Šta je novo?

Gigabyte ili Asus

Ako gledaš procenat RMA, MSI je ubedljivo na trećem mestu, podatak izvučen na našem tržištu ;) Što dovoljno govori o kvalitetu ;)

Gledajuci IT svet, u Srbiji se prodaju: Asus, MSI, ASRock i Gigabyte. Doduse, tu su i 3 modela Biostara i 1 Intela.
Pogled na Newegg i opet ista 4 proizvodjaca. Ostali imaju ispod 10 modela.

Elem, biti 3. u grupi znaci isto sto i biti predzadnji.
BTW. Asus je 4. odzada :d
 
a ja ****** odabrao gigabyte gaming gt umesto asus sabertooth mark s...
 
Pa ono... samo 10000 rsd razlike u ceni
 
razlika u ceni je bila 30e kad sam uzimao od madjara ali je gigabyte imao vise usb3.0 to je prevagnulo a ne cena.
 
Ja sam prošle godine kupio Z97 Sabertooth Mark 2 za 16.800 din...ne znam šta se ovo dešava sa cenama kod nas.
 
U današnje vreme kada me neko pita šta da kupim, kažem mu da gleda dužinu garancije.
+1
Kada sam birao plocu pre par meseci, zeleo sam opet neku Asus, medjutim cene su vec tada drasticno skocile i nikako se nisu uklapale u budzet jer sam pored nje morao da kupim proc. memoriju... Dvoumio sam se na kraju izmedju ASRock ili MSI.
ASRock je cini mi se bio nesto malo jeftiniji od MSi u odnosu na ono sto pruza, odabir je ipak pao na MSI i to najvise zbog garancije od 3 godine, dok je ASRock za ploce u toj klasi davao samo 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Verovatno najpljuvanija ploča na ovom forumu ikad. Pri čemu je skoro niko nije ni video, jer su svi imali neke Abit-Epox kombinacije, ali to nije smetalo da se pljucka cela -X serija. Meni je to bila omiljena konfiguracija, ploča je radila nekih 7 godina na nekom kung-fu napajanju, a posle toga još nekih 3 kod sledećeg vlasnika. I tad su se kao i sad u ovoj temi korisnici delili na neke tabore i pljuckali "konkurenciju" o kojoj nemaju pojma.

Oćeš da ti ja pričam o toj govxxxx ploči do sutra. Devojka kupila nju umesto nforce 2 ploče i molio sam se Bogu da se samospali u garanciji ili da nestane u oblaku dima. Veće đubre u životu nisam video. Isto tako i ASUS A7N8X-E koju sam ja kupio je ploča koju bih poželeo najgorem neprijatelju kada preživi pakao. Otada sam rekao da ne želim asus, a posle svin***rija sa serijom giga kartica (čuveni majning i menjanje revizije kartica bez ikakvih objava) ja idem na asrock i bilo šta što je najjeftinije u tom trenutku a radi mi posao koliko mi treba. Iovako danas stvari traju koliko garancija + 2 godine tako da
 
Mislim da je boljka tim plocama bila lan, znao je da riknjava, isti sam problem imao i na nesto novijoj generaciji P5KC combo ploci. Ali mene je isto lepo sluzila A7N8X-X sa Bartonom, i 7600GT, ako izuzmemo taj problem sa lan-om, lepo sam se naigrao sa tom konfom.
 
Kod mene A7N8X Deluxe radi više od 10 godina bez ijednog problema :D

Nisam imao Gigabyte ploče, ali sam ih preporučivao drugima, i rade bez problema. Generalno, ne gledam ime proizvođača, već ono što ploča nudi i cenu iste. Mislim da za prosečnu kućnu/kancelarijsku upotrebu nema mnogo razlike.
 
Oćeš da ti ja pričam o toj govxxxx ploči do sutra.
Nema šta meni da pričaš, 7 godina sam je koristio, od toga je nekih 3 godine komp radio 24h dnevno i svlačio fajlove sa eMule. Meni je ta konfiguracija bila dovoljno dobra da sam prespavao prve x64 procesore, prve dual-core i sl. Sledeći komp sam kupio tek 2011. Napiši bar konkretno šta je bio problem pa da je trebalo da se samospali, tih "ploča je kanta" izjava, bez obrazloženja, sam pročitao i više nego što treba puta.
 
