Šta je novo?

GLOBALTEL - virtuelni mobilni operator

Da da u pravu si tu jedino yettel bi mogao da koci stvar. Mada ja sam sada jos uvek postpaid kod yettela tek trebam da raskinem ugovor zbog povecanja cena pa tek onda da idem u globaltel. Znaci nece to bez nekih 15,20 dana sigurno...
 
Ako si pod ugovornom obavezom, neće biti moguće. Zahtev za prenos ti je zbog toga najverovatnije odbijen. Plus, ako raskineš ugovor i vratiš se na prepaid, moraćeš da budeš 60 dana u mreži (novi korisnik, resetuje se korisnički staž) pre prenosa u Globaltel. Yettel se na sve moguće pokvarene načine služi da zadrži korisnike.
 
Ali mogu valjda da raskinem ugovor i ostanem postpaid i onda kada dobijem raskid ugovora prebacujem broj u globaltel bez da cekam 60 dana? Valjda to moze...
 
Ali mogu valjda da raskinem ugovor i ostanem postpaid i onda kada dobijem raskid ugovora prebacujem broj u globaltel bez da cekam 60 dana? Valjda to moze...
Ako krse vec potpisan ugovor sa tobom onda bi trebalo da imas pravo na raskid u svoju korist. Raspitaj se kod zastite potrosaca.
 
Ovako na brzinu sam uspeo ovo da izguglam... isto kad je tadasnji Telenor podizao cene...
"Shodno članu 79. Zakona o elektronskim komunikacijama, operator javno dostupnih telefonskih usluga, operator davalac broja, dužan je da omogući svom pretplatniku, na njegov zahtev, da prilikom promene operatora zadrži broj – navode u RATEL-u."
 
Mozda su duzni,ali ne postuju nova pravila. Kao jos nemaju tu "opciju". Mada ne razumem sta tu ima da nemaju,ali to sigurno ni oni ne znaju,jer im tamo na vodecim mestima rade priuceni strucnajci koji su pre radili na pijaci na buvljaku.
A koji to operater ima mogućnost elektronske registracije pripejd broja? Koliko sam ja video trenutno niko, već moraš u poslovnicu. Isto tako nisam video da je bilo ko od njih stavio obaveštenje o obavezi registracije pripejd broja, ili o tome obavestio svoje pripejd korisnike.

Tako da ne znam šta imaš protiv Globaltela, ali to se reševa veoma prosto, promeniš operatera, i živiš zdravim životom bez nerviranja i stresova. ;)
 
  • Like
Reagovanja: dlz
08.02 телефонским путем поднет захтев за пренос броја из А1 у глобалтел, 12.02.2024 стигла картица и захтев за пренос и сад чекам пренос. женин бр сам пребацио из мтс у глобалтел има сигурно пола године на фрипејд, позиви нормално раде, нет ради, проблема нема сви задовољни. сад ћу и клинцу да пребацим бр
 
08.02 телефонским путем поднет захтев за пренос броја из А1 у глобалтел, 12.02.2024 стигла картица и захтев за пренос и сад чекам пренос. женин бр сам пребацио из мтс у глобалтел има сигурно пола године на фрипејд, позиви нормално раде, нет ради, проблема нема сви задовољни. сад ћу и клинцу да пребацим бр
Poz!
Što se prenosa broja tiče, ja sam prošle godine krajem januara podneo zahtev za prenos iz mts-a u globaltel, a u februaru mi je isticao ugovor.
Posle par dana zvali me iz mts da mi ponude zmaj tarifu i šta ti ja znam, nisam hteo.
Da nije aks odugovlačio, to bi se sve brže završilo al zvanično 9 marta sam prenet u globaltel mrežu. Zvao sam juče da pitam za registraciju broja, broj mi je registrovan., jer se vodio na mene dok sam imao postpaid i u mts i u globaltelu.
Javili se posle par minuta.
Ne oglašavam se jer ništa novo se ne piše nego se sve vrti u krug.
Videćemo da li će mi poruke stizati kad dopunim kredit i kad se obnovi paket jer prošli mesec nisam dobijao.
 
Ali mogu valjda da raskinem ugovor i ostanem postpaid i onda kada dobijem raskid ugovora prebacujem broj u globaltel bez da cekam 60 dana? Valjda to moze...
Ugovor možeš da raskines i ostaneš postpaid i odmah da prebaciš kod drugog operatora. Ako raskineš ugovor i prebaciš broj u prepaid, onda čekaš 60 dana.
Pritom, kako hoćeš ali ne preporučujem da prebacuješ broj u Globaltel.
 
