Šta je novo?

gigabiteGA-M720-US3 nece da butuje sata2 pcie kartica kada ukljucim raid mod na ploc

Ivan176_83

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2005
Poruke
320
Poena
319
Pomagajte !!Imam gigabiteGA-M720-US3 plocu i kada uklujucim raid mod na ploci jer imam 4 harda u raidu, nece da bootuje pci express sata2 raid kartica stlabs sil3132 kontroler,javlja mi gresku na pocetku kada bios startuje, tj prvo bootuje raid kontroler na ploci i detektuje lepo raid niz ali ispod mesto da bootuje posle sata2 kartica izbaci upozorenje da boot rom na njoj ne moze da bootuje. Zasto ne moze kada sam imao pre ove ploce msi stariju k8nsli platinum na kojoj je istovremeno bootovalo i raid sata na ploci i sata2 raid kartica na pci express slotu?Jednostavno na ovoj novoj samo kada ugasim raid na ploci i stavim na ide mod onda bootuje lepo sata2 raid kartica . Pre sam na staroj ploci imao da izabrem tamo za boot prioriti hard da bootuje prvo sil3132 kontroler ili raid nvidiva na ploci ovde uposte ne detektuje karticu tj sil3132 nego samo raid niz koji je na ploci. Ako neko zna u cemu je problem jel ne logicno je da na staroj ploci msi k8nsli platinum bootuje istovremeno oba kontrolera i na ploci i na kartici samo se izabere prioritet koji ce prvi a ovde to ne moze Molim pomoc , bio bih zahvala svima koji bi mi pomogli!!
 
Mislim da većini ploča na "leži" da ima dva RAID sistema u boot opciji. Ja sam imao sličan problem sa Asus P5KR pločom i Silicon Image 0680 RAID ATA kontrolerom. Ako formiram RAID na ICH kontroleru, neće da se diže sistem sa SilI, i obrnuto. Kad sam pisao tehničkoj podršci asusa, neki poljak mi je odgovorio da znaju za taj problem i da rade na njegovom otklanjanju. To je bilo 2007 godine, nisu ni kasnije revizije BIOS-a pomogle. Sticajem okolnosti, godinu dana kasnije sam probao i sa PCIe Sil 3112 kontrolerom, i isto se dešavalo. Izgleda da je neki limit u BIOS-u. Pomiri se s tim.
 
Nazad
Vrh Dno