Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Nocas mi prenet broj. Stoji jos uvek onaj 0677 koji sam dobio sa sim karticom. Zvao korisnicki i receno mi je da je predvidjeno posle 9h danas da mi se vidi identifikacija starog broja. Internet je za sada odlican, 4G+. Bas sam pozitivno iznenadjen. Sta se desava sa besplatnim minutima koje sam dobio prilikom aktiviranja kartice kada aktiviram fripejd? 5 Gb se pretpostavljam prenosi, a sta je sa 5o minuta jer fripejd ima neogranicene pozive i sms. Da li je bolje potrositi ovih 50 minuta, pa tek onda aktivirati fripejd i sabrati ostatak neta iz bonusa dobrodoslice?
 
Poslednja izmena:
Nocas mi prenet broj. Stoji jos uvek onaj 0677 koji sam dobio sa sim karticom. Zvao korisnicki i receno mi je da je predvidjeno posle 9h danas da mi se vidi identifikacija starog broja. Internet je za sada odlican, 4G+. Bas sam pozitivno iznenadjen. Sta se desava sa besplatnim minutima koje sam dobio prilikom aktiviranja kartice kada aktiviram fripejd? 5 Gb se pretpostavljam prenosi, a sta je sa 5o minuta jer fripejd ima neogranicene pozive i sms. Da li je bolje potrositi ovih 50 minuta, pa tek onda aktivirati fripejd i sabrati ostatak neta iz bonusa dobrodoslice?
Kako hoces. 50 min se svakako brisu a internet se prenosi. Za 200GB neta koji se dobijaju za prenos broja moras ih nazvati. Prenos broja se radi od 9-13h.
 
Stari, preneti broj u funkciji od pre 9h. Dobio još 1 Gb interneta uz ovih 5 Gb za registraciju. Brzina je fantastična. Prezadovoljan za sada. P.S. Noćas sam se iznervirao dok nisam podesio parametre za pristup netu. Izludeh.☺️
 
Stari, preneti broj u funkciji od pre 9h. Dobio još 1 Gb interneta uz ovih 5 Gb za registraciju. Brzina je fantastična. Prezadovoljan za sada. P.S. Noćas sam se iznervirao dok nisam podesio parametre za pristup netu. Izludeh.☺️
E pa dobrodošao u globaltel :)
Taj bonus dobrodošlice važi nedelju dana.
Ja kad sam aktivirao freepaid, net mi je ostao, a minuti su obrisani posle nedelju dana, kredit je ostao takođe. Dan pre toga jave kada prenose broj tako da sutradan se to sve reši.
 
Nocas mi prenet broj. Stoji jos uvek onaj 0677 koji sam dobio sa sim karticom. Zvao korisnicki i receno mi je da je predvidjeno posle 9h danas da mi se vidi identifikacija starog broja. Internet je za sada odlican, 4G+. Bas sam pozitivno iznenadjen. Sta se desava sa besplatnim minutima koje sam dobio prilikom aktiviranja kartice kada aktiviram fripejd? 5 Gb se pretpostavljam prenosi, a sta je sa 5o minuta jer fripejd ima neogranicene pozive i sms. Da li je bolje potrositi ovih 50 minuta, pa tek onda aktivirati fripejd i sabrati ostatak neta iz bonusa dobrodoslice?
Jel jave porukom kada će biti prenos?
 
Jel jave porukom kada će biti prenos?
Ne. Dobiješ poruku dobrodošlice u Globaltel.
E pa dobrodošao u globaltel :)
Taj bonus dobrodošlice važi nedelju dana.
Ja kad sam aktivirao freepaid, net mi je ostao, a minuti su obrisani posle nedelju dana, kredit je ostao takođe. Dan pre toga jave kada prenose broj tako da sutradan se to sve reši.
Hvala "kolega"! 😎
^ Kako misliš obrisani su minuti? Pa na fripejdu su neograničeni.
Pa ne mogu da saberu tih 50 minuta dobrodošlice sa neograničenim na fripejdu. Internet mogu, od fripejda, kako sam shvatio, kada posle tih prvih mesec dana kupuješ kombinaciju sastavljenu od minuta i interneta ili samo net na 30 dana.
 
Poslednja izmena:
Znaces da je broj prenet kada ne budes imao signala na broju koji prenosis u Globaltel. Ubacis privremenu karticu i tada dobijas poruku dobrodoslice. Moguce da par sati budes "nepostojeći broj" zato sto nekima odrade prenos u prepodnevnim satima a ne kao ostali operateri u noci izmedju 2 i 6h. Glupo je sto Globaltel ne obavesti dan ranije kada se radi prenos. Meni ostalo oko 200 din i mislio sam da pustim neki humanitatni sms a na kraju mi uzeo A1.
 
