Šta je novo?

Get Right4.2 ili DAP >?

Dark Angel

Čuven
Učlanjen(a)
19.01.2002
Poruke
3,080
Poena
735
Moja oprema  
CPU & Cooler
XEON E5440 mod 775
Matična ploča
ASUS P5B
RAM
6 Gb
GPU
GIGABYTE 1050 TI
Storage
SSD Biostar 240Gb + HDD...
Zvuk
XONAR D 2
PSU
CORSAIR
Monitor
SAMSUNG 32" TV
Miš & tastatura
LOGITECH MX MASTER
Ostale periferije
LOGITECH Z-5500
Laptop
MACBOOK PRO 5.2 + 7.1 + ...
Tablet
ASUS TRANSFORMER
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle koji je bolji Download manager ?
Imam iskustva od ranije sa DAPom,
sada sam instalirao Get Right 4.2,
...
mada me chudi da Get Right deli file
na 2 dela a DAP na 4 ?

Ima li to neke veze i kakva su Vasa iskustva sa gore pomenutim programima ?,)
 
Meni je getright najbolji.
Mislim da je poslednja zvanicna verzija najstabilnija - 4.5e, a k`o voli novitete moze da proba i 5.x betu5 (ja sam se ipak vratio na 4.5e)
Sto se deljenja, odnosno skidanja iz vise delova tice, to je nesto sto se moze menjati. Obicno je kod razlicitih dl managera razlicita default vrednost pa je to razlog sto neki skidaju iz razlicitog broja delova. Ja to uglavnom izbegavam (iskljucim dl iz vise delova) jer ionako najcesce skidam vise razlicitih fajlova (iz jednog dela).
 
Sve ti je stvar navike, koristim FlashGet 1.3 ( radi kako sat, stabilan )
 
Dark Angel je napisao(la):
Dakle koji je bolji Download manager ?
Imam iskustva od ranije sa DAPom,
sada sam instalirao Get Right 4.2,
...
mada me chudi da Get Right deli file
na 2 dela a DAP na 4 ?

Ima li to neke veze i kakva su Vasa iskustva sa gore pomenutim programima ?,)

Ja koristim oba programa i zadovoljan sam. Get Right (jedna konekcija) koristim kada skidam muzicke file-ove jer mogu da ih slusam pre nego sto skinem celu stvar (mix recimo) pa imam mogucnost i da se predomislim... DAPom skidam programe itd..

Inace DAP moze da deli file i na 10 dela: Downloads/Options-Configurations/Connections/Connection type stavi recimo na T1 a Acceleration mode na Extreme...
 
ma flashget.. mislim da je trenutno aktuelna verzija 1.4 a ima i srpski jezik..

preporuka..

p.s. moze da deli fajlove do 32 dela!!
 
TEP3A je napisao(la):
ma flashget.. mislim da je trenutno aktuelna verzija 1.4 a ima i srpski jezik..

preporuka..

p.s. moze da deli fajlove do 32 dela!!

I moja preporuka... skroz doradjen program...
 
Probao sam sve download managere i po mom licnom iskustvu najbolji je flashget. Prvo sam koristio GetRight zatim DAP i na kraju kad sam probao Flash Get i ostao sam na njemu. Topla preporuka...
 
Vredi probati i ReGet Deluxe, meni se nekako najvise dopao
 
A sta fali Gozili. Nekad mi skida i po 9 KB po sekundi
 
Meni flashget odradjuje posao kako treba...preporuka...
 
Blabo je napisao(la):
A sta fali Gozili. Nekad mi skida i po 9 KB po sekundi
:D
Ma skidao meni FlashGet i 20 KB/s :)
Vec je bilo reci o tome. Nebitno je koje brzine ti DL Manager prijavljuje, vec koliko mu treba vremena da skine neki fajl. Probaj vise manager-a, dobro ih podesi, pa skidaj isti fajl vise puta i u isto vreme, nadji prosek i onda vidi koji je "najbrzi", ali videces da su u pitanju akademske razlike.
Vredi probati ReGet Deluxe, jer ubedljivo najvise linkova moze da pohvata u odnosu na konkurenciju (ko ne veruje neka proba :)).
 
