Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Pitanje u kom su stanju ti modeli p6 pro sa kp. Na kom se još tržištu prodaju novi pixel 6 pro modeli ?
Ali kada smo već kod toga, da nisam olomio ekran na p6pro pitanje da li bih išao na 8 pro :)

6pro nekako lepše leži u ruci i ako me pri korišćenju uvek nervirao edge ekran.
8pro radi za nijansu lepše od 6pro mada mi se i dalje mnogo više sviđaju boje na 6pro ekranu.
jedna očigledan prednost p8pro je glasnoća zvučnika pri razgovoru, makar duplo je glasniji. Mada možda je moj 6pro bio faličan što se toga tiče :)
Što se tiče jačine zvuka, ima divnih aplikacija koje to ispeglaju. Što se tiče brzine ja tu ne vidim neku razliku između s23ultre i 6pro. Što se tiče kamera performasi, u podosta situacija sam sa 6pro izvlačio mnogo bolje fotke nego sa s23ultrom, ono point to shoot. Ono što morate shvatiti da su vrlo male nijanse kod uređaja koji su izašli u 2022, 2023-bar što se tiče ovog gornjeg segmenta.
U potpunosti se slažem da su uređaji precenjeni ida neka granica od 400-700e je neki okvir gde bi trebalo da se gleda, sve ovo preko 700e je naduvano i besmisleno. Dobar fotograf ili osoba koja ima dobro oko za fotografiju ili content creation realno može da uradi svašta lepo i sa 6pro i sa 23ultrom ali bogami i sa uređajima koji su ispod 400e...
 
Ja sam S23U prodao pre par nedelja, a imam Pixel 6 takodje (obican), i daleko konzistentnije fotografije sam izvlacio sa 1x kamerom, bilo nocu, bilo danju. Imao 3 nedelje odmora vani pa sam natenane testirao bio i nosio oba uporedo kad se jedan isprazni (bolje tanji telefon jos jedan nego power bank).

Wide i periscope su naravno na strani Samsunga, ali nista specijalno i vau.

Samsung iako voli da trpa raznorazne gimmick funkcije, ne moze da pridje onom slow pan/action pan kako se zove, kad uspori i bude vau snimak, za vlogove dusu dalo.

Softver je na strani Samsunga definitivno, iako mnogi kazu da one ui 6 je kao unistio (po meni totalna budalastina) sve sto je imalo da se unisti.
 
neces, nema sanse :D
 
Da li vama na Pro modelu malo bolje drži baterija u poslednje vreme? Mislim prestao sam odavno da ne merim i pratim SOT ali mi se čini da izvlačim oko 7h sa kombinacijom 80% kući i 20% napolju. Što mi je skroz ok ;)
 
Definitivno je baterija bolja, nego po izlasku. Utegli su lepo potrošnju.

Apropo najava za TSMC, iskreno mi odgovara da Pixel 10 bude na njihovoj tehnologiji, taman dve godine Pixel 8 Pro i onda na Pixel 10. Nema šanse da ću davati lovu za devetku, koja će biti 95% isti model kao P8.
 
Definitivno je baterija bolja, nego po izlasku. Utegli su lepo potrošnju.

Apropo najava za TSMC, iskreno mi odgovara da Pixel 10 bude na njihovoj tehnologiji, taman dve godine Pixel 8 Pro i onda na Pixel 10. Nema šanse da ću davati lovu za devetku, koja će biti 95% isti model kao P8.

Tako i ja nešto mislim, međutim sigurno ću pasti pod njihov marketing i opet dati preko 1000e za exynos:) ali šta je tu je ..
 
Tako i ja nešto mislim, međutim sigurno ću pasti pod njihov marketing i opet dati preko 1000e za exynos:) ali šta je tu je ..
I ja sam tako mislio....da ću duži period da kupujem samo Pixele...ali sam se vratio na Iphone. Ovo ne znači da je ovaj ili onaj telefon bolji ili gori, niti da sam sada večno u Apple taboru. Ali promena prija, kao i u svemu ;):rolleyes: To bi bila i poenta ove moje poruke.... :)
 
Sigurno, još pred izlazak osmice je među renderima bio i model u Mint boji.

Plus zvanični case postoji u svim bojama telefona + u Mint boji
 
Šteta što ga nisu odmah izbacili, jer bih sigurno uzeo tu Mint boju :) mada je ona možda samo za manji pixel, videćemo.
 
Ja sam baš zadovoljan plavom verzijom, delovala je malo čudno na fotografijama, ali je uživo super. A i plava maska mi je top.

Sad ganjam da uzmem Pixel Stand, zeznuh se što ga ne uzeh kad je bio na popustu.
 
Pixel stand je spas :)
Ja nisam mogao da uzmem plavi, ta nebesko plava je nekako baš ***.
 
Pixel stand je spas :)
Zaboravio sam da napišem da ima jednu ogromnu manu, pa možda nekom pomogne.
Naime onaj sw za pixel stand je užas, jer ako ga namestis nećeš moći da pristupiš i pogledaš notifikacije jednim tapom na ekran dok ti se mob na njemu puni. Jer će svaki put da se upali taj interfejs i tek kada ga ugasis možeš da vidiš pristigle not.
Elem, nigde nisam video na netu rešenje za to.. i bio sam u fazonu sada ću da izbrišem uređaj sa tog programa i svaki put kada stavim mob na punjač ću da odbijem onaj interfejs za podešavanje pixel standa i novog moba.. makar to radio svaki dan po 3 puta :)
I tako sam odradio jedno 5,6 puta i na kraju je prestao da me smara sa tim promptom kada stavim mob na punjač :) i posle toga bar po meni punjač radi kako i treba..
Stavim ga na punjenje, automatski mi se upali AOD, vidim sat, a ako not dođu vidim i njih. I na jedan Klik na ekran mogu da ga upalim i otključam. A puni lepo, čak radi i onaj ventilator.

Eto ako me je neko razumeo, može da bude od pomoći :)
 
Važi :) samo još da izbrišu 50ak duplih aplikacija koje idu uz TW svake godine.
Realno oni ove godine ne bi imali o čemu da pričaju na prezentaciji da Google iz političkih razloga ne mora da podržava Samsung na svakom koraku
 
Šta mislite, dal je Pixel 8 256gb dobra kupovina za 500 bez garancije nov? Kopka me da ga uzmem u rezervu...
 
Važi :) samo još da izbrišu 50ak duplih aplikacija koje idu uz TW svake godine.
Realno oni ove godine ne bi imali o čemu da pričaju na prezentaciji da Google iz političkih razloga ne mora da podržava Samsung na svakom koraku

Nisam mislio da su uspeli u tome, nego generalno koncept.
 
Zanimljivo da mobilni operateri u Irskoj nude samo 128Gb verziju Pixel 8 Pro modela.
 
Ne drži se pixel toliko loše na 4g :) možda stvarno Samsung i zategne Tensor na pixel 9 pro..

 
Stigla osmica pro. Pixel 6 Pro, 7 Pro i 8 Pro na fotki.

1706021708979.png
 
Nazad
Vrh Dno