Šta je novo?

Gmail - problem sa slanjem mailova sa attachmentom

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Da li se i vama desava da ne mozete da posaljete mail kada ima attachment(e)?
Meni se pojavi greska... nesto kao "ooops, there was an error......"

Kada obrisem attachmente, mail ide bez problema. Zna li neko u cemu je problem i kako ga rijesiti?
 
Zavisi od attachment-a. Kompresovane arhive koje sadrže .exe file-ove neće da šalje. Ja sa svim ostalim attachment-ima nemam problema.
 
Ovo su pravila prepisana sa gmail-a:

As a security measure to prevent potential viruses, Gmail doesn't allow you to send or receive executable files (such as files ending in .exe) that could contain damaging executable code.
Gmail won't accept these types of files even if they are sent in a zipped (.zip, .tar, .tgz, .taz, .z, .gz) format. If this type of message is sent to your Gmail account, it is bounced back to the sender automatically.

You can send and receive messages up to 20 megabytes (MB) total (including attachments). Any message that exceeds this limit will not be delivered to your inbox and will be returned to the sender.

Ne znam da li je moguće da se uradi rename ekstenzije (exe u nešto drugo) pa da se šalje, nisam probao
 
Hvala na brzim odgovorima!

Ali nije to u pitanju, znam za ta ogranicenja. Isto mi se desava i kada saljem .wav, .mp3, .pdf i .jpg fajlove. U svtari, ne moze nista da posalje preko attachmenta. A sjecam se da je prije nekad moglo, nekad ne (isto se ova greska pojavljivala).

Imate li drugih ideja?

Probao sam i sa Operom i sa IE... nece pa nece.
 
Ja sam slao u zadnjih 5 dana rarovane pdf fajlove od po 3 do 5 MB i išlo bez problema.
 
@Nesa69

Promena ekstenzije provereno radi, ja sve arhive promenim u .jpg i posaljem bez problema.

@Vizionar

isti problem imam na wirelles konekciji, preko dialup-a ide bez problema. Jesi li na wlessu?
 
Nisam na wirelessu - ne znam tacno koja veza je na poslu a kod kuce imam dial-up.
Kod kuce mi se to nekad desava a nekad ne, a ovdje na poslu danas nikako nisam uspio poslati attachmente a ne sjecam se da li sam prije uspijevao.
 
Meni se to pre par veceri desilo. Dva puta zaredom sam probao da posaljem mejl sa par slicica i oba puta mi je izbacio gresku "Ooops bla bla bla....". Ja prsnem i otkacim se sa neta. Kad sam se zakacio nakon par sati, pogledam u Sent i imam sta i da vidim, mejl je oba puta poslat iako je Google javio gresku. Btw ja sam na ADSlu.
 
Hvala za informaciju, ubuduće rename pa šalji :)

Meni radi bez problema i sa wireless (uglavnom šaljem sa posla, danas slao čist pdf 2,2 MB) i sa dial up-a od kuće.

Možda je do nestabilne veze, to sam primetio da se desi povremeno ali to je po meni do ovih naših provajdera, desi mi se često da moram ponovo da se ulogujem na gmail.
 
Exe provucem kroz rar i dobijem filename.rar, koga promenim u filename.rar.skini_ext. Ko god dobije file samo mu se kaze sta da radi.
A i prolazi kroz gmail.
 
Mislim da Gmail po tom pitanju radi kako mu dune. Prošle nedelje imao sam neviđenih problema sa slanjem atačmenta. U utorak sam izvodio sve moguće egzibicije i nije htelo da ode. Bio je u pitanju pdf, pa sam zipovao, rarovao, menjao ekstenziju i ništa. Juče, ode rar atačment, a meni vilica do poda ;)
 
I meni se jedno vreme dešavalo da neće uopšte da pošalje *.rar, ali to je bilo pre 2-3 godine kada sam uopšte i počeo da koristim gmail.
Ono što ja radim kada šaljem neki *.exe je da šifrujem *.rar i uključim opciju da enkriptuje imena fajlova. Tako hoće da pošalje.
 
Svaku RAR arhivu, kao i attachment, sam uspešno poslao preko Gmail-a.
 
Nazad
Vrh Dno