Yettel opšti uslovi, član 21:
"Zahtev za prenos broja se podnosi operatoru primaocu broja i istovremeno se smatra zahtevom za raskid pretplatničkog ugovora korisnika i Yettela. Ugovor se smatra raskinutim isključenjem pretplatničkog broja iz Yettelove mreže. Korisnik je obavezan da izmiri sve obaveze prema Yettelu."
Dakle, iz ovoga bi trebalo da proizilazi, pošto u februaru svi imamo pravo na prevremeni raskid, da prenos broja može da se zatraži bez ikakvog raskida i dodatnog maltretiranja. Ja bih se pozvao na ovaj član u slučaju pokušaja prenosa. Kao i u svakom pravu, ako se na njega ne pozoveš, nema od toga ništa.
 
Ma ne znam jos se dvoumim jer imam jedan bas globaltel broj i stvarno nemam nikakvih problema, sve stize i odlazi uredno, bez ikakvih ispadanja iz mreze. Dok recimo vecina pise da svi koji su preneli brojeve imaju svakojake probleme, i da u stvari je tu dramaturgija :)
 
Da li vama funkcioniše Globaltel normalno? Ja uglavnom nemam signal poslednjih par dana ili imam pun EDGE… Imam e-sim i plašim se da tražim da mi zamene jer koliko sam čuo, nemaju e-sim da izdaju
 
Dve crte, nekad tri EDGE, to je to. Valjda živim u Pećini, šta li.
 
Dok je bilo na A1, sve puno, 4G. Sad je tako kako rekoh. A kad ubacim mTS karticu, sve opet puno. Daklem, namerno su snizili klasu prioriteta ili kako se to već zove za dobar deo korisnika. Ne znam šta su drugo mogli. Što lepo ne kažu da sve to postaje MTS pripejd i da završe, nego ovako muče i sebe i korisnike. ESim je verovatno sad već misaona imenica u domenu "Bilo jednom..." Da ih pozovem slučajno i kažem da imam dve crte, tri kad se sete, rekli bi mi da sam lud i da nije do njih. Srećom to mi je samo sekundarni broj pa me baš briga.
 
Те две црте, то су вероватно антенски стубови по периферији, доста удаљени од центра, или са старим уређајима мање снаге.
То се може проверити апликацијом која има приказ тога.
Ја слабо користим Глобалтел па не могу да проверим, али би било занимљиво ако се ово покаже тачно.
 
Ček, ali kako ima pun signal sa MTS karticom Kako tu ima puna snaga?
 
@agasoft Nisu snizili ništa. U telefonu imam Globaltel i mts karticu i signal mi je uvek isti. Nisam primetoi da se razlikuju.

Evo upravo slikano:

IMG_0377.jpeg
 
Код тебе је добар сигнал али прочитај мало испред шта се коментарише.
 
Nije čak ni EDGE više, prebaci se na 3G na dve sekunde pa onda bez mobilnih… Tipa na autoputu KOMPLETNO nisam imao signal poslednjih par dana
 

Prilozi

  • RPReplay_Final1707857026.mov
    574.5 KB
Da li vama funkcioniše Globaltel normalno? Ja uglavnom nemam signal poslednjih par dana ili imam pun EDGE… Imam e-sim i plašim se da tražim da mi zamene jer koliko sam čuo, nemaju e-sim da izdaju
Ti si izgleda srećni dobitnik. Da imas 4G stub bez GSM... Odnosno mozda imas 4G OK ali EDGE dobijas sa neke druge antene....
 
08.02 телефонским путем поднет захтев за пренос броја из А1 у глобалтел, 12.02.2024 стигла картица и захтев за пренос и сад чекам пренос. женин бр сам пребацио из мтс у глобалтел има сигурно пола године на фрипејд, позиви нормално раде, нет ради, проблема нема сви задовољни. сад ћу и клинцу да пребацим бр
Dobro sa mtsa na globaltel. Aj. Ali sa A1 na globaltel to bi trebalo biti razlika. Na A1 telefon od 100 eura ne pada ispod 100Mbps ama ha... A ide i do 250 Mbps. Prosto neverovatno. Sta bi bilo da je skuplji od 100 eura?
 
