Šta je novo?

Google Pixel 7

Posle par dana upotrebe A14, baterija je osetno bolja. Deluje mi da su optimizovali i modem i bluetooth. Tako da mi wireless Android Auto na koji se kačim preko bluetooth dongla daleko manje pojede bateriju nego pre.
Takođe na 7 Pro, negde 10% bolje. Dovoljno da se oseti razlika.
 
Sta mislite, oce li biti za 7 pro ova fora u gphotos best shot? Pa makar i preko neke modovane gphotos app ili nesto?
 
Sta mislite, oce li biti za 7 pro ova fora u gphotos best shot? Pa makar i preko neke modovane gphotos app ili nesto?
MKBHD je pominjao nešto da su novu funkcionalnost kamere već ubacili za mod za sve modele sa Tensorom, al treba provjeriti šta i kako, jedno je gcam kamera, a drugo google photos
Posle par dana upotrebe A14, baterija je osetno bolja. Deluje mi da su optimizovali i modem i bluetooth. Tako da mi wireless Android Auto na koji se kačim preko bluetooth dongla daleko manje pojede bateriju nego pre.
pošto mi uskoro stiže auto sa wired android autom, može li više informacija o tom donglu (ovdje ili kao private message)?
 
Za profesionalni mod su već rekli da je to softverska stvar i da ne zavisi od modela - i uspeli su da "otključaju" za P7a čini mi se. Pa su rekli i da isto radi i na drugim modelima, pa je pitanje Guglu zašto uopšte i reklamiraju to kao neku ekskluzivu za P8P i zašto je zaključavaju za ostale korisnike. Isto je i za druge nove opcije, dosta njih je vremenom i pušteno za druge modele.
 
Za profesionalni mod su već rekli da je to softverska stvar i da ne zavisi od modela - i uspeli su da "otključaju" za P7a čini mi se. Pa su rekli i da isto radi i na drugim modelima, pa je pitanje Guglu zašto uopšte i reklamiraju to kao neku ekskluzivu za P8P i zašto je zaključavaju za ostale korisnike. Isto je i za druge nove opcije, dosta njih je vremenom i pušteno za druge modele.
Zato što su džiberi. Jednostavno, toliko jednostavnih stvari ne ispravljaju ili unapređuju.
 
Po predlogu ovde ugasio "silent notifications" za Wa i radi, ali Viber takođe nestaje, ima li rešenja?
 
Po predlogu ovde ugasio "silent notifications" za Wa i radi, ali Viber takođe nestaje, ima li rešenja?
Od kad sam napisao ovde to za silent, nijednom mi se nije desilo da nestane, znaci ta forica pomaze.

Viber ne koristim na privatnom broju / telefonu, pa ti ne mogu reci. (smece od app, imam ga samo na poslovnom telefonu i broju jer moram, inace ga ne bih pogledao)

Ja sam ovo za Wa nasao na redditu, neko predlozio pa ja preneo vama, pa mozda i ti proguglaj malo za viber..
 
Imam problem sa WhatsApp chatom i backupom. Na starom fonu je odradjen regularno backup noć pred instalaciju whatsappa na Pixelu.
Kada unesem broj i verifikujem, ne izbacuje mi uopšte opciju backupa već mi nastavlja SAM dalje, i na kraju mi izbaci samo sve grupe u kojima sam, sa porukom "you were added".
Pisao sam i supportu ali slaba vajda od njih. Pokušao sam transfer chats opciju ali uvek ubode na nekih 30% i to je to.

Ima li rešenja?
 
Neko je ovde svojevremeno pisao o posrednicima preko kojih se moze kupiti roba iz nemacke. Da li neko zna koji sajt treba da posetim? Hvala.
 
Neko je ovde svojevremeno pisao o posrednicima preko kojih se moze kupiti roba iz nemacke. Da li neko zna koji sajt treba da posetim? Hvala.
Kako ide procedura? Aj pusti mi pm ako te ne mrzi. Ovo je dobro ako moze nešto da se uhvati gore na akciji pa recimo da se stavi isporuka na njihov magacin i da onda donesu.
 
Danas Pixel 7
A14 | 5 Oktobar 2023 | 1 Septembar 2023
Dok je bio na punjacu, 3-4 uzastopna
updejta, prvi oko 217kb itd...
Nakon toga
Banka Inteza aplikacija prijavljuje da sam
"rootovan" 🤔 da ce mi obrisati acc.

