Šta je novo?

Google Pixel 3a

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Kako vam se čini ovaj fon po informacijama do sad? Čuo sam da su ubacili slabašan procesor, a da je kamera vrhunska.
Ono što sigurno znam je da je dizajn podbacio.

Da li će ovo biti što su bili nexusi i da li je bolje kupiti njega za 400 evra ili mi A2 za 200?
 
Дизајн ужасан,мени довољно.
 
Procesor nije slabašan. Za narednih 2-3 godine će raditi posao bez problema. Za neku normalnu upotrebu je odličan a i za gejming može da posluži. Bar ja tako mislim. 2 x a75 + 6 x a55 i sve to na samsungovom 10nm procesu mi deluju kao odličan balans performansi i potrošnje sa blagim fokusom na trajanje baterije i što je sigurno biće hladan kao špricer. Uz to treba imati na umu da je ipak guglov softver i da umeju da optimizuju. I tu ne mislim na skin kao skin nego na stvari ispod "haube". Za koje se kod drugih android one telefona pitaju sami proizvođači a ne Google, tako da se dobije softver koji izgleda isto kao guglov ali ipak radi onako kako ga neki xiaomi, Nokia ili ko već optimizuju. Nije baš adekvatno porediti mi a2 za 200 i ovaj za 400. Oba su u svojoj kategoriji među boljima ako su kamera i softver prioriteti. Sve zavisi kome šta više odgovara i koliko je ko spreman da da za telefon. Duplo je skuplji ali bolji duplo od mi a2 nije. Isto tako ni neki telefon od 800+e neće biti duplo bolji od pixel3a. Jednostavno se odnos uloženo/dobijeno ne skalira pravilno sa porastom cena. Telefon definitivno ima šta da ponudi za te pare u odnosu na konkurenciju i realno gledano dizajn i to što ne izgleda kao model iz 2019te godine mu je najveća "mana". I za nas u Srbiji i okolini činjenica da neće biti adekvatno dostupan.

https://www.youtube.com/watch?v=5cZqj65vEA4


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Neće ga zvanično biti kod nas, neće ga biti kod operatera. Jedino gde ga možemo pronaći je na oglasima eventualno nekim radnjicama, sa vrlo upitnom, čitaj nepostojećom garancijom i po ko zna kojoj ceni.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Svi Pixeli su u konkurenciji za najruznije telefone danasnjice, to im je zajednicko izgleda




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svi Pixeli su u konkurenciji za najruznije telefone danasnjice, to im je zajednicko izgleda




Sent from my iPhone using Tapatalk
Izgleda. Ali titula za najružniji pripada pixel 3 xl modelu. Uvek bih birao malo veće bezele na 3a xl nego noč na 3 xl

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izgleda. Ali titula za najružniji pripada pixel 3 xl modelu. Uvek bih birao malo veće bezele na 3a xl nego noč na 3 xl

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Istina, onaj notch je ubedljivo najruzniji od svih aktuelnih telefona. Ovo i nije ruzno samo po sebi, samo zastarelo u odnosu na trenutni trend u dizajnu (bezelless)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja polemika ovde. Jako ozbiljna. Telefon isti dizajn kao i 99% telefona zadnjih 6 godina i sada je ovaj jako ružan. [emoji23]
 
Исто су причали наши у застави, југо исти дизајн као и претходних 20 година и сад одједном ружан [emoji23]

Дизајн се мења колега,самим тим старији дизајн постаје непримамљив и ружан у односу на нови.
 
Исто су причали наши у застави, југо исти дизајн као и претходних 20 година и сад одједном ружан [emoji23]

Дизајн се мења колега,самим тим старији дизајн постаје непримамљив и ружан у односу на нови.

To ja i kazem, star dizajn. A ovako deluje ok.
 
Po logici stvari high end Pixel telefon bi trebalo da bude po ovoj ceni a ne ovaj kao low budget :)
Nemaju nista sem kamere, a i to je diskutabilno, da im opravda ovakvu cenu.
Pitam juce buraza da mu instaliram GCam na Mix2s, kaze on, sta ce mi kad mi i ova stock radi dobro.
Preksinoc sam bio na nekoj proslavi, LL varijanta GCam neupotrebljiva, Stock je pravila bolje fotke (Mi8). Atmosfera je bila pokretna, ziva muzika.
Znam nije GCam na nivou kamere iz Pixel telefona, ali verujem da ni ona ne bi bolje odradila posao, naravno bez koriscenja blica.
 
Sta li je njima trebalo da gase nexus seriju kad su tu radili odlican posao.
 
Zelja za vecim prilivom novca, ocigledno :d Kao i kod svih ostalih.
 
