Šta je novo?

Geil - razlicita voltaza

Genije Mladji

Slavan
Učlanjen(a)
25.04.2007
Poruke
3
Poena
301
Naime imam jednu nedoumicu, trenutno imam Geil Ultra 2X1Gb 800Mhz (GX22Gb6400UDC), ali mi je potrebno jos 2GB. Ploca je GA-P35C-DS3R, Ultra Geil na 800Mhz vise ne moze da se nadje, postoji jedino na 1066Mhz pa sam primoran da trazim neko drugo resenje. Ova moja memorija po Geil specifikacijama treba da radi na 2.0-2.1, kod mene trenutno radi na 1.8 (nisam ni znao da treba na 2, mnogi tvrde da ona ne moze da radi na ovoj voltazi o_O), ako bih kupio Geil Ultra na 1066, pretpostavljam da bih imao puno problema jer one rade na znatno visim voltazama. Te mi ostaje jedina opcija Geil Black Dragon serija na 800Mhz, CAS5 najcesce, koja jos i nekako izgleda moze da se nadje, a koja radi po Geil specifikacijama na 1.8 a po mnogim drugim sajtovima od 1.9-2.0. Da li je ovo dobro resenje? Ne daju mi se bas toliki novci za memoriju koja nece hteti da radi sa ovom mojom :). Sve ideje su dobrodosle :).
 
ove na 1066 rade na 800cl5 pri 1.8 (barem kod mene). Hoce i na cl4 na 800, ali nisam siguran da rade stabino na 1.8, vec verovatno tek na 2.1 ili malo vise (nisam testirao).
 
ja ima geil ultra i corsair cmx2 obe na 800 napon trenutno 2.0V
po specifikaciji cors trebqa da je 2.1 a geil 2.0
pa rade lepo
cak sam ih jedno vreme drzao na 1.8 i radile su
ali sad su na 890 mhz podignute pa sam im dao 2.0V
znaci uopste ne moras geil da trazis
 
To je ipak igra, vidim da cors vise nema u prodaji, sve je tu neizvesno hoce li raditi ili ne. Ipak mi je malcice sigurnija varijanta Geil, razmisljao sam da uzmem Kingston 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 HyperX, medjutim ne mogu nigde da nadjem iskustva drugih ljudi sa konfiguracijom koju bih ja onda imao (Geil - Kingston). Ne znam koja mi je varijanta sigurnija, da li da uzmem Dregon na 800Mhz, ili da uzmem Ultra na 1066?
 
To je ipak igra, vidim da cors vise nema u prodaji, sve je tu neizvesno hoce li raditi ili ne. Ipak mi je malcice sigurnija varijanta Geil, razmisljao sam da uzmem Kingston 2GB (2x1GB) 800MHz DDR2 HyperX, medjutim ne mogu nigde da nadjem iskustva drugih ljudi sa konfiguracijom koju bih ja onda imao (Geil - Kingston). Ne znam koja mi je varijanta sigurnija, da li da uzmem Dregon na 800Mhz, ili da uzmem Ultra na 1066?

Sigurnija je ultra na 1066.
 
Kod mene BlackDragon 2x2GB 1066mhz rade bez problema na 1.8....ali drzim ih na 2.1 nekad 2.2 nekada 2.0 i nikada nisam imao problem.Probao sam svakako kada sam se igrao u BIOS-u ali kao sto rekoh drzim na 2.1
 
Stavi joj napon koji pise na nalepnici na cipu i sta te boli oko...:)
 
Geil ultra na 800 MHz ce ti raditi na 2 - 2.1 bez problema. A i ovaj 1066 bi trebao na 1.8v da radi na 800mhz. Mada opet nikad ne znas, mozda ti je i najbolja varijanta da prodas tvoju memoriju pa da kupis 2x2gb, ili da nadjes neku zamenu uz doplatu.. Ali u najgorem slucaju kupi memoriju u nekoj bojoj i korektnoj prodavnici idi kuci pa ako nece da radi idi odma i zameni.
 
racunaj da ce sta god stavio sa cetiri stapa morati da forsiras 2 do 2.2v, po nekom mom iskustvu svaki modul kad se doda potrebno je malo dici napon za 0.05V ali ovo zavisi od chipova na modulu, mada je ovo iskustvo bas na Geil-u ultra 1GB po 4 stapa za 800Mhz trebala mi je ~2V za cas5 i 2.1 do 2.2v za cas4...
 
Hteo sam da pitam ako nije problem, ja imam isto Geil Ultra 2X1Gb 800Mhz, a hteo bih da kupim geil ultra 2x 1gb ddr2 ali ne mogu da nadjem, dali ce raditi tipa ako stavim neku drugu memoriju, tipa kingston ddr2 1x 2gb na 800mhz?. hvala unapred ...
 
Hteo sam da pitam ako nije problem, ja imam isto Geil Ultra 2X1Gb 800Mhz, a hteo bih da kupim geil ultra 2x 1gb ddr2 ali ne mogu da nadjem, dali ce raditi tipa ako stavim neku drugu memoriju, tipa kingston ddr2 1x 2gb na 800mhz?. hvala unapred ...

hoce
 
Bocni slobodno bilo koji ram,samo gledaj da u biosu podesis napon na 2.1 ili 2.2v. Kod drugara bez problema rade Geil ultra 800Mhz 2.1v pise na njoj,i Kingstone HyperX 1066Mhz 1.95v pise na njoj. Lepo je to ukombinovao da radi sve zajedno na 1000Mhz na 2.2v. :D
 
Bocni slobodno bilo koji ram,samo gledaj da u biosu podesis napon na 2.1 ili 2.2v. Kod drugara bez problema rade Geil ultra 800Mhz 2.1v pise na njoj,i Kingstone HyperX 1066Mhz 1.95v pise na njoj. Lepo je to ukombinovao da radi sve zajedno na 1000Mhz na 2.2v. :D

Gde je nasao tako dobre kingston, ja sam vidjao samo neke sa dosta vecim naponima... I cesto CL6 pride.
 
Sto bre? Ovaj njegov hyperX je cl5. Vidjao sam module na 1066 hyperX koji rade na 2.0v, 2.1v i najvise 2.2v. Na kraju sam za sebe nasao OCZ na 1066 koji rade na 1.8v :d
 
hehe
potencijalaza
:)
 
Nazad
Vrh Dno