Šta je novo?

Gigabyte GA-8IPE775 - Bios problem

slipstream

Slavan
Učlanjen(a)
01.12.2004
Poruke
277
Poena
319
Dugo nije koriscen kompjuter, kada ukljucim prijavljuje da trazi "bios image" sa hard diska (koji je potpuno prazan)... Iskljucio sam hard disk i pokusao ponovo medjutim prijavi da nije nasao bios na hardu i disketi. Sa sajta sam skinuo bios (ver. f8) i pokusao sa flopijem i sa cd-om ali nista. Mozda gresim kod pripreme diskete, samo sam iskopirao fajlove iz arhive sa sajta...
Nije mi jasno ni kako je doslo do nestanka biosa...:trust:
 
re:

Nejverovatnije ti je crkla cmos baterija na ploci,pa je pogubio postavke biosa.
Sta se desava kad ukljucis racunar,mozes le pritisnuti tipku "delete" pa uci u bios?
Ako nemas crno belog teksta po ukljucenju racunara,vrti li se kuler od procesora,ima li kakvog zvuka sa ploce [pistanja i sl]?
 
Ne mogu da udjem u bios, bukvalno ga nema... Kada je ukljucen hard pokusava da ucita bios sa njega (looking for boot image...). Da znam sta je to boot image snimio bih ga na hard preko drugog kompa... Skinuo sam bios za sajta gigabyte-a i snimio ga na disketu i cd ali ocigledno da ne moze tako...
 
Bios

Vidi na njihovom sajtu postoje uputsva.
 
Poslednja izmena:
I JA IMAM ISTI TAKAV PROBLEM SAMO STO JE MENI DRUGA PLOCA Gigabyte GA-P35-DS3L.ISTO TAKO PISE,PROBAOSAM DA UBACIM NOV TJ STARI BIOS I PREKO HARDA I USBA I NISTA.NEVIDIGA.JESILI TI RESIO PROBLEM,STASI URADIO?
 
Ja sam jednom imao taj problem na GA-965P-S3, komp bi tražio bios, tračkice došle do karaja ekrana i komp bi se ugasio. Palo mi na pamet da spojim zelenu i crnu zicu na ATX konektoru, čime bi se komp stalno palio i tražio image... otišo u školu i kad sam se vratio, gle čuda komp proradio...
 
Ja sam jednom imao taj problem na GA-965P-S3, komp bi tražio bios, tračkice došle do karaja ekrana i komp bi se ugasio. Palo mi na pamet da spojim zelenu i crnu zicu na ATX konektoru, čime bi se komp stalno palio i tražio image... otišo u školu i kad sam se vratio, gle čuda komp proradio...

a dalisi imao u hardu sacuvan stari BIOS tj jesili radio flesovanje biosa novim ili ti se jednostavno desilo da ti se ne pokrece bios?
 
A KOLIKO DUGO JE TRAZIO PO HARDU,NEKOLIKO MINUTA,SATI ILI DUZE?JA CAK MISLIM DA MI HARD I NE RADI OSTOSE NISTA NECUJE,SAMOSE POKRECE CD DRIVE.MENI EVO VEC 2 SATA TRAZI I NISTA SAMO 3 TACKICE IMA KOJESE NE POMERAJU
 
Ubaci CD sa drajverima koji si dobio uz matičnu ploču kad startuješ komp.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno