Šta je novo?

Google Pixel 6a

Nema ni kod mene opcije na A1.
 
Volte mislim da uopšte ne radi u Srbiji, jedino root pa igranje. Sto se tiče maskica, ja sam poručio nillkin (al nesto mi ne lezi, glomazan, pa nosim bez njega), za staklo me lepša polovina nagovorila da stavim kod mobile outfitters u Ušću. I zadovoljan, odrali su me... Al zalepili perfektno.

Mozda nabavim neki spigen, mada plasticna ledja+al lajsna...
 
VoLTE radi na mts-u provereno, što će reći da radi u Srbiji!
 
Jel imas u opcijama da uključiš? Ja sam na mts-u, volte aktiviran (radio na proslom uredjaju). Al sad nema opciju da ukljucim.
 
Jel imas u opcijama da uključiš? Ja sam na mts-u, volte aktiviran (radio na proslom uredjaju). Al sad nema opciju da ukljucim.
I kod mene je identično tako.
Sad sam ubacio ženinu (običnu) sim karticu i volte ne radi, a kod nje radi na telefonu naravno.
Definitivno je do uređaja.
 
Jesam danas, evo i sad ponovo, zasivljeno je i ne može da se pritisne.
 
Ma jok, google jednostavno nije omogućio volte u zemljama u kojima nije zvanično prisutan. Može da se aktivira al mora root.
 
U A1 VoLTE radi samo na odredjenim telefonima:

Koji uređaji podržavaju VoLTE?

Automatizacija procesa registracije VoLTE servisa je omogućena svim našim postpaid i biznis korisnicima. Dostupnost usluge zavisi od proizvođača telefona, u nastavku je lista uređaja koji podržavaju ovaj servis i čiji su proizvođači omogućili neometano korišćenje VoLTE usluge.

Samsung:

Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy S10, Galaxy S10+, Galaxy S10e, Galaxy S20e, Galaxy A40, Galaxy A50, Galaxy A70, Galaxy A80, Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy A51, Galaxy A71, Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy Z Flip, Galaxy A21S, Galaxy A30s, Galaxy A31, Galaxy A41, Galaxy Note20, Galaxy Note20 Ultra i Galaxy S20 FE.

Huawei:

Mate 20 Pro, Mate 20 Lite, P30 Lite, P30, P30 Pro, P Smart Z, P Smart Pro, Nova 5T, Mate 30 Pro, P40 Lite E, P40 Lite, P40, P40 Pro, Mate Xs, Y5p, P40 Pro+ i P Smart 2021.
 
U A1 VoLTE radi samo na odredjenim telefonima:
Ma na Pixelima ne radi Volte ni na jednom provajderu u Srbiji....o tome sam već nekoliko puta pisao...nije stvar do provajdera nego do Pixela...Kao što na Pixelima ni 5g ne radi u zemljama u kojima se ne prodaje...Google je prilicno tvrd na tome....
 
VoL(u)TE pa ti odmah ukljucili bez pitanja.
(otkud ja znam ali pravilo im je da se trazi ukljucivanje kao i iskljucivanje usluge i sve to, iskljucivo, u poslovnci mts-a)
 
Može preko aplikacije da se isključi usluga, ne znam za aktivaciju.
 
Kod mene ne može. Samo da se pozove ili ode.
Moram da se korigujem.
Sada deaktivacija može i zvanjem (nije moglo, a možda može i aktivacija)... Vremena se menjaju.
 
Aj VoLTE, ali nisam znao da blokiraju 5G u nepodržanim državama. Iskreno jedan od glupljih poteza nekog proizvođača telefona. Za sada kod nas to nije problem, pošto 5G još nemamo, ali u budućnosti kad se i kod nas uvede, ispada da Pixel neće moći da koristi benefite 5G mreže bez roota...
 
Naravno da imaš 5g kao opciju....ali u praksi ne funkcioniše u Hrvatskoj, Poljskoj ...imate temu na Google Pixel support strani...
1664871234131.png
 
Svi se greju vise ili manje.
Ne znam, jedino, za ove sa 'hladjenjem' kako tj. koliko se oni zagrevaju u odnosu na ove druge?
 
P30 Pro se ne greje(barem moj primerak). Svaki dan pričam oko pola sata +- 10' preko Vibera ili WA, i nikad se do sada nije grejao, ne računam blagu toplotu od ruke.
 
Imao sam pre toga Mi A3 i nisam primetio neko grejanje a znao sam po pola sata-sat da pricam
 
Dobih danas Pixel 6a.
Prvi utisci više nego odlični!
Izrada odlična, ekran vrlo dobar, zvuk odličan u smislu jačine( u kvalitet se ne razumem). Lepo i fluidno radi, odmah se ažurirao na trinaesticu sa oktobarskom zakrpom.
I to je to ovako na "prvu loptu"...
 
Odličan telefon zaista, ali imam glup problem sa private number kad zovem suprugu i ona se javi. Vrlo iritantan problem sa google dialer-om sa kojim se nisam do sada susretao. Google ne nudi rešenja.
 
Pozovem moj kontakt, koji je upisan u Google kontaktima, taj kontakt mi se javi, i nakon razgovora u Google dialer-u ne piše da sam zvao taj kontakt nego kaže privatan broj.
Da, znam, nema smisla 😂
Primetio sam samo to sa kontaktom supruge, sa ostalima za sada nisam, ali moguće je i da se sa drugima dešava.
 
To je problem na tvom broju, ne na telefonu. Mora da se de/aktivira neki servis na tvom broju. To sam resavao pre par godina na MTS mrezi kod drugara i uz dosta napora(naravno preko drugara koji radi u MTS-u) je reseno. U pitanju je isto bio Google dialer na Xiaomi telefonu. Pre toga broj je bio u Iphone-u i nije bilo tog problema...
Zato, ako hoces da resis problem , verovatno ces morati da se ganjas sa operaterom (pretpostavljam MTS-om) jer sam samo kod njih primetio da se desava taj problem na odredjenim brojevima....
 
Vrh Dno