Šta je novo?

Google tablet - Nexus 7

Danas testirao malo bateriju na 4.3:

Tablet nije root-ovan, sve na stock.
WiFi sve vreme upaljen. 3G nije aktivan (nema kartice u SIM slotu).
Brightness je bio na prilično visokih 40% (visokih za moje potrebe i osvetljenje u kancelariji).
Tablet preko noći ostavljen na punjaču.

Šta sam radio danas, tj. šta sam ostavio tablet da vrti dok sam radio:
30 minuta surfovanja i skidanja aplikacija sa GP.
10ak minuta čitanja mailova.
3h puštanja video materijala (skinuti spotovi sa YT i .MKV serije 720p sa interene memorije).
1h puštanja klipova sa YT (preko WiFi).
Preostalo vreme do pražnjenja baterije do nekih 3% sam pustio TV preko SBB D3 Go.

Dakle oko 50% vremena je tablet konstantno vukao podatke preko WiFi.

Ukupno vreme rada 100% -> 3% baterije = 8 sati.

On screen (40% brightness) 100% -> 3% baterije = 6 sati i 30 minuta.

Sa manjim osvetljenjem bih realno mogao da se izvuče još bar sat vremena. Takođe, surfovaje i čitanje knjga definitivno manje troši bateriju od D3 Go stream-ovanja, tako da mislim da je ovo sasvim OK rezultat.
 

Prilozi

  • Battery.png
    Battery.png
    94.2 KB · Pregleda: 235
  • ScreenTime.png
    ScreenTime.png
    72.8 KB · Pregleda: 236
Poslednja izmena:
Svaka čast na bateriji. Čime se ti baviš kad ga koristiš na taj način (u kancelariji)? Estradni menadžer? Šala, ne ljuti se:)
 
IT admin, a nije problem da ostavim tablet da radi, tj pušta muziku dok sam ja za računarom i radim.
Kliknuti par puta na sat vremena nije neki problem, ne radim ja u rudniku soli niti imam nekog "menadžera" koji će da me kinji ako slušam muziku na radnom mestu - ako je posao završen i svi sistemi u firmi rade, baš ih briga šta radim.
 
Poslednja izmena:
Супер батерија у односу на мој. Данас је још гора. Напуњен јуче у 23:00 скинут са пуњача. Само читање књиге јутрос, тапаталк, мејл, вести и тако то. Voila.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1375280412827.jpg
    uploadfromtaptalk1375280412827.jpg
    60.9 KB · Pregleda: 196
Malo sam upoređivao svoj N7 sa ovim na gornjem linku i mogu da tvrdim da ovaj gore iz nekog razloga ima exstra kašnjenje. Naravno da je N7 II bolji i brži od starog ali onvaj beli sa snimka ima nešto što ga dodatno usporava. Moj N7 ni približno tako sporo ne reaguje na komande. Poenta je da će novi N7 svoju pravu snagu da pokaže u novim zahtevnim igricama i multutaskingu a ovo gore je kozmetika...

Ја ћу бити први и рећи да мој ради као на видео клипу. Радио је много брзо кад сам га купио али ево после годину дана као да има велики пад. Чуди ме да вама ради много брже:confused:
 
Zaista je tako kao što sam napisao. Možda je vreme da uradiš factory reset ako već nisi. Uporedo sa n7 imam i tf300 i mogu da kažem da ga n7 ubija u svakom pogledu...
 
Poslednja izmena:
Нема разлога да не верујем мада можда и ја мало претерујем. Мени је ок. Ресет сам радио већ одавно и играо са свим живим. Далеко је живљи сада са 4.3.
 
@Thierry Henry:

već je bilo o tome, sve do 4.3 TRIM (fstrim) komanda na eMMC-u nije ispravno radila, što je vremenom izazivalo usporenje jer je storage, tj. interna memorija bila sve sporija i sporija. To je delimično moglo da se reši programima tipa ForeverGone koji su sav slobodan prostor popunjavali do kraja pa posle isti oslobađali. Posebno su bili pogođeni tim modeli od 8/16GB koji inače imaju sporiju internu memoriju od 32GB modela (naći ću negde baš testove gde se vidi razlika).

Uglavnom, sa 4.3 bi konačno to trebalo da bude rešeno.

Inače, novi N7 (2013) bi trebalo da ima značajno brži eMMC od starog, plus fstrim je u startu implementiran.

Što se samih performansi tiče, pre neki dan sam zamenio svoj stari N7 16GB za N7 3G 32GB + upgrade na 4.3 i primetna je razlika u startovanju aplikacija.

A za bateriju, ponoviću test sa normalnim osvetljenjem, ja iskreno nemam potrebe za više od 25%. Ili ću ga staviti na AUTO, pa da vidimo koliko će tada da izvuče, mada koliko se vas žali, meni se čini da mi na 4.3 baterija sasvim lepo radi.
 
Evo, ja se definitivno izjasnjavam, za razliku od prvog utiska, baterija je definitivno bolja na 4.3, ne toliko u samom trajanju (mozda je screen on duzi jedno pola sata do sat) vec u tome sto mi uz takvo trajanje baterije, ona, u stvari, traje 3 dana umesto 2 dana kao pre apdejta. I, da, sam uredjaj je brzi i fluidniji, definitivno.
 
