Šta je novo?

Google Pay Srbija

Jel i vama ovo pise prilikom dodavanja?

Aik je upitanju?
Da ih zovem ili?
1000009038.jpg


Edit:
Zvao sam, operaterka rekla da usluga nije dostupna ali da sacekam da proveri sa kolegama, kasnije trazila podatke, pitala da l sam dobio kod-ja reko ne, i onda ona kao imaju moje podatke pa ce od ponedeljka da me kontaktiraju...
Ne zna zena sta radi :D nema veze
 
Poslednja izmena:
Ja sam menjao telefon i na starom mi je bio google pay i radio savrseno od prvog dana dolaska u Srbiju u pitanju je MC kartica bivse MTS banke tj. Postanske sad i posto nisam mogao da dodam jer mi je pisalo da pozovem banku, to i uradim. Gospodja zabelezi sta je problem kaze stici ce vam mail i onda cete moci ubaciti u novi tel. karticu, i tako je i bilo stigao mail sa sadrzinom:
"
poštovani,

Pokušajte da otvorite karticu na google novčaniku.





Srdačan pozdrav,
Vaša Banka Poštanska Štedionica"

I posle ovog maila sam odmah uspeo da dodam karticu. Rece mi to je vid zastite i zaista podrzavam.
 
Upravo sam uspešno dodao MC debit AIK banke. Dobio SMS kod, automatsko čitanje... sve ok.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Mogu da potvrdim isto...proradilo

Ali je na glupom androidu, potrebno da se doda i na telefon i na satu posebno...i na satu ne prolazi, a na telefon je sve okej proslo.
 
Normalno da treba da se doda posebno na telefon i na sat, to su različite virtualne kartice, ne može ista na dva uređaja
 
Promenio sam te pre možda dve nedelje. Nije moglo preko sms koda da se verifikuje kartica intese, samo pozivanje banke. Uvek do sad radio preko sms. Pozovem banku, preko 10 min raznih pitanja i čekanja da se to odradi. Nisam očekivao da toliko traje. Ali je istovremeno bilo ubačeno i na tel i na sat. Ne znam kako i na sat. Uvek sam odvojeno dodavao. Iskreno, od instaliranja nisam probao da platim ni telefonom ni satom.
 
Meni na jabuci prolazilo sve normalno i na satu i na telefonu, samo sto nije bila aik banka...
Ovde me smorilo, na kraju nisam ni dodao na satu, a izg i ako dodam moram neku "ekzibiciju" da radim da umesto samsung walleta pokrece gpay....jabuka me zove 😭
 
Na jabuci, kad dodaš na telefon, on ti samo ponudi i dodavanje na sat, ali su i dalje dva odvojena procesa jer su dve odvojene virtuelne (tokenizovane) kartice. Možda je Apple napravio da deluje kao da je jedan proces, ali su dva i mora se i za sat primiti sms sa kodom i složiti sa t&c.
 
Nema šanse da dodam nijednu master od AIK banke, jel vredi da ih kontaktiram?
 
Ja bih, ali me ne bi iznenadilo da naiđeš na osobu koja pojma nema da su Gpay uvrstili u ponudu banke.
 
Znam da su Indijanci, dvaput sam išao u NS poslovnicu da me prebace iz Subotičke tu, dvaput za dve godine potpisivao izjavu zašto prelazima i davao ličnu kartu i evo opet stižu kartice u Subotičku filijalu...
 
Dva pitanja...
Verovatno je negde u ovih 48 stranica sigurno odgovoreno, ali ne zamerite sto mozda pitam nesto sto je vec pitano...

1. Na telefonu ne koristim internet (nemam pretplatu). Imam net samo kada sam kuci preko WiFi-a. Imam racun kod Inteze i njihovu Visa Debit classic karticu.
Da li kada placam preko google pay (wallet-a) negde u nekoj prodavnici moram da imam vezu sa interent-om, ili veza sa netom nije potrebna (posto van kuce nemam net na telefonu)?

2. Kada placam intezinom visa karticom po radnjama (vezanom za dnarski racun), kasnije mogu preko njihove applikacije da vidim gde sam izvrsio kupovine.
Cuo sam da ako se koristi google pay (wallet) te informacije nema, tj. ne mogu da vidim u kojoj radnji je koliko placeno, vec po recima ljudi, vidim samo potrosnju, bez informacije gde je ta kupovina obavljena (npr. Maxi, DM, itd). Znaci ni google pay a ni intezina app ne prikazuje gde je sta kupljeno vec samo imam informaciju da je 'negde' 'nesto' placeno u odredjenom iznosu. Da li je to tacno?
 
1. moze bez interneta da se obavlja placanje do limita
2. da vidi se gde je tacno kupljeno ima slip i lokacija prodavnice na mapi
 
Hvala @bakara na odgovoru.

1.Da li mogu preko itnezine applikacije da kreiram virtualnu (visekratnu) karticu (u svrhu dodatnog 'sloja' zastite) koju cu dodati na google pay (wallet), ili moram da unesem broj fizicke kartice u google pay da bi on funkcionisao?

2. Posto nemam net na telefonu (osim kada sam kuci), ta 'mapa' mi bas ne bi pomogla (doduse ni inteznu app ne mogu da koristim van kuce).
Na slipu pise iznos i lokacija prodavnice? (ili mi za ime prodavnice treba gledanje u mapu)? Izvini na, verujem, stupidnom pitanju, ali nisam do sada koristio google pay.
 
1. Ne treba ti virtualna kartica, sam Gpay pravi virtualnu karticu tako da nigde ne ostaju tvoji podaci sa fizicke kartice.
Recimo to ovako izgleda
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-24-23-57-20-119_com.google.android.gms-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-24-23-57-20-119_com.google.android.gms-edit.jpg
    208.4 KB · Pregleda: 130
Ok, hvala @aki28 . To bi otprilike bilo 'ok' za ono sto me zanima.
Naravno, verujem da u okviru aplikacije same banke nemas informaciju da si to kupio u C market-u 761, vec ti je verovatno navedeno da imas potrosnju po racunu u iznosu od 489 RSD na dan 23. Mart? Jel' tako? Mislim, verovatno, jer je google pay 'middle man' izmedju prodavnice i tvoje banke, pa je nesto poput VPN-a, i banka 'ne zna' gde si pare potrosio vec samo da si ih potrosio. Jesam li u pravu?
 
Huh, to je prvi put da sam dobio takav odgovor od nekoga u vezi Google Pay-a. Do sada, sve koje sam pitao, svi su govorili da mesto (uz iznos) gde si nesto kupio nije vidljivo u samoj aplikaciji banke (Inteza app). Bilo bi lepo da nije tako, i da, kako si rekao, nisam u pravu.

Jel' moze jos neko da potvrdi da mi u app od banke pise npr:
23. Mart
499 RRD (216-C MARKET 761)

Ili samo pise npr:
23. mart
499 RSD
 
Huh, to je prvi put da sam dobio takav odgovor od nekoga u vezi Google Pay-a. Do sada, sve koje sam pitao, svi su govorili da mesto (uz iznos) gde si nesto kupio nije vidljivo u samoj aplikaciji banke (Inteza app). Bilo bi lepo da nije tako, i da, kako si rekao, nisam u pravu.

Jel' moze jos neko da potvrdi da mi u app od banke pise npr:
23. Mart
499 RRD (216-C MARKET 761)

Ili samo pise npr:
23. mart
499 RSD
Trebalo bi da u svakoj bankarskoj aplikaciji pise MAXI, tj mjesto kupovine. Na svim koje ja koristim pise.
 
Za placanje prevoza nece se morati otkljucavati tel
 

Prilozi

  • Screenshot_20240326-082858.png
    Screenshot_20240326-082858.png
    56.2 KB · Pregleda: 93
Ja i dalje ne mogu da dodam svoju Mastercard gold debit OTP banke u svoj novčanik. I dalje istu grešku izbacuje kao i pre dva meseca kada sam zamenio telefon i pokušao da dodam karticu u novčanik.
Isti slučaj... Znači nema rešenje, mora da se čeka da oni to srede...
 
Uspeo danas da dodam Mastercard OTP banke, tražilo mi potvrdu od banke, kad sam ih pozvao jutros dao sve informaciju koje su im trebale, rekli kontaktiraće me da potvrde, ceo dan ništa...
 
Identična situacija i kod mene.
 
Danas sam ulazio na Google wallet support Srbija i u listi banka ne vidim AIK banka a.d.

Pokušao sam nekoliko puta bezuspešno da dodam MC Debit.
Raspitivao sam se u filijali i uglavnom pojma nemaju o tome a vidim da ni na zvaničnom IG i FB nalogu nisu zvanično objavili početak ove implementacije ove vrste plaćanja.
 
Danas sam ulazio na Google wallet support Srbija i u listi banka ne vidim AIK banka a.d.

Pokušao sam nekoliko puta bezuspešno da dodam MC Debit.
Raspitivao sam se u filijali i uglavnom pojma nemaju o tome a vidim da ni na zvaničnom IG i FB nalogu nisu zvanično objavili početak ove implementacije ove vrste plaćanja.
Ja skoro svakodnevno plaćam AIK-ovom MC Debit, iz Google Walleta. Ni jednan problem, od kada sam je ubacio.
 
Nazad
Vrh Dno