Šta je novo?

Google Pixel 9 / 9 Pro

D̸̺̠̮̃o̴̻͇̬͍̥̹͚̼̍̇͆̔̊́͋̚͜͝g̵͉͚̩͈̤̿̔͐o̴̟̿̋̄̽͆̃ḑ̶͈͔̹̼͔͔̉̉̈́ͅi̵̳̣̩͐̊̒̃̊͊̉͑͝ṉ̷̨͓̥̻̋e̸͔̻͐̽̉͆́̋͝͝ ̵̢̲͙̤̫̟͈̞̻́̀̄̀͋ṋ̶̠͉̗̮̱͎̫̈́͗ä̶̦̖̺̮̠͖́̀̇̚ͅ ̶̫̱͂͐̌̽̿Ţ̴͙̲̘̙̐̍͊̚͜S̴̡̛̱̜̭̏̑̅͆͐͛Ḿ̵̢͔͓̞̭̏̄͋̕͜͝͝C̴͕̟͕̬̾
 
Ja ne znam šta je problem sa temperaturom, ja apsolutno nikakvu razliku ne vidim u temperaturi uređaja kad uporedim Pixel 8 Pro i 4a 5G, mislim da se preteruje sa tim, 6 i 7 su imali problema, ali na 8 je stvarno u granicama normale.
 
Jeste. Fino se ponaša g3, ali nažalost za pare koje traže fino nije dovoljno dobro :)
Jedina dobra stvar što će g4 biti proizveden u istom procesu kao exynos 2400 samo će biti malo upregnut. A exynos 2400 je nešto najbolje što je Samsung ikada izbacio.
 
Ja ne znam šta je problem sa temperaturom, ja apsolutno nikakvu razliku ne vidim u temperaturi uređaja kad uporedim Pixel 8 Pro i 4a 5G, mislim da se preteruje sa tim, 6 i 7 su imali problema, ali na 8 je stvarno u granicama normale.

Mislim da tu ima silikonske lutrije sa Tensorom. Meni radi G1 kao pucka, overclockovan Snap na Honoru mi se vise grejao, ali opet ima ljudi kojima je furuna (drzao koleginicin u rukama). Isto i na redditu dosta ljudi prijavljuje pregrevanje sa G3, dok nekima radi super.
 
Šta je silikonska lutrija?
 
Nisu svi cipovi jednaki, cak i kod istih proizvodjaca i istih modela. Kao kod npr. procesora ili kod grafickih karti kada ih overklokujes.
Svi mogu fabricki da izguraju brzine na koje su namesteni, ali kada krenes da ih guras i namestas sam onda neki mogu da budu tipa 5% brzi, neki mogu da budu 30% brzi npr.
Zavisi kakav ti zapadne.
U smislu tensora, neki ljudi ostavljaju pozitivne utiske sto se tice grejanja prilikom koriscenja (pogotovo kada ih napregnu - navigacija, muzika/video, android auto u isto vreme), ali isto dosta ljudi ostavlja negativne utiske prilikom slicnog tipa koriscenja.
To znaci ili da ljudi lazu ili da nisu svi proizvedeni jednako/isto.
Otud lutrija, igra brojeva.

Generalno niko ne voli Samsunga kao SoC proizvodjaca, pa se nadaju da ce Tensor biti bolji kada promene proizvodjaca....tj. kada TSMC krene da ih proizvodi, a to ce biti tek sa jubilarnim pixelom 10 valjda.
 
Priča se već mesecima o tome :)
Naravno nije nigde potvrđeno oficijalno.

Ne bi me čudilo i da ostanu na Samsung fabrici, svakako i sa ovakvim Tensorom postižu rekorde u prodaji iz njihovog ugla.
 
Ако им је профит главни, а јесте, немају разлога да мењају Самсунг јер са њима имају већ разне споразуме на плану софтвера. Qualcomm би их сигурно драо за SD чипове.
 
Ne bi se oni ni naslanjali na Qulacomm, jedino ako ne pričamo o njihovim 4g/5g modemima? Njima je bitna samo fabrika koja pravi čipove.
Lično mislim da će još neko vreme ostati na Samsungu ali ako pređu na TSMC cene će sigurno otići za ~200e gore.
 
Koliki će biti onda Pixel 9 Pro XL ako Pixel 9 Pro ima tu dijagonalu? :D
Ako bude 3 modela, greota da Pixel 9 ne bude još manji. Oko 70mm u širini
 
Pro ima 6.3 a XL/max kao do sada 6.7.

Obični 2 kamere, pro modeli po 3 i cenim bolje displeje ( svetlije i sa tanjim bezelima)

Google === Apple
 
Poslednja izmena:
Valjda će da bude 9 da bude manji, mada dok ne predju na TSMC ne planiram da uzimam Pixele. :)
 
Zar nije bila priča da će ubaciti telefoto i na običnu devetku?
Meni se sviđa kako ovo izgleda, iako bih više voleo oble ivice.
 
Znaju li se (bar otprilike) dimenzije tog običnog/manjeg Pixela 9 Pro?
I šta može da se očekuje od novog Tensora, ima li nekih iole proverenih informacija?
 
Već su bile tačne dimenzije.
152.8 x 71.9 x 8.5mm.

Što se tiče tensora, verovatno će biti nešto slabiji od exynosa 2400. Ništa epohalno, sve dovoljno dobro.
 
Sve dobro sem signala, wifi signala i 4G standby :)
 
Već su bile tačne dimenzije.
152.8 x 71.9 x 8.5mm.

Što se tiče tensora, verovatno će biti nešto slabiji od exynosa 2400. Ništa epohalno, sve dovoljno dobro.
To su valjda dimenzije Pixel 9, bez Pro. Sad sam guglao i izgleda nema podataka za klasičan Pixel 9 Pro (bez XL), a ni za XL verziju.
 
Navodno su identičnih veličina pixel 9 pro I pixel 9. Što verovatno znači da će non-pro imati veće bezele. Naravno pored toga i jednu kameru manje i manje max osvetljenje ekrana.
 
clickbait, ali nema veze, bar su tu sve specifikacije iz glasina.

 
Taman se spremaju za desetku, verujem da će biti perfektan telefon 😁
 
Jedino dobro u celoj ovoj priči je to da će Tensor g4 biti predstavljen ranije zajedno sa Fold 2( makar je sada takva priča ).
Pa će moći unapred da se donese sud da li da se uzme pixel 9 ili preskoči :)
 
Nazad
Vrh Dno