Poslednja izmena:
Слажем се Mighty. На послу слаб wifi и осветљење сам ставио на максимум, можда и то утиче. Покренуо сам BBS па ћу да видим шта и како. Нисам ништа ни замрзао у Титанијуму тако да ћу и то да одрадим.
Ево да усликам пре него што издахне:D.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1375300238101.jpg
    uploadfromtaptalk1375300238101.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 214
Stigao i meni OTA update na 4.3 danas, nije rutovan, sve stock (imam galaxy nexus pa se s njim igram), i prvi utisci su da je primetno brzi, tranzicije, otvaranje aplikacija, rotacija i sve ostalo. Na 4.2.2 mi se posle nekog vremena usporavao i to baaaaaas primetno, sada sve radi dosta brze i nema usporenja uopste! Za bateriju cu videti ovih dana...
 
Слажем се Mighty. На послу слаб wifi и осветљење сам ставио на максимум, можда и то утиче. Покренуо сам BBS па ћу да видим шта и како. Нисам ништа ни замрзао у Титанијуму тако да ћу и то да одрадим.
Ево да усликам пре него што издахне:D.

Hm, ovo bi moralo bolje... probaj i Wake Up Detector uz BBS pa da vidimo sta je.
 
Uprevo mi stigao update za nexus 7, uređaj je inače root-ovan, kad uđem u recovery ne mogu da nađem nigde zip file za update. Pa me interesuje da li neko zna gde android čuva skinuti update fajl?
Inače probao sam da flash-ujem iz recovery-ja pre neki dan ota zip fajl koji sam sam skinuo i nisam uspeo.
 
Слажем се Mighty. На послу слаб wifi и осветљење сам ставио на максимум, можда и то утиче. Покренуо сам BBS па ћу да видим шта и како. Нисам ништа ни замрзао у Титанијуму тако да ћу и то да одрадим.
Ево да усликам пре него што издахне:D.

A ima i GSam Battery Monitor, dosta koristan alat.
 
Uprevo mi stigao update za nexus 7, uređaj je inače root-ovan, kad uđem u recovery ne mogu da nađem nigde zip file za update. Pa me interesuje da li neko zna gde android čuva skinuti update fajl?
Inače probao sam da flash-ujem iz recovery-ja pre neki dan ota zip fajl koji sam sam skinuo i nisam uspeo.

Imaš na netu image stock roma, koji baš služi za flash iz recoveryija. Što se mučiš sa tim...Ako je zbog root-a, google je zeznuo stvar sa permisions u 4.3, i dok to ne reši, biće problema sa rootom...
 
Imaš na netu image stock roma, koji baš služi za flash iz recoveryija. Što se mučiš sa tim...Ako je zbog root-a, google je zeznuo stvar sa permisions u 4.3, i dok to ne reši, biće problema sa rootom...

Ma taj image sam i skinuo bio i neće da ga flešuje...

P.S. Stigla mi pre neki dan ona futrola za nexus sa DX-a (putovala 57 dana) ako ti treba neka dodatna informacija cimni na PM.
 
Poslednja izmena:
Stigla mi pre neki dan ona futrola za nexus sa DX-a (putovala 57 dana) ako ti treba neka dodatna informacija cimni na PM.

Brate, dobro si se setio sta si porucio pre 57 dana:) Salim se, umeju nekad da bas otegnu. Nego, daj da je vidimo.
 
Ma taj image sam i skinuo bio i neće da ga flešuje...

P.S. Stigla mi pre neki dan ona futrola za nexus sa DX-a (putovala 57 dana) ako ti treba neka dodatna informacija cimni na PM.

Ajd, za vikend ću potražiti da i ja ubacim 4.3, pa ti javljam kako je prošlo.
Inače, što se futrole tiče, naručio i ja sa DX-a, na adresu kolege iz firme (pošto sam sad više u Bg.u nego u AR.u), futrola stigla ali poštar dijabola, pošto nije mogao da je ubaci u sanduče, ostavi je da viri napola, neko naiđe i ostadoše samo dugmići...tj.ambalaža...
 
Sad gledam malo po xda i polako kapiram u čemu je problem. Pošto imam TWRP instaliran moram da nađem stock zip file koji je TWRP kompatibilan...a ne nalazim ga, našao sam za 3G verziju ali ne i za regularan tablet.
 
Sad gledam malo po xda i polako kapiram u čemu je problem. Pošto imam TWRP instaliran moram da nađem stock zip file koji je TWRP kompatibilan...a ne nalazim ga, našao sam za 3G verziju ali ne i za regularan tablet.

Lakše ti je da staviš CWM...
 
Ajd, za vikend ću potražiti da i ja ubacim 4.3, pa ti javljam kako je prošlo.
Inače, što se futrole tiče, naručio i ja sa DX-a, na adresu kolege iz firme (pošto sam sad više u Bg.u nego u AR.u), futrola stigla ali poštar dijabola, pošto nije mogao da je ubaci u sanduče, ostavi je da viri napola, neko naiđe i ostadoše samo dugmići...tj.ambalaža...

...zato ja gajim moje poštare/kurire...sok/rakijica/pivo zavisno ko šta voli...doduše ne kuvam kafu...
 
Ajd, za vikend ću potražiti da i ja ubacim 4.3, pa ti javljam kako je prošlo.
Inače, što se futrole tiče, naručio i ja sa DX-a, na adresu kolege iz firme (pošto sam sad više u Bg.u nego u AR.u), futrola stigla ali poštar dijabola, pošto nije mogao da je ubaci u sanduče, ostavi je da viri napola, neko naiđe i ostadoše samo dugmići...tj.ambalaža...

Imam jednu viska, ako 'oces, dobijes, po nabavnoj ceni sa EBaya.Doduse, Smart Cover je.
 
Poslednja izmena:
Sad ću da probam, samo da se skine.
 
Izašao i novi MX Player, radi ma 4.3.
 
Nazad
Vrh Dno