Šta je novo?

Gigbyte MA770t-UD3 mosfet hladjenje- Pitanja

Thecko

Cenjen
Učlanjen(a)
05.03.2010
Poruke
29
Poena
154
Pozdrav svima,
moja potreba da sve u kucistu bude hladno je dosla do opsednutosti, tako da je posle sredjivanja temperature procesora, na red dosla naponska. Naime, procesor je Phenom II 925, i u cast novog coolera (Noctua NH-C14P) clockovao sam ga na 3.2. Ono sto bi ja zeleo je da predjem 4ghz milestone (konacno), nesto kao licni achievment, ali me naponska brine, temperatura je izmedju 78-80 C, sto nije mnogo za naponsku. Ali, 4 ghz zahteva dizanje napona, sto znaci da moram da ohladim naponsku.
Sad dolazimo do pitanja i opcija:
1. Iseci stock Phenom cooler i nalepiti na naponsku. Tu mi je problematicno cime lepiti, da li uopste u Srbiji mogu da se nadju termalna lepila?
2. http://www.enzotechnology.com/mst_88.htm pasuje i na moju plocu, sto znaci da bilo koja ploca sa njihove liste sadrzi i cooler za moju plocu, jedini problem je gde naci mrtvog asusa?
Ako neko ima ideje i sugestije, bio bi veoma zahvalan.
 
a sto ne kupis taj enzotech hladnjak?
 
Steta sto ploca nije UD3 pa jos P sa vise naponske sekcije imao sam priliku da je mucim OC je extra nadam se da i ta nije losa,sto se tice hladjenja ako se ne setis nista pametnije usmeri neki vent 8micu ili manji neki prema naponskoj sekciji da duva nesto slicno onom antec spot kuleru, koji mozes i sam da improvizovano napravis.
 
Pozdrav svima,
moja potreba da sve u kucistu bude hladno je dosla do opsednutosti, tako da je posle sredjivanja temperature procesora, na red dosla naponska. Naime, procesor je Phenom II 925, i u cast novog coolera (Noctua NH-C14P) clockovao sam ga na 3.2. Ono sto bi ja zeleo je da predjem 4ghz milestone (konacno), nesto kao licni achievment, ali me naponska brine, temperatura je izmedju 78-80 C, sto nije mnogo za naponsku. Ali, 4 ghz zahteva dizanje napona, sto znaci da moram da ohladim naponsku.
Sad dolazimo do pitanja i opcija:
1. Iseci stock Phenom cooler i nalepiti na naponsku. Tu mi je problematicno cime lepiti, da li uopste u Srbiji mogu da se nadju termalna lepila?
2. http://www.enzotechnology.com/mst_88.htm pasuje i na moju plocu, sto znaci da bilo koja ploca sa njihove liste sadrzi i cooler za moju plocu, jedini problem je gde naci mrtvog asusa?
Ako neko ima ideje i sugestije, bio bi veoma zahvalan.

druze,isti problem i mene muci,ja sam narucio onu termalnu traku-lepak,napravio sam male hladnjake (isekao od jednog veceg aluminujumskog),pa cim mi stigne ta traka,lepim na mosfete....
 
a sto ne kupis taj enzotech hladnjak?

Zato sto je skup, jeftinije me izadje da kupim asus "neispitanu" plocu na limundu, za koju biduje 10 servisera koji se nadaju osposobljavanju. Pokusavam da prodjem sto jeftinije :)
 
Steta sto ploca nije UD3 pa jos P sa vise naponske sekcije imao sam priliku da je mucim OC je extra nadam se da i ta nije losa,sto se tice hladjenja ako se ne setis nista pametnije usmeri neki vent 8micu ili manji neki prema naponskoj sekciji da duva nesto slicno onom antec spot kuleru, koji mozes i sam da improvizovano napravis.
Pasivno mi vise odgovara zbog Noctue, duva na plocu, pa bih je taman usmerio da duva na pasivne hladnjake od naponske.

druze,isti problem i mene muci,ja sam narucio onu termalnu traku-lepak,napravio sam male hladnjake (isekao od jednog veceg aluminujumskog),pa cim mi stigne ta traka,lepim na mosfete....
Ako mozes na pm gde si narucio i koliko kosta, moze i ovde ako je u skladu sa pravilima, mislim da bi pomoglo ljudima, jer nigde nisam uspeo da nadjem (nije da sam preterano trazio) takve proizvode.
 
Druže ta ploča i 3.6 GHz bi bila ok varianta za 24 h , za 4 GHz ( ako taj procesor digneš toliko ) treba ipak neko hlađenje mosfeta . Ventilator je ok rešenje ali to znači i gomilanje prašine na dosta osetljivom mestu ( prašina + vlaga = kratak spoj ) . Moj savet bio da ukoliko već ne možeš da nađeš drugo finansiski prihvatljivo rešenje uzmeš testeru i turpiju i oblikuješ sam hladnjak . Na buvljacima ima starih hladnjaka od pentium II , izmeri , iseci i kupi pastu koja ne provodi struju . Puno sreće u poduhvatu .
 
poruceno sa SideWinder Computers-a preko jednog clana foruma....e sad,videcemo kad stigne kako se ponasa.neznam dali postoji neko drugo sredstvo pomocu kojeg se moze zalepiti pasivni hladnjak na mosfete ili chipove bilo koje vrste.....
 
Najbolje bi bilo kada bi nasao ovaj heatsink od ThermalRight-a.Vidjao sam ih i po domacim sajtovima i kostali su nekih 15 evra.

Evo ti link ka itsvet-u,gde si ih pre mogao naci. klik <-
 
Poslednja izmena:
To cudo kosta previse, a po stranim siteovima sta sam iskopao, isto dejstvo ima bilo koji lepak umesan sa pastom.

Najbolje bi bilo kada bi nasao ovaj heatsink od ThermalRight-a.Vidjao sam ih i po domacim sajtovima i kostali su nekih 15 evra.

Evo ti link ka itsvet-u,gde si ih pre mogao naci. klik <-

Kao sto rekoh illidanu, za taj novac mogu pazarim mrtvog asusa, skinem cooler i sve veselo :)

****ga, posao za stabilne ruke i celicne zivce... :D

btw ovo nije lose resenje...
http://www.enzotechnology.com/mos-c1.htm#

...po obicaju nema kod nas.

Isto mi se hvata dal bi sekao neki stock cooler, ili pazario to.

Od svega preporucenog, najisplativije mi deluje da narucim sa sidewindera kada bude bilo sledece grupno thermalnu traku, pa iseckam cooler od phenoma, i na kraju nalepim, nece da bude nesto, al da skine 5 stepeni, opet dobro. Ionako su na svim plocama naponske u dodiru sa heatsinkom preko termalne trake.
 
resio sam problem tako sto sam nakacio jednu 8cu da duva po naponskoj
doduse vrlo blizu se vrti od 12ice koja izbacuje vazduh i ispod venteda al sam dobro zavrnuo zicom tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema
 
resio sam problem tako sto sam nakacio jednu 8cu da duva po naponskoj
doduse vrlo blizu se vrti od 12ice koja izbacuje vazduh i ispod venteda al sam dobro zavrnuo zicom tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema

to i jeste najprakticnjije resenje,ali mi gadno izgleda da budzum neke ventove preko naponske :)
 
Mogao bi i da pitas nekog da li ima one male heatsinkove koji su se dobijali uz aftermarket kulere.Ja sam dobio par komada za hladjenje memorije kada sam kupio Tt DuOrb kuler,ali sam ih dao liku kome sam prodao ceo kuler. :/
 
Nazad
Vrh Dno