Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Dvoje su se tako smuvali [emoji1]
 
^нека ми дају неограничене минуте и зваћу је сваки дан [emoji23][emoji23][emoji39][emoji39][emoji39][emoji39] (шала, наравно за минуте [emoji38][emoji38])

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li neko zna bilo koji voip/SIP ili app preko koje imaju povoljne min prema HR ili bundle? Zahvaljujem
 
Da li neko zna bilo koji voip/SIP ili app preko koje imaju povoljne min prema HR ili bundle? Zahvaljujem
Bolje otvori posebnu temu, jer to nema veze sa globaltelom, a njihove cene ka inostranstvu nisu baš normalne.

Evo ti hint za hr:
callingcredit i cheapbuzzer ali moraš registrovati EU broj kao identifikaciju, što nije problem izvesti
 
Kupio sam ovu karticu prvenstveno zbog Mastercard opcije i tek kasnije video da opcija nije u funkciji, na sajtu im to nigde nije napomenuto. Obzirom da Mastercard ne radi vec vise meseci to je moralo biti negde na sajtu napomenuto. Stoga smatram da time obmanjuju potrosace svesno zato sto na sajtu stoje mogucnosti kartice ali ne i iskljucenje opcija istih!

Nadam se da ce skorije resiti taj problem sa mastercard-om, zvao sam njihov servis i ni oni nemaju informaciju kada ce opcija proraditi.
 
Pa Željko Mitrović, odavno, opštepoznati lažov i prevarant.
 
Kupio sam ovu karticu prvenstveno zbog Mastercard opcije i tek kasnije video da opcija nije u funkciji, na sajtu im to nigde nije napomenuto. Obzirom da Mastercard ne radi vec vise meseci to je moralo biti negde na sajtu napomenuto. Stoga smatram da time obmanjuju potrosace svesno zato sto na sajtu stoje mogucnosti kartice ali ne i iskljucenje opcija istih!

Nadam se da ce skorije resiti taj problem sa mastercard-om, zvao sam njihov servis i ni oni nemaju informaciju kada ce opcija proraditi.

A zar nije navedeno da za MasterCard treba da se registruje SIM u nekoj njihovoj poslovnici zbog regulative NBS?

Nije baš sakriveno, već piše skoro na naslovnoj strani sajta: https://www.globaltel.rs/mastercard

Ili to važi za postojeće korisnike, a novi se ne mogu registrovati?
 
Poslednja izmena:
A zar nije navedeno da za MasterCard treba da se registruje SIM u nekoj njihovoj poslovnici zbog regulative NBS?

Nije baš sakriveno, već piše skoro na naslovnoj strani sajta: https://www.globaltel.rs/mastercard

Ili to važi za postojeće korisnike, a novi se ne mogu registrovati?

To su sve banke morale da odrade proveru da li je neki korisnik funkcioner radi sprecavanja pranja novca ili finansiranja terorizma.... nema veze sa koriscenjem i radom globaltel mastercard...
 
Kupio sam ovu karticu prvenstveno zbog Mastercard opcije i tek kasnije video da opcija nije u funkciji, na sajtu im to nigde nije napomenuto. Obzirom da Mastercard ne radi vec vise meseci to je moralo biti negde na sajtu napomenuto. Stoga smatram da time obmanjuju potrosace svesno zato sto na sajtu stoje mogucnosti kartice ali ne i iskljucenje opcija istih!

Nadam se da ce skorije resiti taj problem sa mastercard-om, zvao sam njihov servis i ni oni nemaju informaciju kada ce opcija proraditi.

Stvarno jadno, hteo sam da kupim zbog MC i sada sam odustao.
Bilo bi dobro da objave da li ce opet da proradi i kad.
 
Je li se meni cini ili je pre mogao da se napravi i sedmocifreni broj? Sada moze samo sestocifreni.
 
I sada je sedmocifren samo prva i obavezna cifra je 7, npr 067/7******
 
Stigla kartica, i sad mi rekose da rade preko vipa, bacene pare jer vip jedva radi kod mene... Pre kupovine nisam o tome razmisljao...
 
