Šta je novo?

Google Pixel 7

Ne znam sto bi se cimao bzv radice ti identičan posao i a54. P7 je stepen iznad ali da li vredi 200€ vise pitanje je. Ako naletis na neki nov 7a za ispod 400e mozda bi ti to bila dobra kupovina ima superiorniji kamera sistem od sedmice. Sa razlogom se i cene p7 i p7a krecu tako blizu jedna drugoj. Ili sacekaj da p8 padne na nekih 650€ to bi verovatno bila najbolja kupovina ako nisi od onih sto često menjaju telefone. Inace ti pisem sa p7 calu sam uzeo a54 (jer mu je ip14 bio "komplikovan"?!) tako da ne vadim info iz oblaka 😂 uzmi lepsoj polovini drugu boju a54 ustedeo ai kintu i bices zadovoljan 2-3 god dosta 😁 ako te svrbe prsti za pixelima naravno samo napred ali nekako p7a ili p8 deluju kao pametniji izbor bar meni, vrv sto ih nemam 😅
 
Sta je ovo , google je napravio fail sa pixel 7 pa 7a ima bolji kamera sistem ?

Inace ako ima nekoga na forumu a obilazi ili zivi u Nemackoj gde moze da se nadje Pixel Stand 2 po razumnooj ceni?! linkovi ako moze :)
 
I meni je to novo da 7a ima bolje kamere, odakle ta info?!
 
Pixel 7a je pobedio na MKBHD blind testu ove godine za dnevne fotografije.

Ako procackate reddit mnogi govore da im se 7a vise svidja, a i na poredjenjima deluje bas lepo. Nocna fotografija je definitivno losija.
 
Blind test je cesto davao cudne pobjednike, procackaj ranije godine. Takodje, tu glasamo mi obicni korisnici, na osnovu low res fotografija na IG i sl... Sem ako nisu promijenili metodologiju ove godine
 
7a koristi sličan senzor i algoritam i boje kao starije generacije pixela 5 pa naniže. Tako mi deluje, a po meni su one imale bolje slike.
Pixel 6 i sve posle toga je pojačalo kontrast, što mi je besmisleno ali ajde masa se loži na slike koje štrče na ekranu telefona dok se bulji u društvene mreže.

Ja na primer na Pixel 7 kad slikam neku osobu i u pozadini je scena slična zalasku sunca. Slika je loša i moram da je editujem dobrih minut dva da ubodem realne boje i kontrast. Telefon se u tom scenariju zaglupi. Odvojeno zalazak i osobe, sve top. Zajedno nikako.
 
U novoj kamera app šta ste uključili u vezi ove dve opcije?
Ultra hdr koristan ili ne?

1000006063.png

Ovo mi deluje kao Samsung boost boja 🤣
 
Ja obje... Ali kad saljes fotke nekom, kompresuju se, pa nema tog UHDR efekta, a cak ni u thumbnails u google photos. Primjer (forum ce ga kompresovati)
 

Prilozi

  • PXL_20231223_143756597.jpg
    PXL_20231223_143756597.jpg
    277.4 KB · Pregleda: 109
Sa P3 color formatom nekako "vrište" boje previše, iako mi je ekran na "natural" modu. Ultra hdr dobra fora dok se gledaju slike u galeriji.
 
Blind test je cesto davao cudne pobjednike, procackaj ranije godine. Takodje, tu glasamo mi obicni korisnici, na osnovu low res fotografija na IG i sl... Sem ako nisu promijenili metodologiju ove godine
Sada je full res na sajtu direkt se glasa, tako da nema kompresije slika na drustvenim mrezama.
 