Asus
Imao sam dosad od kad sam sastavljam sebi konfu prvo Asus M2N32 sli deluxe pa onda Giabyte..ebem ga vise se ni ne secam napamet modela i ok je bila ali Asus je ipak veci kvalitet.
Ono sto vise nikad ne bi kupovao je MSI
Kinez je kinez na treenutnoj dragon kao gejmerskoj MSI Z87-G45 Gaming mi vec poispadalo par stvari ko starcu zubi...prosto osetis jeftinocu na svakom koraku...moj licni utisak.
 
Kinez je kinez na treenutnoj dragon kao gejmerskoj MSI Z87-G45 Gaming mi vec poispadalo par stvari ko starcu zubi...prosto osetis jeftinocu na svakom koraku...moj licni utisak.
Šta ti je poispadalo
 
Šta ti je poispadalo

Kad sam cistio sistem i sve rasklapao pre mesec, dva.
Prvo mi se totalno zalomilo interni USB3 prijljucak.
Plastika je meka uzas a taj prikljucak koji ide iz kucista gusta tvrda plastika.Posto je pod uglom od 90 stepeni u odnosu na stranicu kucista plastika pritiskala i ode.
Onda kad sam stavljao graficku u PCI ode i on jedan...izleti okolna crna plastika sa socketa.
Sad moze da se kaze moja krivica ali ja nisam snagator plus nisam vukao ko lud (a cesto se bas tako mora da nesto udje/izadje kod hardvera).Plus sam sastavljao/rastavljao konfiguracije 100 puta i nikad mi se nije desilo tako nesto.
Sva sreca jos radi samo je jedan PCI neupotrebljiv+ USB3 front panel.
 
Poslednja izmena:
Na mojoj ploci nisam primetio problem u jeftinoj plastici i zavrsnoj obradi bilo gde, s obzirom da se ipak ne radi o high end ploci... za tu tvoju me bas cudi.
 
MSI ne bih uzeo iz razloga što nema kvalitet, jednostavno se kvare. Da budem preciziniji procenat kvara im je daleko veći nego na ASUS-u. GA je podbacio do te mere da se setih ove teme sad i čisto da je linkujem ovde: http://forum.benchmark.rs/showthread.php?342650-Sta-se-desilo-sa-GIGABYTE-om

Podbacili su debelo, ali baš debelo, fokus im sveo na ploče i grafike, i očigledno ni to više ne ide kako treba pa se služe forama iznad.
 
do sada sam uzimao asusa i nisam imao probleme, dok p67 sabertooth nije poceo da brljavi sa gtx970... isto kao sto je brljavio i sa gtx680 pre bios updatea...

posle prepiske sa asus podrskom, kao i svaka podrska svuda, samo se peru... nije do ploce pa nije do ploce, kranje neozbiljno s obzirom da jeste do ploce :) cak mi ni garancija nije istekla, TUF ima 5 godina, ajde kod nas su mi dali 3 zvanicno prodavci ali asus bi mogao bar da ispostuje rokove garancije sa podrskom... nije crkla ploca ali je polu-upotrebljiva jer po default podesavanjima nece da da pristup biosu pa ne mozete ni da eksperimentisete ako niste tech savvy :D znaci ako ucitate bios defaults, zajebali ste se :D

na sve to kao ako sam bas siguran da posaljem plocu ko zna gde, da budem bez racunara ko zna koliko zarad generalnog problema sa biosom... dakle nije moj komad falican, model i bios su falicni... silni asus nema test primerak ploce koja bi trebala da je i dalje u garanciji? kako bih ostvario onda garanciju, bas se pitam... ;)

sledeca kupovina nece biti asus, nema potrebe :)
 
Ovo je isto kao kad smo drugari ja pricali koji auto kupiti tj koji je dobar i uleti treci sa komentarom "svaki auto je dobar dok se ne pokvari..."
Teska istina...

Npr kad vec spominjete MSI,imam ih par i sve super rade,neke godinama... jednoj je jedan PCI slot sprzen usled falicne komponente ali ostalo i dalje radi...

Trenutno na mojoj masini je Gygabyte i nisam bas zadovoljan,ume da brljavi na nekim opstim glupostima tipa ne svidi joj se USB mis i sl dok isti na ostalim sve super...

Sledeca je Asus,to jos nisam kostao... :)
 
Nazad
Vrh Dno