Šta je novo?

Google Ad-sense

BFuser

Cenjen
Učlanjen(a)
20.07.2012
Poruke
217
Poena
169
Da li neko ima informaciju u vezi Google Ad sense-a....tj. kad se kreira sajt pa se stave Google oglasi na sajt,Google valjda uplacuje za svaki klik na Google oglas sa vaseg sajta.Zna li neko koliki je to iznos sto se uplacuje?
 
Imao sam ja na svojoj stranici, ništa posebno jer većina ima instalirane adblockere na pretraživaču, a i ovi koji nemaju ne klikću na to. Sve u svemu trebaš imati ili veoma posjećen sajt ili da imaš neke osobe koje će ti konstantno kliktati na to, mada veoma je mala svota po kliku nešto oko 0,05 ili 0,1. Imaš i drugih načina kao što su microworkers, po meni bolji način za zaradu, nije velika razlika od adsense-a.

http://en.wikipedia.org/wiki/AdSense
 
Ja bas lepo zivim od Adsensa ali tek otkako imam vise desetina hiljada posetioca dnevno. U zavisnosti od toga ko se reklamira kod tebe i za koju kljucnu rec jedan klik moze da ti donese i do 1.5EUR ali za slabije sajtove ovo bude oko 0.05/0.1 kao sto je i mrtavker pomenuo. Doduse, ni druge advertising networks ti nece zaraditi vise. Koristim vise advertising networks i one mi recimo placaju 1 USD na hiljadu prikazanih raklama ( hiljadu poseta npr). Ovo je za posete iz USA. Za posete iz srbije mislim da placaju 0.01 USD (kao i ostatak istocne evrope, aziju i sl.). Ima verovatno advertising networks koje bolje rade sa ovim ne zapadnim trzistima, ali ne verujem da ces da vidis neke znacajne pomake u zaradi. Najbolje je ako su ti posetioci amerikanci - tu ima najvise para.

Prva isplata ide kad zaradis valjda 100$. U nasu zemlju salju samo chek koji odneses u svoju banku i unovcis. Banka uzme 2% proviziju + troskovi ino banke.

Realno ~1% tvojih posetioca klikne. Neki ljudi optimizuju svoje sajtove za klikove ili ih optimizuju tako da se kod njih reklamiraju proizvodi koji su interesantni posetiocima, pa posetioci vise klikcu. U tom slucaju moze i do 5% da bude click through rate a cuo sam glasine da neki imaju i 10% ali iskreno ja to licno nikad nisam uspeo da postignem.
 
Imao sam ja na svojoj stranici, ništa posebno jer većina ima instalirane adblockere na pretraživaču, a i ovi koji nemaju ne klikću na to. Sve u svemu trebaš imati ili veoma posjećen sajt ili da imaš neke osobe koje će ti konstantno kliktati na to, mada veoma je mala svota po kliku nešto oko 0,05 ili 0,1. Imaš i drugih načina kao što su microworkers, po meni bolji način za zaradu, nije velika razlika od adsense-a.

http://en.wikipedia.org/wiki/AdSense
Da li možeš da mi objasniš postupak registracije Google ads
 
Da li možeš da mi objasniš postupak registracije Google ads

Preko svog Gmail naloga logujes se na adsense i podneses zahtjev za obodbrenje. Onti ti pogleaju sajt i odluce da li hoce da ti pustaju reklame.
Kada ti odobre obavjeste te mail-om.
Nakon toga kada zaradis (mislim) 20eura ide jos jedna postupak verifikacije putem PIN-a koji ti salju na kucnu adresu.

Racunaj
CPC - 0,5% i cjenu klika 0,1e sto znaci: na 1000 posjeta 5 klikova ~ 0,5e
 
Imam problem prilikom registracije,kaze da je nevazeci postanski broj a vazeci je ....?
 
Nazad
Vrh Dno