Pozdrav svima.
Imam A54, uzeo ga na brzaka, jer sam razbio svoj stari Mi Note 10 Lite, koji sam imao tri godine, pa mi je trebao telefona danas za sutra.
Nisam od ljudi koji često menjaju telefone, međutim ona moja bolja polovina bi da menja telefon. Ok, ima već tri i po godine Redmi Note 9 Pro, i sada se nešto razmišljam...
Iako sam zadovoljan sa A54, sa moje potrebe je ok, s obzirom da je cena Pixel 7 8GB/128GB svega 440€ (na KP), razmišljam se da njoj dam A54 a sebi uzmem Pixel 7. Uvek sam nekako raazmišljao o Pixelima ali su bili skuplji nego što sam želeo da platim za telefon.
Sa 128GB prostora bih se uklopio, nemam gomilu apps, slikam, ali slike ide na cloud...
Čitam ovde da je A14 rešio probleme zagrevanja, vidim da je baterija isto poboljšana, ako se ne varam, trebalo bi kao poslednji Android da dobije A16, i posle toga još godinu dana security zakrpa...
Da li ima nešto za mene, kao običnog korisnika što bi trebalo da znam, što može da mi napravi problem ili da me odvrati od kupovine? Da li je po nečemu specifičan u negativnom smislu? Ako mi na A54 baterija drži bez problema 2 dana, da li mogu očekivati ovde približne vrednosti?
Ja bih i dalje za 450 - 500 eur išao na p6 pro. Fenomenalno me služi, osim lošijeg čitača otiska sve ostalo je top. Razmišljam i supruzi da ga uzmem.
 
Sada je full res na sajtu direkt se glasa, tako da nema kompresije slika na drustvenim mrezama.
Ali i sam Markez je izrazio cudjenje kako i zasto ljudi glasaju.
Svakako, male si shanse da 7a ima ukupno gledano bolji set kamera od 7 pro, a kamoli da je to cinjenica.
 
Ali i sam Markez je izrazio cudjenje kako i zasto ljudi glasaju.
Svakako, male si shanse da 7a ima ukupno gledano bolji set kamera od 7 pro, a kamoli da je to cinjenica.
Ma naravno da nije činjenica, pa meni je u interesu da moj 7 Pro ima bolju kameru.
Pričao je on zbog čega ljudi to rade, i to je dobru analizu radio. Ali je eto činjenica da "jeftini" 7a ima jako dobru kameru, na nivou telefona koji su više od duplo skuplji od njega.
 
Ma naravno da nije činjenica, pa meni je u interesu da moj 7 Pro ima bolju kameru.
Pričao je on zbog čega ljudi to rade, i to je dobru analizu radio. Ali je eto činjenica da "jeftini" 7a ima jako dobru kameru, na nivou telefona koji su više od duplo skuplji od njega.
Naravno, mnogo je do softvera. I "pretjerani" kontrast koji je pomenut je znatno ublazen u gcam 9.2, makar sudeci po onom Arapu iz In depth tech reviews, pa uporedni test iz npr novembra vise nije validan u decembru.
 
Naravno, mnogo je do softvera. I "pretjerani" kontrast koji je pomenut je znatno ublazen u gcam 9.2, makar sudeci po onom Arapu iz In depth tech reviews, pa uporedni test iz npr novembra vise nije validan u decembru.
Iskreno, mislim da mi je dosta bolja kamera sa novim apdejtom što je došao i za sistem i za samu kameru sad u decembru.
Baš su dobri što se softvera tiče a to mnogo znači.
 
Evo koga zanima,
ako stavite sgcam dobijete pro mode (iso, fokus, wb, shutter) + ima mogucnost da sami birate lecu koja se koristi.
Da pojasnim, kad pucate sa stock kamerom i odaberete 5x, mob nekad nece prebacit na pravi 5x, nego ce cropat glavnu kameru.
Mob se odluci na to ako nema dovoljno svjetla ili je ono sto slikajete preblizu pa ne moze izostrit. Rekao bih u 90% slucajeva telefon donese dobru odluku, ali za ovih 10% slucajeva je dobro imati alternativu.
Evo i usporedba, figurica je na stolu od mene jedno 80cm udaljena, livo je telefon odlucio da ce cropat glavnu kameru, a desno je prava 5x.
 

Prilozi

  • us1.JPG
    us1.JPG
    160.1 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Da li ti je aktiviran VoLTE prosto proveris tako sto pozoves neki broj i vidis da li ti je mreza spala sa lte na 3g, ako je lte tokom trajanja poziva onda ti je VoLTE aktiviran.
Moze da se desi da druga strana nema VoLTE(ili podrsku za HD pozive), pa ti ne pise HD a svakako ti aktiviran VoLTE i radi.


Radi, nisam ni cuo da nekome ne radi iz mreze u mrezu, to nema veze sa tim. Ako je ukljucen onda je ukljucen za sve.

Naravno da ne mora, to sto ti kazes je da omoguci za svaku karticu posebno, sto je i logicno, svaka kartica za sebe ima podesavanja mreze.