Ugovor možeš da raskines i ostaneš postpaid i odmah da prebaciš kod drugog operatora. Ako raskineš ugovor i prebaciš broj u prepaid, onda čekaš 60 dana.
Pritom, kako hoćeš ali ne preporučujem da prebacuješ broj u Globaltel.
Silno gresis. Samo prenosom broja kod drugog operatera moras cekati 60 dana i boraviti u mrezi koja ti, mozda, ne odgovara.

Yettel opšti uslovi, član 21:
"Zahtev za prenos broja se podnosi operatoru primaocu broja i istovremeno se smatra zahtevom za raskid pretplatničkog ugovora korisnika i Yettela. Ugovor se smatra raskinutim isključenjem pretplatničkog broja iz Yettelove mreže. Korisnik je obavezan da izmiri sve obaveze prema Yettelu."
Dakle, iz ovoga bi trebalo da proizilazi, pošto u februaru svi imamo pravo na prevremeni raskid, da prenos broja može da se zatraži bez ikakvog raskida i dodatnog maltretiranja. Ja bih se pozvao na ovaj član u slučaju pokušaja prenosa. Kao i u svakom pravu, ako se na njega ne pozoveš, nema od toga ništa.
Raskidom ugovora ne gubi se period od 60 dana bitisanja u mrezi u koju je prenet broj.

Ja planiram da raskinem ugovor sa Yettelom do 25-26 Februara a broj sam preneo iz mt:s-a i ugovor zakljucio 23. Januara. Stvari teku ovako:
- Ako ugovor raskinem 25. Februara (do 29 moze) mora broj da mi bude u Yettel mrezi sve do 23. Marta jer se tada navrsava 60 obaveznih dana koje broj mora provesti u mrezi u koju je prenesen i nakon toga mogu da trazim prenos u Globaltel.

Elem, zasto Globaltel? FreePaid od 1000 RSD mi savrseno odgovara cak i ako poskupi od 01. Marta (poskupece 100-150 dinara) i signal koji mt:s ima u pogonima firme gde radim je gotovo savrsen sa 90% pokrivenosti unutar hala (A1 nema uopste a Yettel sporadicno/polovicno).

To sto pisete da je Globaltel signal slabiji i ako je mt:s-ovo cedo u pravu ste totalno. Tako je bilo i sa Vipom/A1 dok su bili kod njih, ali identicna situacija. mama/tata mreza ima svoj prioritet pa onda deca ;)
 
Divno. Izašlo mi je ovo kad sam pokušao da se prebacim na Globaltel za mobilne, pa sam prebacio APN sa globaltelovog na mtsov i uključio/isključio airplane mode i sada uopšte nemam signal, a nalazim se kod hrama… Vidi se da im je vlasnik Telekom Srbija
 

Prilozi

  • IMG_5553.jpeg
    IMG_5553.jpeg
    243.2 KB · Pregleda: 56
Imas li aktivan net paket?
Sad sam pogledao, nemam… A imam 1000 dinara kredita i trebao je da se automatski obnovi paket… Ne mogu da verujem, nije mi nikakva poruka stigla da mi je istekao paket
Evo sad pogledao poruke… Meni apsolutno nije jasno kako nisam imao kredit kada sam imao, između ove poslednje uplate nisam ništa uplaćivao, a još uvek imam oko 900 dinara kredita… Prosto neverovatno, a nisam primetio da mi se nije obnovilo jer mi nije glavna data kartica
 

Prilozi

  • IMG_5556.jpeg
    IMG_5556.jpeg
    122.7 KB · Pregleda: 50
Poslednja izmena:
Sad sam pogledao, nemam… A imam 1000 dinara kredita i trebao je da se automatski obnovi paket… Ne mogu da verujem, nije mi nikakva poruka stigla da mi je istekao paket
Evo sad pogledao poruke… Meni apsolutno nije jasno kako nisam imao kredit kada sam imao, između ove poslednje uplate nisam ništa uplaćivao, a još uvek imam oko 900 dinara kredita… Prosto neverovatno, a nisam primetio da mi se nije obnovilo jer mi nije glavna data kartica
Kad nemaš aktivan data paket, mts mreža te ne pušta na 4G mrežu uopšte! I to ne da te pušta do 3G normalno, već kad proba telefon na 4G, mreža te potpuno otkači, jedini način da te ne izbacuje, je da telefon staviš do max 3G.
 
Vrh Dno