Izvinjavam se na ovim noob pitanjima, ali kako stiže poruka dobrodošlice ako nisam stavio još Globaltel karticu u telefon? Dolazi na broj koji se prenosi ili na taj neki privremeni koji je na Globaltel kartici?
Ja sam se probudio pre 4h i video da mi je nestala mreža na A1. Ubacio sim od Globaltela i identifikacija mi je na njemu bila onaj 0677 broj sa te kartice. Oko 8:50 mi je stigao sms dobrodošlice i na *100# se pojavio preneti broj. Da se ne nerviraš kao ja oko neta, isprati uputstvo sa sajta Globaltela o pravilnom konfigurisanju neta, posle kojeg pozoveš *100# i potom restartuješ telefon. Tako se meni pojavio 4G+ signal na Globaltelu i u mom slučaju fantastična brzina neta.
 
Jako uputstvo:

Naziv: Kako hoćeš
APN: globaltel i to sačuvaš :)

A radi i sa MTS podešavanjima :D

Broj telefona i detalji mogu da se vide u aplikaciji:


Ili *100# ko neće da instalira aplikaciju.
 
Od sutra aktivacija fripejda donosi dodatnih 30 gb. Dakle ko nije dobio 200 gb za prenos i aktivira sutra taj paket, dobiće 230 gb na računu + gigabajti sa fripejda. Na sreću, jedan sam od takvih 🙃.
 
Poslednja izmena:
Sviđa mi se Freepaid koji Globaltel nudi, ali čitam vaše objave o nedolaženju SMS-ova pa me interesuje da li je neko imao loša iskustva nedavno što se toga tiče?

Prebacio bih 065 broj koji je u A1 (Valjda ne bi trebao da je problem sa porukama, s obzirom da prenosim 065 broj faktički nazad u Telekom?)

Imam otvorene račune u par banaka pa mi je bitno da mogu sva obaveštenja i verifikacione kodove da dobijam redovno (+ Google, Instagram, Facebook, PayPal i ostale...)
 
Ne nadaj se da će sve to raditi. Nešto će raditi, ali niko ne može da ti garantuje 100%.
 
Sviđa mi se Freepaid koji Globaltel nudi, ali čitam vaše objave o nedolaženju SMS-ova pa me interesuje da li je neko imao loša iskustva nedavno što se toga tiče?

Prebacio bih 065 broj koji je u A1 (Valjda ne bi trebao da je problem sa porukama, s obzirom da prenosim 065 broj faktički nazad u Telekom?)

Imam otvorene račune u par banaka pa mi je bitno da mogu sva obaveštenja i verifikacione kodove da dobijam redovno (+ Google, Instagram, Facebook, PayPal i ostale...)
pre mts preuzimanje, google i paypal meni skoro da nisu ni radili moras par dana po par puta da probas i onda kao stigne, sada od mts nemam problem ni sa paypalom ni sa googlom. Intesa viber, whatsup, facebook radi u 99 posto slucajeva (desilo mi se par put za intsu da ne stize ali to ne znam dal je do banke ili ovih ali retko se desi). Tako da moze biti da je do "vremenskih priilka" ili je mts zaista nesto uradio da to sredi.
 
Sviđa mi se Freepaid koji Globaltel nudi, ali čitam vaše objave o nedolaženju SMS-ova pa me interesuje da li je neko imao loša iskustva nedavno što se toga tiče?

Prebacio bih 065 broj koji je u A1 (Valjda ne bi trebao da je problem sa porukama, s obzirom da prenosim 065 broj faktički nazad u Telekom?)

Imam otvorene račune u par banaka pa mi je bitno da mogu sva obaveštenja i verifikacione kodove da dobijam redovno (+ Google, Instagram, Facebook, PayPal i ostale...)
Ja sam preneo broj iz Yettela prosle nedelje. Prvi dan poruke nisu radile. Poludeo sam, ali…😊 Nakon 48h sve uredno stize. I banke i Google. S tim da banke moras obavestiti o prenosu kod drugog operatora iako ti je broj ostao isti.
 
Hvala svima na odgovorima, verovatno ću riskirati i preneti broj. Svakako ga posle 2 meseca mogu opet prebaciti negde.
 
Znači, svi troje iz porodice smo na freepaidu Globaltela os dkoro i ne da nemamo nikakvih problema, nego samo mogu da preporucim svima koji nece da ih deru ostali operateri...najneverovatnije mi je da smo broj preneli iz MTS gde sam bio godinama, i gde mi nisu dali nikakvu ponudu da bih ostao a da je razumna (najvise 20% snizenja cene paketa) ali su mi dali brosuru na cijoj je prvoj!!! strani bila reklama za fripejd globaltel...hvala im (kreteni):cool:
 
Da li neko zna da li mogu i dalje da dobijem dodatnih 200 gb neta za prenos broja ako sam preneo broj pre mesec dana? Ovih mesec dana mi je bila aktivirana kombinacija.
 