Hvala Bogu ne, nije ispao iz mreze baaas dugo, a pre je ispadao svai
Dopuna na ovo.

HD pozivi rade i na 3g mrezi.

Drugarica ima Pixel 7a, nema aktivan volte i na telenoru je, sinoc sam pricao sa njom i HD stoji pored poziva, ona je na telenoru bez volte-a (fon je spao na 3g u toku poziva), ja sam na 7 pro i imam volte u mts-u sam.
 
Vec danima mi par sekundi nakon ulaska u camera app telefon zakucava i izlazi iz app, nekad i odmah nakon slikanja. Ima li neko slicnih problema?
 
Ne. Resetuj cache I data na camera app
 
Stigao januarski update, ispravljaju problem koji je pomenuo kolega iznad 😁
 
Opet napravili s8anje sa baterijom.
 
Ja sam prilicno zadovoljan baterijom sve u svemu. Bez problema izgura dan - doduse skoro sam uzeo telefon i uglavnom sam u stanu ceo dan na wifi, videcemo kako ce gurati kad bude ceo dan napolju na 4Gu :)
 
Gura na 5G ceo dan kao i pre ali bar 20% vise potrosi nego pre decembarskog apdejta.
 
Gura na 5G ceo dan kao i pre ali bar 20% vise potrosi nego pre decembarskog apdejta.
koja si država/mreža, pa imaš 5G?


BTW izašao sad i QPR2 beta 3, iii ne radi više onaj Pixel IMS za VoLTE... Pođem na reddit, vidim nisam jedini koji se žali, već izbačen neki apdejt. Instaliram, i onda malo kasnije, možda vezano za to, možda ne, ali kreće serija restarovanja telefona, jedno dvadesetak. Nakon deinstaliranja Pixel IMS-a se restartovao još možda par puta i sad sve ok...

Sad ću da pokušam cijelu proceduru još jednom...
 
koja si država/mreža, pa imaš 5G?


BTW izašao sad i QPR2 beta 3, iii ne radi više onaj Pixel IMS za VoLTE... Pođem na reddit, vidim nisam jedini koji se žali, već izbačen neki apdejt. Instaliram, i onda malo kasnije, možda vezano za to, možda ne, ali kreće serija restarovanja telefona, jedno dvadesetak. Nakon deinstaliranja Pixel IMS-a se restartovao još možda par puta i sad sve ok...

Sad ću da pokušam cijelu proceduru još jednom...
Ajde pa javi, da znam da izbegavam taj apdejt, jer iskreno mi je jaaako koristan VoLTE.
Ja sam prilicno zadovoljan baterijom sve u svemu. Bez problema izgura dan - doduse skoro sam uzeo telefon i uglavnom sam u stanu ceo dan na wifi, videcemo kako ce gurati kad bude ceo dan napolju na 4Gu :)
Sta si ti radio na kraju za tranfer iz A1 u mts i kako ti radi na A1 bez volte ? U smislu pozivi i to.
 
Ugovor u A1 mi je do kraja meseca, posle cu na mts. Radi, nisam imao situacije da sam nedostupan kad me neko zove. Samo sto je uspostavljanje veze painfully slow, bukvalno traje 6-7s(merio sam :D ), dok je na VoLTE-u to <1s.

Imao sam i 2 uzastopna 'silent' poziva jedan dan, tj javim se i ne cujem nista, druga strana me takodje ne cuje. Nemam pojma zbog cega se to desilo..
 
Ugovor u A1 mi je do kraja meseca, posle cu na mts. Radi, nisam imao situacije da sam nedostupan kad me neko zove. Samo sto je uspostavljanje veze painfully slow, bukvalno traje 6-7s(merio sam :D ), dok je na VoLTE-u to <1s.

Imao sam i 2 uzastopna 'silent' poziva jedan dan, tj javim se i ne cujem nista, druga strana me takodje ne cuje. Nemam pojma zbog cega se to desilo..
Da, jaako dugo uspostavlja vezu kad nemas VoLTE, doduse ne desava se vise da si nedostupan, dok je na pocetku kad je izasao pre svih ovih apdejta to bio redovan slucaj, da ne kazem u 90% situacija.
Dok sa VoLTE radi bas bas bas odlicno sve sto se tice poziva.

Silent pozive nisam dobijao.
 
Nazad
Vrh Dno