Šta je novo?

Google Pixel 8 / 8 Pro

Ne znam sta vam je problem da sami zamenite tu famoznu bateriju?
Xiaomi Mi 10, Samsung A70, Motorola One Action, sve sam sam zamenio sa baterijama sa aliexpressa, cak dobijete i onaj plasticni alat za rastavljanje. 10min posla max cak i za duduke.
Kod Pixela se i displej cak lakse menja nego na drugim telefonima.
Glavni problem je sto imas ljude koji definitivno nece da sami rade sa tim, jednostavno im mozak ne radi za to, i odbijaju.
A drugi, po meni takodje veliki problem, je nedostupnost dobrih delova tj baterije, i kod nas nisu slali neko vreme nista od baterija, a i generalno ono sto je na aliju u ponudi nije isto kao zvanicna npr Apple ili Samsung/Huawei u promobiju baterija, a ne bi me cudilo ni da su neki senzori i softver u pitanju kod Pixela, mozda gresim, ali ne bi me cudilo.
Ljudi ne samo da hoce originalni deo, nego hoce i da dobrano plate, ali opcije nema.

Ja kazem svima, dok god Huawei nudi za 3 soma na flagshipu da menjas original bateriju, originalnom, i dok god posluje uopste u Srbiji, bolje dati i njima sa osakacenim softverom (manjak gugl integracija) nego Guglu pare preko raznih dovijanja jer nisu zvanicno dostupni ovde. Ali kontam da sam i ja ekstrem 😹 😹
Svakako bolji fon ove godine nego proteklih.
 
Ja ne poznajem nijednu osobu sa Androidom da je ikad menjala bateriju. To sam samo cuo od iPhone korisnika (ranije, kad je bila 900mah baterija i dok nisu ispeglali iOS). To nikad nece postati problem barem 4 godine, a verovatno i vise. A za 4 godine cu/cemo valjda promeniti telefon..
 
Ja ne poznajem nijednu osobu sa Androidom da je ikad menjala bateriju. To sam samo cuo od iPhone korisnika (ranije, kad je bila 900mah baterija i dok nisu ispeglali iOS). To nikad nece postati problem barem 4 godine, a verovatno i vise. A za 4 godine cu/cemo valjda promeniti telefon..
Slazem se da je retka pojava kod nas, i takodje istina je da se ovi servisi ni ne reklamiraju nesto najbolje bas po pitanju imanja te usluge u ponudi, jer svi hoce da kupis novi telefon, svi su dobri u toj transakciji, i prodavac, i uvoznik.
Medjutim, zadnjih par godina je zesca stagnacija i u iOS i Android taborima, mali skoro neprimetni skokovi u performansama i mogucnostima telefona, a skoro nikakvi po pitanju fluidnosti samih telefona, i sve vise ljudi zadrzavaju stare telefone jer jednostavno rade, a i dali su dobre pare onomad za njih.

Kao i sa laptopovima, nece ih niko menjati na po 2-3 godine, vec na po 5-6, jos ako se kriza generalno u svetu produbi, sve vise ce biti trend.

Pa pola foruma bi i dalje koristilo Poco F1 ili S8, S9, S10, da ima baterija na svakom cosku za po 30eur, originalnih, koje drze kao fon prvi dan.
 
Sta znam, ja koji se nekako 'vezem' za te stvari, tipa glupo mi je da imam vise od jednog sata jer mi je drag taj jedan (tek od skoro imam dva), i za telefon se bas vezem, i opet nekako mislim da je 4 godine maks a da me ne 'smori'.. Jedino ako bas nemas mogucnost finansijski al opet izdrzaces onda da ga negde bocnes da se napuni (nece skroz umreti baterija nego ce tipa izgubiti 30% kapaciteta).
 

Sto se tice baterija, navodno mocice da se nabave nove I posle 5,6 god :)


Fakticki se nista ne menja, Ali ono.. :)
 
Sta znam, ja koji se nekako 'vezem' za te stvari, tipa glupo mi je da imam vise od jednog sata jer mi je drag taj jedan (tek od skoro imam dva), i za telefon se bas vezem, i opet nekako mislim da je 4 godine maks a da me ne 'smori'.. Jedino ako bas nemas mogucnost finansijski al opet izdrzaces onda da ga negde bocnes da se napuni (nece skroz umreti baterija nego ce tipa izgubiti 30% kapaciteta).
Ma da, slazem se i ja skroz, bog sveti zna koliko sam ih sam izmenjao, neke vise ni ne prodajem nakon sto ih menjam nego kao 'nek stoji ko rezerva meni ili nekom ako zatreba', ali nekako tokom ovih godina manjka inovacije od strane proizvodjaca, doslo mi da namerno nosim stariji telefon, dokle god mi je funkcionalan (a realno za moje potrebe 80% flagova su vise nego dovoljne), cisto da ne dajem pare vise nikom, a i kad mi se nesto svidja da promenim uvek uzmem polovno. No dobro, nije to tema, heh. Ako su stavljali kvalitetnije baterije verovatno ce cudo izdrzati i po 2000 ciklusa kao ajfoni pre nego sto bas bude za menjanje.
Ono sa 2XL i baterijama na njima je bio horor.
 


Još malo sintetičkih testova.
U komentarima se može nešto i saznati, kaže da mu je baterija skroz dobra i ako je samo na wi fi. Videćemo.

NDA se završava 11og okt.
 
Poslednja izmena:
Za sve vreme testa prate se u 5% razlike u bateriji. P7pro je toliko izgubio u godinu dana, P8pro je nov. Bas sam vise ocekivao od osmice ali ocigledno im se moze da daju na kasicicu kad i svi drugi to rade.
 
Uzeh i ja na kraju 8 Pro i gratis sat, nadam se da nisam pogrešio 😁

Lepo me je služilo Pixel 4a 5G, nadam se da će 8 Pro isto tako, čak i godinu - dve duže, obzirom na dužu podršku.
 
Takođe sa najmanjeg na najveći telefon, vrlo hrabro
Nije 4a 5G baš najmanji, 6.2" ekran. Možda si pomešao sa običnim 4a 😁

Imao sam ranije pre 4a 5G, za to vreme poprilično velike telefone - Lumia 640XL i posle toga Nokia 7 Plus. Tako da verujem da ću se snaći i sa Pro modelom.

Jeste da sam inicijalno hteo base model, ali je dosta osakaćen u odnosu na Pro, a cena mu 800€.
 
@Markic istina, nisam obratio pažnju na ono 5g. Kako god, neka te služi bolje i duže nego predhodni
 
Iznesi utiske kada ga probaš malo :)
 
Hocu. Nego, gde nabaviti kvalitetnu masku? Jel pasuju sa 7 pro, zna li neko?
 
Vrh Dno