Šta je novo?

Gigabyte GV-NX96T512HP

Probaj da ukljuchish atitool, pa poteraj scan for artifacts ili kako vec beshe...

Meni je vrlo jasno bilo, ukljuchim - cvili, iskljuchim - prestane :)

Mnogi se boje gigabajta, kontam bash zbog ovoga...

Skoro stalno mi je ukljucen Ati tool i ona kocka koja se vrti i zagreva karticu bolje nego ijedna igra,ali ja stvarno opet nista nisam cuo.
 
Bitno je da ce duze trajati procesor,jer kome je vecinom ukljucen komp 12+ sati dnevno znaci kada u idle obara takt sa 3 na 2ghz a samim tim i voltazu,gde smanjuje sansu da nesto rikne nakon 2-3 god.

Zasto mislis da ce cpu duze trajati ako nije klokovan. hoces da kazes ako ja moj drzim na 3ghz na defaulth naponu to steti procesoru? hmmm...ne bih rekao.jedino ako si mislio zbog dizanja napona.
 
Razlike u racunu za struju nece biti :)

A nece biti ni u performansama :) tako da nevidim razlog da iskljuchim C1E i EIST... Chak su mi ove opcije bile ukljuchene kad sam trazio max clock procesora...
 
Poslednja izmena:
Jel neko probao da stavi neki waterblock na ovu karticu?
 
Aj da i ja kazem koju....:d Nemam mnogo IT znanja ali imam ovu graf.kartu i prezadovoljan sam (default 1.1v/cpu-720/shader-1800/memory-1008) :banana: Preko Gamer HUD-a (sa instal.CD) clock: 1.10v, gpu-770, shader-1920, memory-1030 (stabilno radi). Imam 12-icu na bocnoj stranici (cm 690 kuciste-3 vent.) i temperature su: na idle 45c a kad igram Vegas 2, Assasins Creed, Company of Heroes na max. podesavanjima temp. ne prelazi 57c!!! Nema HUKE,BUKE ni CVILJENJA ni ZAVIJANJA.....Znam da se moze jos kloknuti ali to je za one koji znaju sta rade :type:....
Jos nesto, zna li neko kako da podesim TV-out na ovoj graf.karti....uzgred ni rucno, ni auto wizard (nakon restarta) i sl.pokusaji nisu urodili plodom, dobijem samo plav ekran (TV) :wall:
 
Poslednja izmena:
Evo mali update sto se tice hladjenja.
Promena paste sa default na Cooler master Nano fusion i temperatura u full load ne prelazi 50-51C,idle je negde oko 41-42,naravno na sve ovo duva jedan 8cm cooler silent.
Jos jedna stvar kao kod karanovicz shaderi nemogu preko 1920 a da se ne vide artefakti na Ati tool 3d kocki,znaci sta god radio ne vredi.
Jos jedna stvar probana PCI-express magistrala clockovana na 115 mhz NE pomaze 9600GT-u da poboljsa svoj clock,cak sta vise zakuca na 750 Gpu.

Zakljucak,promenite pastu na neku bolju i temperature ce biti za nekoliko stepeni bolje,dovoljno za vruce leto :)
 
Poslednja izmena:
Jos jedna kartica-utisci...

Bas sam kupio pomenutu karticu i u pocetku dok nisam stavio 12-icu da duva, pregrevala se i racunar se restartovao, ali sad kad noctua duva temp su 42-65 sto je ok.
Za sad kartica radi stabilno na 775/1950 a mem na 2250mhz!
Kartica je potpuno besumna i dovoljno brza, moja preporuka!

Malo me zbunjuje da je mem u crysis-u radila stabilno do 2423 a u 3dmarkovima nece vese od 2250?
 