Dizer random pauzira i prestaje da radi...
"Uzmi racun i pobedi" vrti loading krug... 😂

Animacije smooth spram A13, nista nije cackano u DO.
Neko danas imao play store azuriranje?
Slican problem/e?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231018-163135~2.png
    Screenshot_20231018-163135~2.png
    252.9 KB · Pregleda: 27
Danas mi se deailo prvi put za godinu dana skoro kolko imam Pixel 7 pro, i to naravno posle A14 update da mi ekran dobije zeleni "tint" sam od sebe... Restart resio stvar ali gledam na redditu bas dosta ljudi se zali na istu stvar. E sad... Da li je software issue pa ce da rese , da li ce se ponavljati... Da li je za reklamaciju... Iakustva na redditu variraju, jos je svez problem... Nadam se da niko drugi nije imao ovaj bug...
 
Danas Pixel 7
A14 | 5 Oktobar 2023 | 1 Septembar 2023
Dok je bio na punjacu, 3-4 uzastopna
updejta, prvi oko 217kb itd...
Nakon toga
Banka Inteza aplikacija prijavljuje da sam
"rootovan" 🤔 da ce mi obrisati acc.

Dizer random pauzira i prestaje da radi...
"Uzmi racun i pobedi" vrti loading krug... 😂

Animacije smooth spram A13, nista nije cackano u DO.
Neko danas imao play store azuriranje?
Slican problem/e?
19:30 Inteza proradila, pre toga cash obrisao, tad nije pomoglo...
 
Da da, evo moj slučaj. Jeste wifi i bez BT i GPS, ali na A13 nije moglo ovako.
1000041556.png
 
Danas mi se deailo prvi put za godinu dana skoro kolko imam Pixel 7 pro, i to naravno posle A14 update da mi ekran dobije zeleni "tint" sam od sebe... Restart resio stvar ali gledam na redditu bas dosta ljudi se zali na istu stvar. E sad... Da li je software issue pa ce da rese , da li ce se ponavljati... Da li je za reklamaciju... Iakustva na redditu variraju, jos je svez problem... Nadam se da niko drugi nije imao ovaj bug...
Ista stvar mi se desila 2x nakon update-a na A14 i to iskljucivo kada sam telefon ubacio u dzep. Nakon vadjenja je imao taj zeleni tint. Restart resava stvar. Sigurno je nesto softverski jer taj problem nije postojao do update-a. Sve ostalo na telefonu radi normalno.
 
Nešto pametno da napišem za promenu

Našao sam privremeno rešenje za Novu

Ide se u podešavanja Nove, look and feel, disable animations. App animation system

U potpunosti se isključe animacije u developer opcijama

Jeste brzo i nekom ružno ali ne javlja se problem koji za sada postoji sa svim launcher-ima
 
Ima li koga da je na beti za decembarski QPR? jutros sam dobio v2.1 😏
 
Nešto pametno da napišem za promenu

Našao sam privremeno rešenje za Novu

Ide se u podešavanja Nove, look and feel, disable animations. App animation system

U potpunosti se isključe animacije u developer opcijama

Jeste brzo i nekom ružno ali ne javlja se problem koji za sada postoji sa svim launcher-ima
1000022860.png
Ovako je bolje
Ima li koga da je na beti za decembarski QPR? jutros sam dobio v2.1 😏
Ka,u da su rešili problem sa što se tiče launcher-a na toj beti
 
Moguce, al ja koristim stock launcher 😏
 
Da li je neko imao prilike da uporedi 6 Pro i 7 Pro ekran na direktnom suncu. Na papiru bi trebalo da je 7 Pro svetliji, ali me interesuje da li je znacajna razlika ili ne?

Takođe kakav vam je signal? Koliko vidim barem u Americi kažu da 7 pro ima dosta bolji modem, mada nisam čuo da su se ljudi žalili na 6 Pro ovde, barem ko je u Yettel-u.

Lomim se izmedju 6 Pro i 7 Pro.
 
Nevezano za P7 ili bilo koji drugi Pixel, ali da pitam ovde jer koristim P7 😄
Da li je moguće manuelno raditi backup na Google Photos u smislu da manuelno biramo koju ćemo sliku/video u original quality a koju u storage saver?
 
Jedan savet. Ne uključujte opciju kod vibracija da ide prvo vibracija i da se ton zvona lagano povećava

Zna da baguje i samo vibrira

Neki put i zazvoni

Ali nije stabilno
 
Nazad
Vrh Dno