Stigla kartica, i sad mi rekose da rade preko vipa, bacene pare jer vip jedva radi kod mene... Pre kupovine nisam o tome razmisljao...
Kad si kući koristiš aplikaciju preko wifi. Kad si u zoni dobrog signala onda ideš preko sim kartice.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Ranije su se dobijali sedmocifreni brojevi pri registraciji, npr. 0677 1234567. Sada dodeljuju sestocifrene.f
 
Koriste samo VIPove stanice ili se grebu i o MTS i Telenor? kakav je interent i zvuk u toku razgovora?
 
Samo vip, kvalitet poziva "preko kartice" kao na vipu, a putem interneta daleko bolji od vocapa i vibera.
 
Hvala. Mislio sam internet, 4G ima gde ima i VIP?
Šteta što im je pozivni 4 cifre, ne može se iskombinivsti nikako lep broj.
 
4G internet im radi kao i na Vip karticama. Koriste Vip 2G, 3G i 4G mrežu.
 
Iskreno nisam ni obraćao pažnju dok nisam video da ljudi prelaze na dopunu, jeftinije i sami kombinuju šta i koliko im treba.
 
Ako ja dobro razumem MasterCard radi ali ga je potrebno registrovati u njihovoj poslovnici zbog izmene nekog zakona
 
Ako ja dobro razumem MasterCard radi ali ga je potrebno registrovati u njihovoj poslovnici zbog izmene nekog zakona
Ja sam koristio MasterCard koji ide uz Globaltel broj u petak i radio je besprekorno. MC sam registrovao preko mobilnog tj. sledio sam njihova uputstva, slikao ličnu kartu i sve im to poslao na mail i za negde oko 20 min. dobio poruku da je MC uspešno registrovana.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Javljam se posle 2 meseca otkad sam presao u Globaltel. Moju utisci su sledeci: u gradovima gde se krecem mreza radi ok, ali na primarnoj lokaciji gde se nalazim trenutno signal je bas slab, tako da sam cesto nedostupan, sto me jako zivcira, a trenutno trazim posao tako da je to nedopustivo. Razmisljam da se vratim u mt:s posto sa njim nisam imao takve probleme. Zanima me da li u ovom slucaju moram da cekam 3 meseca od prelaska u drugu mrezu, ili mogu da trazim da me odmah puste?
 
Mora 3 meseca da istekne od poslednje promene operatera.

Zato uvek pre prelaska probajte mrežu pre nego pređete u istu.

Moj savet je da probaš telefon da staviš u 2G only (GSM only) mod kad si kući (naravno ako imaš wifi). Dovoljan je za pozive i SMS, a mislim da će ti telefon manje ispadati iz mreže.
 
Globaltel ima veliku prednost u takvim slučajevima , jer broj može da bude dostupan u aplikaciji dok je korisnik na WiFi, ili drugoj mobilnoj mreži sa uključenim internetom. Mreža je, inače, Vip-ova, nema Globaltel veze sa signalom i pokrivenošću.
 
...broj može da bude dostupan u aplikaciji dok je korisnik na WiFi, ili drugoj mobilnoj mreži sa uključenim internetom...

Uz obavezno isključenu optimizaciju potrošnje baterije za globaltel aplikaciju. Od android 6.0 nadalje. Android 9.x je još osetljiviji po ovom pitanju. Od kad sam islkjučio optimizaciju baterije za Globaltel aplikaciju, nemam nikakvih problema. Inače koristim Mi 8 sa Lineage OS 16 (Android Pie).
 
Ja sam koristio MasterCard koji ide uz Globaltel broj u petak i radio je besprekorno. MC sam registrovao preko mobilnog tj. sledio sam njihova uputstva, slikao ličnu kartu i sve im to poslao na mail i za negde oko 20 min. dobio poruku da je MC uspešno registrovana.

Kada si tačno sve ovo uradio? Ja sam ih zvao pre par meseci i nije moglo...
 
Nazad
Vrh Dno