Šta je novo?

Gigabyte GA-P35-DQ6 v1.0 Problem...

D@m|r

Slavan
Učlanjen(a)
30.03.2005
Poruke
428
Poena
319
Pozdrav svima ...
Pre par dana kad sam ukljucio racunar ujutro poceo je da pisti (2x beep) pa se zatim restartuje i tako stalno. Vadjenje baterije i menjanje slotova memorijama je pomoglo upocetku. Pustio sam Orthos bio da proverim memoriju 2h nije puko. Uglavnom tako sam par dana uspevao da upalim komp, mada tako vise nece. Probao sam clear CMOS, vadjenje baterije i da izvadim sve iz ploce i da cekam 20h nista nije pomoglo. Bio sam probao Kingston 512MB PC2-4300 v1.8 bez uspeha, onda uzmem od druga OCZ PC2-6400 CL5 koji radi isto na 1.8v i racunar upali konacno i ispise:

Award BootBlock BIOS v1.0
Copyright (c) 2000, Award Software, Inc.
Scanning BIOs image in Hard Drive ...

Posle toga je radilo i sa Kingstonom :).

Prikljucim HD uradi on taj backup sa HDa i sve super. Radio mi PC sa kingstonom palio iz prve bez problema al sa Geil nikako i dalje isti problem. Zatim sam u biosu podesio vdimm na 2.4v uradio save i zamenuo kingston sa Geil i uspeo da podignem system. I ne znam sta me teralo da cackam bios opet i smanjim ja vdimm na 2.2 ili 2.3 nisam bas siguran, uradio save i posle toga druga muka :) Racunar opet nece da ukljuci samo se restartuje i tako svakih 3 sec. Probao sam kingston da vratim opet i isto kao sa Geil samo se restartuje. Ovog puta bez zvucnog signala.

GeIL 2x1GB PC8000 4-4-4-12 2.4V ja sam je drzao na 5-5-5-15 na 1.85V i tako mi radila 24/7 vise od godinu dana. Nije mi jasno kako je to radilo a sad nece vise na tim naponima. Mada mislim da je sad nesto do biosa. Nasao sam na netu ovo:

"Have a look in your board manual, There is a section on "what to do if a Bios upgrade fails " and there is also a Bios rescue section. As I understand it, You need to power up the board and short two specific pins, this will rewrite the bios from a copy stored elsewhere on the board"

Nisam bas siguran u to mada sam citao po forumima da uspeva... Jel mozda neko probao recovery bios na taj nacin? Ne bi bilo lose ako bi neko mogao da proveri posto ja nemam manual od ploce a na pdfu sa sajta nepise nista.

Tnx unapred
 
Ocigledno je memorija iz nekog razloga otkazala, jesi je haldi necim? Na 1.85 je ne bi trebalo hladiti.
Jednostavno reklamiraj memoriju to je najednostavnije ako imas garanciju.
2.4v je previse, cim radi na 2.4 a nece na 1.85 znaci da joj je kraj blizu.
 
Nisam hladio memoriju. Mislim da je do biosa nesto posto sam probao 4 razlicite memorije. Izgleda da mi crko bios i nemoze da uradi recovery sa backup biosa.
 
Vrh Dno