Ja sam pristalica GetRight-a iako sam probao dosta dl menadžera. Najviše mi se sviđa to što fajl koji skidam mogu da pregledam pre završenog download-а, kao što neko reče, naravno samo ako je reč o nekakvom multimedijalnom sadržaju ( mpeg, avi, mp3, ... ). Ipak, moram priznati da je DA malko brži, makar subjektivno, valjda zato što ja kod GR-a nikad' ne koristi segmenti dl.

Što se tiče "hvatanja" linkova, sa tim imaju problema svi dl menadžeri, tako da... Ja imam jednu foru... ako je u pitanju neki cgi skript ili neki sličan trik za redirekciju ( nema direktnog linka ), otvorim taj link u posebnom prozoru i pratim status bar, tako da udarim "stop" čim on uradi redirekciju, a ne stigne da otvori windows-ov download prozor. U početku će vam trebati više pokušaja, ali kad' se malo izveštite i kad' je veza stabilna... :p
 
ZoNi je napisao(la):
ja jos nisam naisao na takav problem sa Download Express-om :beat:
Na tvoj predlog sam skinuo isti, probao i nasao gomilu linkova na sajtovima sa onim stvarima sa cijim se linkovima nije najbolje snasao, a ReGet je uspesno odradio posao....
 
Crni je napisao(la):
Na tvoj predlog sam skinuo isti, probao i nasao gomilu linkova na sajtovima sa onim stvarima sa cijim se linkovima nije najbolje snasao, a ReGet je uspesno odradio posao....
daj mi adresu za neki takav problem, da vidim i ja to... (mada, vazna je napomenuti da je DE free i za danasnje pojmove minijaturan program! Ovo sto je free posebno je vazno ako se uzme u obzir legalizacija, ako covek hoce da koristi takav prog u firmi... Inace, i ja mislim da je ReGet ukupno posmatrano *najbolji* DL manager!)
 
Kako se stima u Get Rightu da automatski skida file. Uvijek moram ici na "add URL".
 
ZoNi je napisao(la):
daj mi adresu za neki takav problem, da vidim i ja to... (mada, vazna je napomenuti da je DE free i za danasnje pojmove minijaturan program! Ovo sto je free posebno je vazno ako se uzme u obzir legalizacija, ako covek hoce da koristi takav prog u firmi... Inace, i ja mislim da je ReGet ukupno posmatrano *najbolji* DL manager!)
Uh, vise se i ne secam odakle nije mogao da skine, a u medjuvremenu sam ga obrisao, pa ne mogu sad da experimentisem. Ak oimas firmu onda je definitivno najbolja varijanta, jer je Free, a nije los.
Ali, ako znas gde da kupis konkurentske proizvode po povoljnoj ceni...
 
Blabo je napisao(la):
Kako se stima u Get Rightu da automatski skida file. Uvijek moram ici na "add URL".
Potrazi pod opcijama Monitoring ili tako nesto, pa imas posebno za IE (2 metoda), a posebno za Netscape. Ak okoristis Operu treba ti jedan PlugIn da bi mogao da hvata linkove iz nje...
 
Crni je napisao(la):
Potrazi pod opcijama Monitoring ili tako nesto, pa imas posebno za IE (2 metoda), a posebno za Netscape. Ak okoristis Operu treba ti jedan PlugIn da bi mogao da hvata linkove iz nje...
Gdje mogu naci plugin
 
Blabo je napisao(la):
Gdje mogu naci plugin
Pa na sajtu GetRight-a:

GetRight has a Plug-In for the Opera, Netscape 6, and Mozilla web browsers. This allows some of the same "Click Monitoring" to make using GetRight to download as easy as clicking within your web browser.

Requirements:
This Plug-In requires GetRight 3.0 or higher.
This Plug-In should work with all recent Windows versions of Opera, Mozilla, and Netscape 6.x & 7.x.

http://www.headlightinc.com/gr_plugin130.exe
ftp://ftp.xright.com/gr_plugin130.exe
 
Vrh Dno