Šta je novo?

Gigabyte gt240 512ddr5 utisavanje venta problem

pajam24

Slavan
Učlanjen(a)
09.08.2006
Poruke
678
Poena
320
Uzeh ovu graficku oznaka je GV-N240D5-512I , evo i linka:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3253#ov

Problem je naime to sto je kartica isprogramirana da ne moze fan da se vrti ispod 50 posto. Dakle 50 posto je minimum. Na toj brzini kartica nije necujna sto ume malo da zasmeta tokom rada. Temperature su smesne! U furmarku ide do 50 stepeni max.

Citao sam po forumima da je to cest problem sa ovim gigabyte modelima i da se resava flashovanjem novijeg biosa, gde se omoguci kompletna kontrola od 1-100posto obrtaja. Flashovao sam valjda najnovijim biosom f61 ali je problem ostao.
Za ostale biose sa sajta f5, f11 program @BIOS kaze da nisu podrzani.

Da li postoji po netu jos biosa ili bios editora koji bi mogli da rese problem?
Ima li neko ideju sta raditi?:wall:
 
Imao sam slican problem sa jednom grafickom(gainward 8600gts gold edition) gde je minimum brzina venta bila na 53%),jednostavno kupio sam Xigmatec monocool fan kontroler (kosta oko 580 din. u W..W...) kojim se pomocu jednog kruznog poteciometra kontrolise br.obrtaja do 3 venta bez obzira na njihovu konekciju (2-pinska ,molex,sve jedno) tako da ces njime pored ove gravicke, mozi da rucno utisavas-ubrzavas i do dva venta u samom kucistu!MIsli mda je to smesna para za takav uredjaj takve namene!

Sa ovim resavas problem 100%!
Vidi:
http://www.docmicro.com/pieces/XigMa...-U01_8557.html
 
Accelero_ATX_Adapter_pic_300.gif


Adpter na 7V.

http://www.arctic-cooling.com/webshop/product_info.php?mID=377&cPath=72_75&shop_id=1
 
@Scandalli, Kbojan Hvala vam na odgovorima ljudi toga se nisam setio. Cini mi se da je ovaj adapter jeftinije resenje, ali ni 580din nije mnogo za fan kontroler da me resi buke ove pistalice..
Zvacu tu radnju da pitam da li jos uvek imaju tako nesto.

BTW Obratio sam se povodom tog propusta Gigabyte-u, cekam vec 4-5 dana odgovor, izem ti tehnicku podrsku...
 
Necu ti stajem na muku, ali gde bre ovo nadje da kupis :d

Prevezi zice na molex, na 7V, drugo resenje ne postoji, mozda jedino nibitor, pa edituj bios...
 
Muka me naterala... :wall: Ma ovu cu da vozim neko vreme dok ne budem imao vremena da se igram, pa cu da uzmem neku jacu. Dobra je kartica za fiziku dusu dala. Probao sam da joj editujem bios, namestio sam default 600/1500/1800 brzine ali ne dozvoljava vent da se menja.

Definitivno jedino preko 7v ili fan controlera.
 
@Scandalli, Kbojan Hvala vam na odgovorima ljudi toga se nisam setio. Cini mi se da je ovaj adapter jeftinije resenje, ali ni 580din nije mnogo za fan kontroler da me resi buke ove pistalice..
Zvacu tu radnju da pitam da li jos uvek imaju tako nesto.

BTW Obratio sam se povodom tog propusta Gigabyte-u, cekam vec 4-5 dana odgovor, izem ti tehnicku podrsku...

Ma nema problema! A imas jos jednu , skuplju varijantu (takodje koristim) a zove se Cooler Master wind rider:

http://img293.imageshack.us/i/windrider.jpg/

(Ovi ventovi sa slike ne dobijaju se uz njega)

Njime kontrolises do 5-6 venta jednim kliznim potenciometrom!

(Ako te interesuje C.master-p.m.!)
:wave:
 
Hvala ti, samo mi nije jasno gde se ugradjuje C.M. ?

Inace nakon nekih nedelju dana tehnicka podrska Gigabyte-a je odgovorila :)

Moje Pitanje=>

"Hello, I bought recently this card and it works just fine.. But only anoying thing about it is the fan. It can not go below 50 percent speed.
It is too noisy and I cant stand the noise. I have read that it can be fixed with flashing a new bios. I have tried it but only 2 bios are compatibile with this model, the f60 and f61. Tried them both but still fan cannot go below 50 percent. Can You please send me fixed bios or a solution how to fix this. Thank You in advance!"

Njihov odgovor=>

"Dear Pavle,

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, fan speed will depends on the enviroment temperature or system loading. And this graphics card also has smart fan to modify it's fan speed. It is advised to check the airflow in the case and system loading at your convenience.

If you still have any further question or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact us. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY"

Znaci nije mi jasno ko tamo radi, odnosno ko prima platu za ovakvu vrstu odgovora...
 
Tako ti je to druze moj, ok je karta ali hocu ovo da ispravim! Ogroman propust proizvodjaca..
 
Hvala ti, samo mi nije jasno gde se ugradjuje C.M. ?

Inace nakon nekih nedelju dana tehnicka podrska Gigabyte-a je odgovorila :)

Moje Pitanje=>

"Hello, I bought recently this card and it works just fine.. But only anoying thing about it is the fan. It can not go below 50 percent speed.
It is too noisy and I cant stand the noise. I have read that it can be fixed with flashing a new bios. I have tried it but only 2 bios are compatibile with this model, the f60 and f61. Tried them both but still fan cannot go below 50 percent. Can You please send me fixed bios or a solution how to fix this. Thank You in advance!"

Njihov odgovor=>

"Dear Pavle,

Thank you for your kindly mail and inquiry. About the issue you mentioned, fan speed will depends on the enviroment temperature or system loading. And this graphics card also has smart fan to modify it's fan speed. It is advised to check the airflow in the case and system loading at your convenience.

If you still have any further question or suggestion about our products/service, please do not hesitate to contact us. We will try our best to help you resolve the problem ASAP.

Regards,
GIGABYTE TECHNOLOGY"

Znaci nije mi jasno ko tamo radi, odnosno ko prima platu za ovakvu vrstu odgovora...

Uz C.Master fan hub dobijas samolepivu tkaninu koju zalepis na fan hub i cicak traku i tako zakacis na spoljnju ili unutrasnju stranu kucista gde ti odgovara - po zelji!
Pozz!
:wave:
 
Nazad
Vrh Dno