@nstelep @mandrak007 Kolege, hvala vam na informacijama. Jutros odrađeno baš kako ste napisali. Nestalo signala na A1 kartici dok sam spavao. Stavio Globaltel karticu, odmah stigle poruke dobrodošlice i aktiviran taj paket 50 min / 6 GB na 7 dana. Mobilni podaci su mi se automatski podesili, ništa nisam morao ručno da radim. Već od pre sat vremena mi je broj prebačen i sa njim sam se registrovao u aplikaciji njihovoj. Na prvu loptu, aplikacija im je dosta bolja od A1 aplikacije. Svedena, sve nadohvat ruke, može da se doda platna kartica direktno u aplikaciji (ovo je velika mana A1 aplikacije, što baca na sajt kada hoćeš da uplatiš kredit), za sada nema reklama na 100 mesta kao kod A1. Sad da vidim da li će stizati te poruke od banke itd, ali za sada zadovoljan iskustvom.
 
@nstelep @mandrak007 Kolege, hvala vam na informacijama. Jutros odrađeno baš kako ste napisali. Nestalo signala na A1 kartici dok sam spavao. Stavio Globaltel karticu, odmah stigle poruke dobrodošlice i aktiviran taj paket 50 min / 6 GB na 7 dana. Mobilni podaci su mi se automatski podesili, ništa nisam morao ručno da radim. Već od pre sat vremena mi je broj prebačen i sa njim sam se registrovao u aplikaciji njihovoj. Na prvu loptu, aplikacija im je dosta bolja od A1 aplikacije. Svedena, sve nadohvat ruke, može da se doda platna kartica direktno u aplikaciji (ovo je velika mana A1 aplikacije, što baca na sajt kada hoćeš da uplatiš kredit), za sada nema reklama na 100 mesta kao kod A1. Sad da vidim da li će stizati te poruke od banke itd, ali za sada zadovoljan iskustvom.
Tu smo da pomognemo 😊. Ukoliko aktiviraš fripejd dobićeš još 30 gb. Neka je promocija od danas i traje do 1.6. ili 1.7. Nisam upamtio. Ja trenutno imam preko 240 gb uz prethodna zbrajanja. 🥳
 
@nstelep @mandrak007 Kolege, hvala vam na informacijama. Jutros odrađeno baš kako ste napisali. Nestalo signala na A1 kartici dok sam spavao. Stavio Globaltel karticu, odmah stigle poruke dobrodošlice i aktiviran taj paket 50 min / 6 GB na 7 dana. Mobilni podaci su mi se automatski podesili, ništa nisam morao ručno da radim. Već od pre sat vremena mi je broj prebačen i sa njim sam se registrovao u aplikaciji njihovoj. Na prvu loptu, aplikacija im je dosta bolja od A1 aplikacije. Svedena, sve nadohvat ruke, može da se doda platna kartica direktno u aplikaciji (ovo je velika mana A1 aplikacije, što baca na sajt kada hoćeš da uplatiš kredit), za sada nema reklama na 100 mesta kao kod A1. Sad da vidim da li će stizati te poruke od banke itd, ali za sada zadovoljan iskustvom.
Jeste. Sviđa mi se automatska obnova iz kredita ili sa kartice. Ukoliko malo zaboraviš da obnoviš paket, predusretljivi su, pozoveš ih i vratiće ti obrisano, za razliku od Telenora kod kojeg sam prenosio 100 gb sigurno godinu dana i 70ak ostalo. Ja zaboravio i nisu uvažili molbu. Zato sam i otišao sa njihovim brojem u A1, a sada sam u Globaltelu. Podrška im je bas divna. Sada mi cilj da malo "nafilujem" broj minutima iz uzbudljive kombinacije, bar 200 da imam svaki mesec. Internet više nije prioritet. 1gb u kombinaciji je dosta 😊
 
Znači, svi troje iz porodice smo na freepaidu Globaltela os dkoro i ne da nemamo nikakvih problema, nego samo mogu da preporucim svima koji nece da ih deru ostali operateri...najneverovatnije mi je da smo broj preneli iz MTS gde sam bio godinama, i gde mi nisu dali nikakvu ponudu da bih ostao a da je razumna (najvise 20% snizenja cene paketa) ali su mi dali brosuru na cijoj je prvoj!!! strani bila reklama za fripejd globaltel...hvala im (kreteni):cool:
Nisu kreteni, ne brini. Sve se to sliva u istu kasu. Deo su Telekom grupe. Imaju sigurno svoju računicu.
 
Da li je neko imao problem da im ne radi poziv na čekanje i da uopšte ne dobijaju obaveštenje o propuštenom pozivu?
Zvao sam ih nekoliko puta i nikako da reše
 
Nazad
Vrh Dno