Koliko (i kako rasporedjenih) imash drugih ventilatora u kucishtu?
 
stefanon sto ne instaliras ATI Tool i probas artifact scan da vidis da li je stabilna uopste na 2200mhz za memoriju i shadere 1950mhz,ja garantujem da nije.Hocu reci da su to nestabilni clockovi za svaki dan.
 
ree,e

@Mandark Za izbacivanje vazduha imam jednu 12-icu pozadi i 14-icu od Odin 800w napajanja, a za ubacivanje 12-icu nocta (Airflow 81m3/h) koja bas duva na graficku.
Tu je i geminiII sa dve noctue koji hladi graficku sa druge strane.
- dodatak za temp: jedino u crysis-u pri 1680x1050 high temperatura je porasla do 75c ali kartica je radila bez problema
- kada iskljucim vent koji duva u graficku temp u idle je 74!!!!!:S:
@Jerry Joj ovaj ati tool zagrejo grafu na 79:S:.
Shaderi rade na 1925 pri testu od 10min, a mem od 1125 nisam smanjio.

Da li se memorija testira posebno ili Scan for Artefact i nju testira?
 
Da li se memorija testira posebno ili Scan for Artefact i nju testira?

Testira i nju... Ali pusti test barem sat vremena da znash da je stabilna na tim klokovima... Ako jeste ubo si extra primerak. :)
 
@PABLO Vratio sam sve na default i glokovao samo gpu da vidim dokle moze da radi. Dosao sam do ~835 pri naponu od 1.2v!!! Veci napon je uvek dovodio do zamrzavanja graficke i restarta kompa.
Samo postoji problem karta radi na 835 dok ne predje 72c a onda pocinju artefakti i nestabilnost...
Da imam neko vodeno hladjenje radilo bi to na 835mhz za svaki dan.

Dok noje klokovana karta i podizana voltaza karta nije prelazila 60c.
Koje bi mi bile max temperature kad bih kupio neko bolje vodeno hladjenje? (ako neko zna)
 
znaci dizanje voltaze ipak radi?
 
Ne radi.Sto nisi proverteo 3dmark 06 da vidis koji su dobici na 835mhz za GPU? Drugo je doci a drugo je kad ti prodje ceo test na tom taktu.
Ja sam probao na 1.3v i apsolutno se nista ne desava.
Druga stvar je kad pustis ATI Tool da se vrti kocka i uradis scan for artifacts recimo na 800GPU,ukoliko on nemoze da izdrzi te clockove ekran za crni na 2-3 sekunde i vrati sva podesavanja kartice na default,tada nijedan program za clockovanje nemoze da vrati GPU na 800 ili koliko je vec bio,pisao sam vec o tome.E tad mozes staviti i 900GPU on ce prihvatiti a ustvari radi na 450 kao 2d clockovi i opet moras restart racunara da bi vratio sve na normalu.
Nadam se da me neko razumeo sta pricam,zato si dobio 835mhz za GPU.
Probaj nakon restarta racunara GPU na 835mhz i uradi 3dmark 06 i pokazi ovde screenshot.
 
Evo i slicica

Da razjasnimo stvari: bez podizanja voltaze preko 750mhz nije htelo nikako, a sad na 1.3 radi na 835:smoke:
I dalje tvrdim da imam vodeno hladjenje ova karta moze sigurno preko 850:smash::smash:!

Shaderi u atitoolu rade na 1960 a mem i preko 1125 ali sam zbog 3D marka malo spustio taktove da se ne bi pregrejala karta.
 

Prilozi

  • Krvavo.JPG
    Krvavo.JPG
    266.7 KB · Pregleda: 121
Ok,ajde sad uradi sa istim clockovima za shader i memoriju a GPU stavi na 750 i postavi screenshot u 2006 marku.Znaci GPU/Shader/Memorija 750/1900/1100.

Nakon tebe cu ja postaviti svoje rezultate na 1.3v.Ja sad koristim vistu pa cu imati nesto manji skor 200-300 poena :(
 
Ok malo sam se igrao sa ovim voltazama pa da iznesem rezultate.

Max za GPU na 1.3v je negde oko 830-835mhz,a na 1.4v je negde oko 850-860mhz nisam jos uspeo da ustanovim,treba malo vise vremena :)
Memoriju ako stavim na 1080(2160) pocinju artefakti da se stvaraju i gubim na poenima.
Shadere nisam uspeo da skontam koji je maximum ali na voltazi od 1.4v sam uspeo na 2080 da ih proguram sto vidim da do sad niko nije imao.
Kada je gpu/shader preklokovan kartica jednostavno u 3dmarku padne na 2-3 fps sto traje 1 sekundu i vrati se na normalan broj frejmova.

