Šta je novo?

Gigabyte GA-P35-DS3L, BIOS flash problem

crossfire

Znamenit
Učlanjen(a)
17.01.2003
Poruke
12,656
Poena
1,019
Flashovan zadnji BIOS i posle toga se ploca zblesila.
Dva duga piiiiiiip, piiiiiiip i kraj. Nigdje nisam nasao objasnjenje za dva duga tona.

Ima li ko ideju sta bi moglo biti?
Hvala

P.S. Ovo nisam radio ja vec su drugu "odradili" u servisu :d
Ploca je pod garancijom, ali da ne ceka dugo ako se nesto ljudima moze sugerisati!? :d
 
Poslednja izmena:
Sugerisi im eprom programator.
 
Mislim da dualbios imaju tek DS4 ploče i jače... mada možda i grešim... U svakom slučaju ja imam DS4 i ima dual bios 100%... jednom je nešto krenulo naopako u flešovanju i nakon reseta samo napisao bios checksum error i vratio originalni.
 
Poslednja izmena:
Sugerisi im eprom programator.

Ja se slažem sa ledenim,mislim da će teško to da se završi bez programatora i to sa utorom od te vrste eproma koja je na ploči.Pa onda neko mora preko softvera sa računara da pusti verziju koja definitivno radi,a najbolje ju je pronaći na sajtu proizvodjača.Radio sam par puta to.Može da se sredi.
 
Ima Dual bios. Ja sam imao problema sa ažuriranjem biosa iz windowsa (pojavljivao se plavi ekran) i uvek bi se posle restarta flashovao stari bios.
 
Ne mogu editovati, prosao 1h.

Po specifikacijama, ploca nema DualBIOS vec Virtual DualBIOS.
Moze malo pojasnjenje sta ovo znaci u praksi, prevedeno na Srpski jezik?

@sasa022: Mislio sam da ako mogu nesto uraditi vezano za BIOS da im sugerisem (uz pomoc Bench foruma) da ne salju plocu u servis bez potrebe. Na to se ceka najmanje 7 dana
 
Poslednja izmena:
POZDRAV SVIMA.EVO OD DANAS SAM I JA NA FORUMU ZATO STOSE SLICNA SITUACIJA DESILA I MENI.MOJA PLOCA JE GIGABYTE GA-EP35-DS3L I NEMA 15 DANA KAKO SAM JE UZEO.PREKJUCE SAM FLESOVAO BIOS PREKO PROGRAMA BIOS" I PISALOJE DAJE ODRADJENO OK I SVEJE RADILO KAKO TREBA.A ONDA SAM JUCE URADIO JOS JEDAN FLES NAIME UBACIO BETA VERZIJU I POSLE TOGA NISTA.SAMO MI POSLE RESTARTA POKAZUJE BIOS GRAFICKE PA "AWARD BOOTBLOCK BIOS V1.0 I ZATIM SCANNING BIOS IMAGE IN HARD DRIVE..._DALI IMA NADE ZA POVRATAK ILI MORA DASE MENJA PLOCA?MOLIMPOMOC OD NEKOG AKO JE IMA UOPSTE?
 
Vrati stariji bios iz dosa.neku proverenu verziju,a ne tu beta.
 
POZDRAV SVIMA.EVO OD DANAS SAM I JA NA FORUMU ZATO STOSE SLICNA SITUACIJA DESILA I MENI.MOJA PLOCA JE GIGABYTE GA-EP35-DS3L I NEMA 15 DANA KAKO SAM JE UZEO.PREKJUCE SAM FLESOVAO BIOS PREKO PROGRAMA BIOS" I PISALOJE DAJE ODRADJENO OK I SVEJE RADILO KAKO TREBA.A ONDA SAM JUCE URADIO JOS JEDAN FLES NAIME UBACIO BETA VERZIJU I POSLE TOGA NISTA.SAMO MI POSLE RESTARTA POKAZUJE BIOS GRAFICKE PA "AWARD BOOTBLOCK BIOS V1.0 I ZATIM SCANNING BIOS IMAGE IN HARD DRIVE..._DALI IMA NADE ZA POVRATAK ILI MORA DASE MENJA PLOCA?MOLIMPOMOC OD NEKOG AKO JE IMA UOPSTE?

Beta bios je uvek rizican. Ako nista ne uradis uvek moze da se resi pomocu eprom programatora.
 
Kako da vratim stari bios iz dosa,na koji nacin a i nemogu da pokrecese bios uopste.Probaosam da ubacim fles bin fajl preko hard disca ali on se izgleda ne pokrece samo mi pise AWARD BOOTBLOCK BIOS V1.0 i ispod SCANNING BIOS IMAGE IN HARD DRIVE..._!
 
Kako da vratim stari bios iz dosa,na koji nacin a i nemogu da pokrecese bios uopste.Probaosam da ubacim fles bin fajl preko hard disca ali on se izgleda ne pokrece samo mi pise AWARD BOOTBLOCK BIOS V1.0 i ispod SCANNING BIOS IMAGE IN HARD DRIVE..._!

Uh brate,sada je to stravično teško da ti se objasni ako nikada nisi sam radio.Možda je ipak bolje da potražiš nekoga da ti pomogne malo ko je radio.Evo ja ću da ti napišem jedan od načina:
Postaviš da se boot-uje sa cd-a,pa ubaciš hirens boot cd i butuješ sa njega
U opcijama pokreneš DOS i to sa opcijom NO CD.U tom slučaju će da prepoznaje fleš na kome prethodno usnimi samo novi(stari bios) i exe fail izvršni koji pokreće flešovanje.Pokreni sa startne DOS linije fleš tako što ćeš ukucati "ime exe faila" razmak "ime bios faila"
REstartuj komp.
Srećno!!!;)
 
Odes na sajt proizvodjaca i tamo sve ima sto ti treba ili potrazi ovde po forumu ima toga na tone.
 
tremalo je

Ne znam zasto se igrate sa flesovanjem iz Windovsa.
Za mene je zakon svako flesovanje iz DOS-a,i nikada nisam imao problema.
 
Pa mozda zato sto kod Gigabyte ploca se to radi u dva klika iz bilo kog Windowsa, pojednostavljeno je za siroke narodne mase :)
 
Nazad
Vrh Dno