Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]

4060 Ti se očekuje krajem maja
 
Krajem prošle nedelje sam pazario ASUS 4070 TUF model. Utisci su prilično dobri za sada. Prilično hladna i nečujna karta, i pored neprovetrenog kućišta. (Hotspot temp. nije prešla 75°C; mem. čipovi nešto niže.) S druge strane omanji problemi, verovatno zaostavština prelaska sa AMD-a na nVidia-u. (PCIE na X8 4.0, umesto na X16 4.0, kao i problem sa color temperature.)

superposition_01.jpg
 
zasto je na x8, koju maticnu imas.
 
ma i ne obratim paznju na moja oprema..moja greska..moza puno stvari nakacio na pcie lanes a gpu mu na x8.
 
Ne previše. ;)

pc_drives.png

pc_summary.png
 
gdje si ubo nvme samsung 970..
 
@SMaK
Šta ti piše u GPU-Z kad se klikne na "?" proed BusInterface dok traje render animacija?
 
X8 4.0, ma šta da je pokrenuto. Kao što rekoh, vervatno je OS zaglup jer je prethodna karta, 6600 XT, radila na X8. (Reinstaliraću OS kada budem imao viška slobodnog vremena.) Ne vidim nijedan drugi razlog.
 
Nekad i prasina u slotu moze da napravi takav problem
 
X8 4.0, ma šta da je pokrenuto. Kao što rekoh, vervatno je OS zaglup jer je prethodna karta, 6600 XT, radila na X8. (Reinstaliraću OS kada budem imao viška slobodnog vremena.) Ne vidim nijedan drugi razlog.

Probaj resetovati UEFI podešavanja ako čišćenje prašine ne pomogne prije engo što kreneš reinstalaciju.
 
Nakon duzeg razmatranja, narucena Inno3D 4090 OC.
 
Tako nešto, 1750e.
 
Pre bih dao koji dinar vise za nesto sto nije Inno, Manli ili Zotac, al' dobro...
 
Realno ne, nije mi cena igrala ulogu, nego iskustva korisnika. Na mnoge druge kukaju da zavojnice crvce kao lude.
 
Inno3D Tornado GeForce 4 Ti 4200 128MB ostala u lepom secanju.
 
Inno3D kao firma je odlicna i postoje jako drugo a kvalitet kartica nije upitan ni malo.
Postoje i Skoda I Fiat kao firme jako dugo - i imaju svoje mesto u "lancu ishrane"... 🙃

Imao sam i ja nekad davno Inno3D GeForce 256. Ne secam se tacno da li je ona otegla papke ili Eagle - tj. ne secam se koju sam zamenio.
 
Poslednja izmena:
I sta fali Skodi ili Fiatu? A da nisu premium klasa.

Ili i ti bolujes od poznate balkanske bolesti, sta ce mi reci drugari, sta ce mi kaze komsija, ili sta ce mi kazu nepoznati ljudi na ulici ili u ovom slucaju forumasi.

Zaboravi te predrasude i kupuj ono sto ti se svidja i za cega imas para, jer ako budes slusao sve druge njima nije nista dovoljno dobro ili dovoljjno skupo da bi se kasnije mogli time hvaliti. Jer po tome ti bi mozda hteo da kupis rtx 4070 jer smatras da ti je ok a nekome ni 4090 nije dovoljna.
 
Jednom fali to sto je dosadan i ruzan do zla boga, a drugom to sto je uz to i nepouzdan, da ne kazem jacu rec.
Vozim ono sto vozim jer "non-premium" nema u ponudi motorizaciju koju zelim. Al' to je neka druga tema - da se vratimo mi na RTX 4xxx ;)


p.s. Meni ne treba ni 4070 - graficka mi sluzi isljucivo za madVR upscaling ;)
 
da se vratimo na temu. a i stvarno nije u redu da se ne spomenu Dacia i Peugeot 😁
 
@Delija lično vozim skodu suberb i ne vidim da je ružna i nepouzdana. Ali ajde ljudi će dati više para za audi a4 sa duplo lošijom opremom, manjim gepekom, zadnjih sedistem... čisto da voze audija. Tako da ne vidim u čemu je problem sa drugim proizvođačem osim asusa, msi, gigabyte....
 
Grafika svakako ide pod vodu posle testiranja, cekam da vodeni blok opet bude na stanju.
 
@Delija lično vozim skodu suberb i ne vidim da je ružna i nepouzdana. Ali ajde ljudi će dati više para za audi a4 sa duplo lošijom opremom, manjim gepekom, zadnjih sedistem... čisto da voze audija. Tako da ne vidim u čemu je problem sa drugim proizvođačem osim asusa, msi, gigabyte....

Kad bi se automobili merili velicinom gepeka ili mestom na zadnjem sedistu - Skoda bi bila sampion.
Ali (kvalitetan) automobil cini mnogo vise od toga.

Izvinjavam se sto sam nekima povredio osecanja. Obraticu paznju ubuduce :)

Moje misljenje je da je bolje dati koji evro vise za recimo ASUS Strix ili MSI Gaming X/Z nego za Inno3D i to je to.
 
^ I da ne ide pod vodu neće biti problema oko temperature, jednostavno cela 4000 serial ima extra hlađenja
 
Moje misljenje je da je bolje dati koji evro vise za recimo ASUS Strix ili MSI Gaming X/Z nego za Inno3D i to je to.

Asus vise nije u razmatranju posle cele ove farse sa njihovim plocama.
 
Kad bi se automobili merili velicinom gepeka ili mestom na zadnjem sedistu - Skoda bi bila sampion.
Ali (kvalitetan) automobil cini mnogo vise od toga.

Izvinjavam se sto sam nekima povredio osecanja. Obraticu paznju ubuduce :)

Moje misljenje je da je bolje dati koji evro vise za recimo ASUS Strix ili MSI Gaming X/Z nego za Inno3D i to je to.
Pošto je moja Skoda 2017 a bratov a4 isto 2017 uspordi pa ces I sam videti. Tako je I u 4000 seriji nvidia. Nema razlike osim imena
 
dosta više o automobilima, kao što je već rečeno. hvala na razumevanju
 
Nazad
Vrh Dno