Posto sam ja na Visti i mislio sam da cu imati 200-300 bodova manje,a ispostavilo se da je 400 bodova manje :(
Cpu Intel E6750 je radio na 3.6 i na 3.8ghz.Nazalost ovaj glupavi Geil Value me ogranicava da odem na 4.0 i vise,da imam neki E8200 ili E8400 otisao bi preko 13k u 2006.
OS : Vista Home Premium 64 bit + SP1

Evo rezultata sa razlicitim voltazama :

CPU 3.8ghz , GPU 1.2v 800/2000/2120 (GPU/Shader/Mem)




CPU 3.6ghz GPU 1.3v 850/2060/2140




CPU 3.8ghz GPU 1.3v 850/2060/2140




CPU 3.8ghz GPU 1.4v 850/2080/2120





Pogledajte prvu sliku,takav isti clock sam imao na Windows XP Professional i imao sam preko 12500,a na Visti 64-bit tek nesto ispod 12100.Score se nalazi na drugoj strani ovog thread-a,tako da vista skine oko 400 bodova bar u mom slucaju.

Za malo mi je falilo da prodje ceo test na 865 gpu i 2070 shadere.
 
Nije hteo da prodje 860,ne znam zasto :D sutra cu videti u kom grmu lezi zec.
 
Nije ni meni htelo preko 855 ali meni se kartica hladi sa kucista, mozda ako namontiram nesto bas na nju moze i vise...
 
Ovo su potpuno stabilni taktovi kod moje kartice 825/2000 - 2200mhz stim sto sam montirao 8-icu silent i temperatura ne prelazi 60c. Kod 3Dmarkova nema neke razlike, ali u igrama je FPS veci za oko 4 pa do 10,
u Fear-(sad imam 79fps 1600x1200 pre 71)

Sve je je na 1.3v, a preko nebi savetovao jer se kartica greje citavih 10c vise. Pozz :banana::banana:
 
Ja tebe nebi savetovao uopste da drzis karticu na 1.3v za svaki dan.
 
Kartica se ne ponasa cudno a i imam i garanciju 3god, dobro je hladjena, ionako cu je prodati za 6-7 meseci pa i nije mi vazno da radi 5god.
Primer procesor je predvidjen da radi 20god na def voltazi, kad se poveca voltaza on moze da radi jos 15god:S:. A ko od nas koristi Comodore64 jos??:d:d
 
Dva dana kod mene je bio računar prijatelja u kome je Gigabyte GA-NX96T512HP SilentPipeIII TurboForce bila u otvorenom Cooler Master Centurion 590 kućištu.

Računar je radio sve vreme, temeratura GPU u idle je bila 49-50°C, neposredno posle izlaska iz igrica i dužeg igranja 70-71°C.



OC nisam probao, ali nemam nikakvih razloga da ne verujem Jerry[NS]-ju da se ova već OC grafička kartica može dodatno ubrzati.



Posebno mi se dopala mogućnost smanjivanja radnog takta programom Gigabyte Gamer HUD, na četiri puta manje vrednosti od početnih.
 

Prilozi

  • Gamer HUD Default.png
    Gamer HUD Default.png
    65.7 KB · Pregleda: 66
  • Gamer HUD Downclock.png
    Gamer HUD Downclock.png
    62.8 KB · Pregleda: 72
  • GPU-Z Downclock.png
    GPU-Z Downclock.png
    37.1 KB · Pregleda: 78
Pa ne cudi me sto su smanjili napone u novoj verziji, valjda su procenili da je na pasivno hladjenoj grafici besmisleno imati toliki napon makar i kao opciju.
 
Da li ova karta ima kontrolu broja obrtaja fan-a (preko onog 2pinskog headera)?
 
Nazad
Vrh Dno