i solidnu underground podrsku (prvenstveno u PL i HR :))
Ako bude nekih interesantnih stvari sa duzeg puta koji me ocekuje, postovacu.
 
Nema bolje za te pare, iGo radi bez ikakvog hacka.
Samo COPY/PASTE, rename i voziii
 
Matthias, jel moze neko malo blize upustvo kako si sve to uredio u svoj 4366, imam isti uredjaj samo BLK i uspeo sam da namestim igo8 i njegov fabricki sa onim shelom odavde sa foruma(tri ikone).. . Danima pokusam sa shellom 2.0 i neuspeva mi nikako da nastelujem da imam onaj njegov skin igo8 fabricki softwer i primo, za primo za sada izbacuje neku poruku tipa nemodgovaraju mu ikone na rezoluciji 480_272. Da li mozes da mi posaljes navs.ini fajlove i sys. txt da pokusam jos jednom.
 
Matthias, jel moze neko malo blize upustvo kako si sve to uredio u svoj 4366, imam isti uredjaj samo BLK i uspeo sam da namestim igo8 i njegov fabricki sa onim shelom odavde sa foruma(tri ikone).. . Danima pokusam sa shellom 2.0 i neuspeva mi nikako da nastelujem da imam onaj njegov skin igo8 fabricki softwer i primo, za primo za sada izbacuje neku poruku tipa nemodgovaraju mu ikone na rezoluciji 480_272. Da li mozes da mi posaljes navs.ini fajlove i sys. txt da pokusam jos jednom.

Hmm iskreno nisam bas najbolje razumeo sta ti tacno treba.
Koji shell ima ovde na forumu koji si koristio?
Goshell 2.0 samo raspakujes na SD karticu i kada ga ubacis, prilikom pokretanja on ce programe traziti prvo sa kartice.
Da bi pored iGo8 i iGo Primo radio sa iste kartice potrebno je da na root-u kartice izbrises device.nng fajl i da kod njegovog sys.txt fajla dodas putanje do mapa i ostalih stvari.
Naravno da na kartici u \MobileNavigator\Menu\Navs.ini i Apps.ini podesis precicu do zeljenog programa.
Evo ja sam npr. u Apps.ini za stari iGo8R1 ikonicu namestio da kada kliknem na njega pokrece Primo posto za Primo nema ikonice u Goshell-u.
U svakom slucaju evo saljem moje fajlove kako mi trenutno izgledaju (Navs,Apps i sys.txt od Primoa).

ICONXPBUTTON
x = 256
y = 85
NewIni = \SDMMC\Primo\iGO.exe <--putanja do exe fajla Primoa na kartici
SizeNormal = 48
ScaleAlpha = 100
IconNormal = ..\Icons\iGO8R1.ico
SizePushed = 32
ScaleAlpha = 50
IconPushed = ..\Icons\iGO8R1.ico

TEXT
x = 260
y = 135
Text = iGoPrimo <--ubacis ime koji zelis da se pojavi na ekranu
Size = 14
Color = FFFFFF
FrameColor = 000000
Weight = 600
CreateFont
 

Prilozi

  • GoClever.rar
    3.1 KB · Pregleda: 205
Izvini shell koji sam nasao je na drugom forumu
http://www.gps-srbija.com/mobile/thread.php?topic_id=1744
sa tim bshell-om sam uspeo, po upustvu, da napravim da mi se pokrece originalan softver iz rezident flesha a igo8 sa microsd kartice. Jedino mi nije nikako uspelo da pokrenem i igo primo kojeg sam isto metnuo na microsd i putanju dao do ikonice koja je ostala slobodna-Amigo.
Kasnije sam pokusao da sve to nabacim sa shell 2.0 ali mi neide oko ovih prepravki ini i sys fajlova. Pokusacu sa ovim datotekama koje si postavio.
 
