Šta je novo?

Google Pixel 6

6 ili Pro? Za zadnjeg je tesko staklo zbog edge . Bolje folija, od Newzerol je odlicna. IMG_20211105_210323.jpg
 
Ovde sad imaš veci ekran, jaci SoC, više Hz ...

6ica malo duze traje oko pola sata više SOT, imao sam ga 2 dana.
 

Good :
Android Police: “6-7 hours of screen-on time over two days” Good

The Verge: “a full day of use… most nights I went to bed with 35-40 percent battery remaining” Good

Ars Technica: “battery life is excellent, and it easily lasts all day” Good

MrMobile (No review yet): "Impressive" Good

PC Mag: “With moderate daily use, you can easily get two days between charges” Good

Android Authority: “Screen-on time averaged about six and a half hours” Good

9to5Google: “solid endurance” Good

TheUnlockr: “pretty good” Good

Wired: “more than a day of battery life” Good

Engadget: “among the longest-lasting phones we've tested all year” Good

Android Central: “ 5-6 hours of screen on time… with double-digits left” Good

Cnet: “good -- certainly above average -- but not great” Good

Phone Arena: “way better than average” Good

Gizmodo: “the second best time we’ve seen from any phone this year” Good
Average:
MKBHD: “three and a half to four and a half hours of screen-on time” Average

XDA Developers: “I’m getting around five hours of screen on time daily” Average

Droid Life: “probably going to be fine for most people” Average
Poor:
GSM Arena: “did not reach our expectations” Poor

Toms Guide: "incredibly poor battery life result" Poor

Eto takva je baterija :)
 
^Zavisi kakva folija... Recimo ja sam na S9+ imao originalnu Samsung foliju (1200din, dve u pakovanju), bila je odlicna, bez mehurica, glatka posto je imala oleofobni premaz, nije se grebala... Uglavnom, bio sam daleko zadovoljniji njom, nego Spigen staklom (za Whitestone nisam hteo da dam 50e i da cekam mesec dana da stigne).
 
Ja nikad vise whitestone, uzeo za note 9 dva u pakovanju, uradio sve po uputstvu i posle dva dana na svim ivicama se pojavili neki sitni baloncici ispod stakla. Ponovio drugi put ista prica. Bačene pare...
Uzeo za p6p spigen neo flex
 
Ja nikad vise whitestone, uzeo za note 9 dva u pakovanju, uradio sve po uputstvu i posle dva dana na svim ivicama se pojavili neki sitni baloncici ispod stakla. Ponovio drugi put ista prica. Bačene pare...
Uzeo za p6p spigen neo flex
I dalje ljudi kupuju stakla koja koštaju kao pola novog ekrana? 😂😂

Bolje platiti osiguranje telefona koje pokriva krađu i produženu garanciju nego kupovati te gluposti..
 
Pa bilo na nekom popustu tako da nije baš kao pola cene ekrana 😎
A što se tiče osiguranja, ovde je oko $20 mesečno pa pomnozi sa 36 I skontaces da I nije mala para... Dodje kao pola telefona
 
@ivanbass1 ja koristim whitestone i za sad samo plus za njega, za skuplje tel sa zakrivljenim ekranima vredi, za ravne ne.
Kad bi trebalo da stigne azuriranje kamere, pa da dobijemo slike od dva ili tri clana sa 6p?
 
@2SaiNt4U

Može li neki mini review :) poređenje sa p4 itd itd ;) cenim da ga posedujes već par dana :)
 
Meni lično ne smeta (punim na 18w, ponekad i manje) ali mnogima neće biti po volji ovako sporo punjenje.

The Galaxy S21 Ultra pulls more power than the Pixel 6 Pro from Google's own adapter, charging ~49 minutes faster than the Pixel 6 Pro, despite the same battery capacity.
 
@2SaiNt4U

Može li neki mini review :) poređenje sa p4 itd itd ;) cenim da ga posedujes već par dana :)
Pa ovako,

Tek par dana koristim telefon jer sam cekao da odaberem case i staklo, a staklo jos nazalost nisam našao zbog nesrećnog zakrivljenog ekrana..
Ali u kratkim crtama:
Pros:
Definitivno brzi u radu,
Malo svetliji ekran pri max brightness, bela je "vise bela"
Sve kamere su generalno bolje,
Baterija, tesko je još odrediti ali nešto bolje se ponaša nego na 4xl kad je bio nov.
Zvucnici cu bolji
Cons:
Nedostatak face unlocka,
Nedostatak radar chipa.
Nedostatak active edges.
Forsiranje underscreen fingerprint senzora umesto na poledjini.

Kad bude neki dan lepse vreme, odradicu neke fotke pa cu okačiti..
 
Mislim da će ovo da bude prvi put da kupim jeftiniji telefon... probao oba, P6 mi definitivno mnogo više paše. Čak sam razmišljao i za keš večeras da kupim u radnji, znam da imam garanciju na sebe i ne lupam glavu...ali black friday za dve sedmice a meni nije hitno (a i potajno se nadam foldu 3 po dobroj ceni da upadne). Valja mi premostiti do s22 snapa sa 256gb pa da se smirim jedno dve godine
 

Prilozi

  • 20211108_185119.jpg
    20211108_185119.jpg
    156.6 KB · Pregleda: 70
 
Mislim da će ovo da bude prvi put da kupim jeftiniji telefon... probao oba, P6 mi definitivno mnogo više paše. Čak sam razmišljao i za keš večeras da kupim u radnji, znam da imam garanciju na sebe i ne lupam glavu...ali black friday za dve sedmice a meni nije hitno (a i potajno se nadam foldu 3 po dobroj ceni da upadne). Valja mi premostiti do s22 snapa sa 256gb pa da se smirim jedno dve godine
Da manji ima telephoto, i ja bi razmisljao o P6..
Ovako, ona ultra wide meni nema nikakvu funkciju.
Totalno je glupo što nisu ostali pri starom konceptu - XL i manji telefon, razlika u bateriji i ekranu.
 
Zna li neko za US da li će biti neke akcije za black friday? Uzeo bih pro ako spuste nešto ispod cene. Osim toga (možda mali off) gde gledati telefone na US tržištu? Ja znam samo za official prodavnice i Amazon, a interesuje me i ima li neki sajt gde se mogu zbirno videti cene u raznim radnjama, tipa ruski Yandex market ili naša nesrećna eponuda.
 
Da li otključani modeli koji su uzeti u US rade na našim mrežama kao i EU modeli?

Probao sam da nabavim u DE, ali nema šanse, pa bih pokušao sa US.
 
Vrh Dno