I Nexusu 5X su nalazili (objektivne) mane a ja kad pogledam slike sad koje je on pravio
sve te njegove mane padaju u vodu i zaboravljaju se, a vrhunske slike ostaju.

Što se dizajna tiče, meni ne smeta old school dizajn niti plastika, nema notch jupiiii,
svakako ga stavljam u case odmah, i može biti zlatan ja to pod prstima ne osećam,
tako da ni to nije dela breaker.

Jedini pravi razlog za nenabavljanje je nedostatak validne garancije.
 
Исто су причали наши у застави, југо исти дизајн као и претходних 20 година и сад одједном ружан [emoji23]

Дизајн се мења колега,самим тим старији дизајн постаје непримамљив и ружан у односу на нови.
Mrzim tu analogiju sa automobilima. [emoji16]

Ja se samo čudim što je sada svima odjednom ružan dizajn koji je preslikan pixel 2? Standardan telefon. Lepši od svih telefona sa notchom, rupom, i ostalim glupim izrezima. Ništa waoo ali ništa sad ni katastrofa. Ne znam šta se svi lože na telefone bez bezzela kada nisu praktični uopšte.
 
Nije praktično kad dva telefona imaju iste dimenzije, a jedan za 0.6'' veći ekran?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Sto ne bi imao validnu garanciju, ako bude isao dobro uzece ga neki veliki lanac kod nas i eto garancije.
 
I ja smatram da neće idi dobro, ali da će zato cena da padne brzo i imaće smisla kupiti ga kod švercera sa "garancijom".

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Dosta ljudi koristi instagram, face, viber i vocup i ovaj telefon bi im bio vrh.
Naravno ako cijena bude prihvatljiv i da kamera bude kao na ostalim pikselima.
 
Nije praktično kad dva telefona imaju iste dimenzije, a jedan za 0.6'' veći ekran?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Nije Night, bar za mene. Nemaju normalno prostora za kamere, senzore, led notifikacije. Meni je recimo ok s9+ zbog toga. Ima bezele koji nisu preveliki, nije žrtvovano ništa a nema notch ili rupu.

Evo poredio sada s9+ i pixel 3a, ovo što ti kažeš 0.6'' veći ekran ali je i pixel manji. Tako da mi je to prihvatljivo. Nije sad da sam oduševljen ali nije ni smak sveta. [emoji16]

0c3cea15c8cdf72d96b8b3b8aef2d6a3.jpg
 
Poslednja izmena:
Dosta ljudi koristi instagram, face, viber i vocup i ovaj telefon bi im bio vrh.
Naravno ako cijena bude prihvatljiv i da kamera bude kao na ostalim pikselima.

Ti koji koriste telefon za Insta i FB ne kupuju Pixel vec Samsung i Apple. Ta “vrhunska kamera” je ustvari ozbiljan plus samo tech nerdovima (ovo ne govorim kao uvredu, nego nzm prikladniji izraz) dok korisnike koje vecina navodi kao primer zabole kobaja za extreme low light ili preciznost boja, pa i za stock android iskustvo. Uostalom, koji flagship, pa i midrange danas je spor?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma kod nas je 5 % ljudi čulo za Google Pixel telefone, 0.5 ga je videlo a 0.01 ga ima.
Većinom ljudi imaju te osnovne aplikacije tako da su zadovoljni sa telefonima srednje klase.
 
Kada sam išao u radnju da pitam za case za pixel 2, devojka koja je radila me pita u fazonu šta, Alcatel pixi. Poznatiji je Pixi kod nas od Pixela... [emoji23][emoji28]
 
To je tačno. Ja dok sam imao nexusa niko nije znao šta je i mislili su da je krš i da je njihov samsung pojam u odnosu na nexus.
Al oseti se razlika u radu jer nexusi su mi radili kao i iphone, a tome nije bio blizu nijedan telefon, a imao sam ih baš dosta.
 
Oseti se to i dalje. Primeti se kod animacija najviše. Nekako to mnogo lepše izgleda na pixelu nego na drugim telefonima.
 
Da, ako je i danas tako na android one telefonima onda je to super. Bas se oseti kako sve klizi. Kao na iphone, samo sto imate slobodu.
 
Dok nije obrisano sa tw..

@Ricciolo1
Pixel 3a
Never DROP it
N.1 WEAK DISPLAY EVER !
and
one more thing...
Pictures are way more BLURRY than normal 3 !
Google ... LOL

Happy Story : Google will not send Pixel 3a to @ZacksJerryRig and he will not ASK for one to test ... And they will be still FRIEND BTW,try to find a DROP TEST of 3a ... You WON'T find anything ! End of the Happy Story

Ovaj stvarno retko kad gresi ali videcemo..
 
Nazad
Vrh Dno