A da, kada raspakujem goshell 2.0 u folderu "Menu" nemam nikakve ini fajlove? Da li tu treba da kopiram ova dva ili da ih prekopiram preko Navs.ini i Apps.ini koji se nalaze u folderima Menu-320x240 i Menu-480x272 koji se nalaze unutar MobileNavigator foldera?
Ovako su mi poredjani folderi od shella i programa a evo i sys fajlova iz igo8 i primo pa kad imas malo vremna pogledaj i ako nije problem prepravi ih a ja cu sada pokusati mada sumnjam da cu znati..:smash:
 

Prilozi

  • Clip_3.jpg
    Clip_3.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 128
  • SYS iz iGO8.TXT
    364 bajta · Pregleda: 148
  • sys iz primo.txt
    231 bajta · Pregleda: 138
Evo.. prekopirao sve potrebno, ubacio one ini fajlove i promenio sys fajlove kao kod tebe. Dobijam sledece:
- pri ukljuc. uredjaja dobijam onaj mene gde ima navigate, bluetooth, mediji i podesavanja
- klikom na navigate ulazim u njegov windows
- u my device pronadjem sdmmc i u primo folderu startujem exe fajl, radi! samo probao ali funkcionise izgleda...
- vratim se u my device, u folderu igo8 startujem exe fajl i dobijam poruku "program application database cannot be found" izgleda losa putanja.. pokusacu da prepravim.
ps: kako da dobijem skin od shella?
 
Nije mi ni dalje jasno sta tacno radis.
Da li si raspakovao Goshell na karticu (dobio si dva foldera)?
Da li si posle karticu stavio u uredjaj i tako ga pokrenuo?
Ako si ga tako pokrenuo onda na glavnom meniju kada kliknes na Navigate treba da udjes u Goshell i ovde biras navigacijski program u Navigation ili Application. Toliko je prosto.
Drugim recima tu si u skinu od shella (ako mislimo na isto). Posle prvog pokretanja se folder Menu napunio sadrzajem foldera Menu-480x272.
Tamo odakle si skinuo Goshell trebalo bi da imas i upustvo posto ga je neki lik sa ovih prostora pravio.

Ako ni dalje ne ide mozemo se sa problemom pozabaviti kada se vratim sa puta jer sad nemam vremena da se bakcem sa ini fajlovima.
 
Koliko je upotrebljiv ovaj FM transmitter? Imam fabričku MP3 muziku u kolima, bez USB/SD porta, pa bi mi ovo završilo posao, ako radi korektno.

Druga stvar koja me zanima, negde pročitam da pronađe satelite za par sekundi, negde za par minuta ?! Da li postoji mogućnost cold/hot starta ili tako neka "prevara"?

:wave:
 
Koliko je upotrebljiv ovaj FM transmitter? Imam fabričku MP3 muziku u kolima, bez USB/SD porta, pa bi mi ovo završilo posao, ako radi korektno.

Druga stvar koja me zanima, negde pročitam da pronađe satelite za par sekundi, negde za par minuta ?! Da li postoji mogućnost cold/hot starta ili tako neka "prevara"?

:wave:

Ja imam GoClever 4384FM. Ne koristim FM transmiter ali sam probao (takođe fabrički CD /radio) i samo je potrebno podesiti frekvenciju na neku u čijem bliskom opsegu nema radio stanica i vrlo je upotrebljivo.
Satelite nalazi za oko 30-60s ako si u mestu, odnosno oko 2min ako si u pokretu.
Sve u svemu, izuzetno zadovoljan GPS-om.

Pozdrav
 
I ja kad aktiviram uredjaj pa onda navigaciju pojavi se samo windows sa dve ikonice device i reciclebin.
U shell mogu da udjem tek preko windowsa izborm exe fila.
Sta uraditi da ode direktno u shell?
Hvala unapred
 
trebala bi mi mala pomoc oko ove navigacije!!!kupio pre neki dan i zanima me da li neko od vas zna neki servis gde da mi otkljucaju navi i ubace druge programe/?hocu da mi navi radi u full-u pa ako neko zna neki servis nek mi sibne adresu i br.tel.na email([email protected]).hvala unapred i pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno