Šta je novo?

GeForce RTX 4000 Thread [za adapter, konektor i kabl postoji posebna tema]


Ako su performanse zaista iste kao 3080 onda je možda ovo i u celoj generaciji donekle za kupiti ako se uporedi cena sa 3080.
 
Када цена буде 600 и мање евра, онда ће бити повољна куповина. До следеће године ће бити 15-20% виша цена, поготово код нас.
Лично, сачекаћу јун да видим хоће ли АМД избацити било шта конкурентно и за мене исплативо. Ако не буде донекле нормалне понуде, покушаћу да се натерам да прескочим ову годину.
Мада, и цене половних 3080 Ti и 6800XT падају испод 500 евра већ одавно...
 
Pa sad ko ne planira veću od 1440p rezoluciju onda ovo može biti super.
A definitivno će da vodi naspram 3080 10GB ako ne po performansama onda po efikasnosti.
 
Nista impresivno, koliko su stare te karte, dve godine?
 
Ako se ne varam, 3070 je bila podosta brza od 2080, ove su bez frame generation-a izgleda tu negde.
 
Za vlasnika 3080 mislim da se ne isplati da prelazi na nesto slabije od 4080, sve ostalo je kozmetika
 
Ima li neko iskustva sa MSI 4090 Ventus?

Znam da je to jedna od najjeftinijih 4090 grafika, ali je JEDINI 4090 koji je manji od 325mm koliko može da stane u moje kućište a da mu ne otvaram "podnu zaštitu sa ventilatorom" (videti sliku) i ne ružim izgled unutrašnjosti kućišta.
 

Prilozi

  • 3.jpg
    3.jpg
    167.5 KB · Pregleda: 95
Koliko videh po netu, hlađenje je dobro, kao i kod ostalih 4090-ica...za buku ne znam jer praktično da nema video testova, videh samo jedan. Kažu da se teško nalazi, kao da MSI forsira skuplje modele (Trio i Suprim).
Videh i komentare za coil whine kod MSI i Asus kartica...

Ne znam, ako možeš da nađeš neki bolji model, uzmi i otvori taj deo...performanse > izgled a i nećeš da provodiš vreme zevajući u unutrašnjost kućišta. Bar se nadam da nećeš...
 
Pa, performanse su mu iste kao kod ostalih MSI 4090. Razlog što je jeftinija jeste da nema RGB osvetljenja niti dual bios, izuzev backplate sve je plastika ( osim hladnjaka, naravno ) niti bilo koju drugu kerefeku koje koriste skuplje karte. I kako da sa drugom grafikom uništim unutrašnjost ovako lepog kućišta ( za moj uvrnuti ukus ) ?? :D :D :D
Razmišljao sam da na ALI EXPRESS kupim neke modovane kablove za CORSAIR napajanja tako da će moj RM850 biti dovoljan, a do kupovine 4090 možda se skrpim i uštedim da uzmem BE QUIET! Pure Power 12 M od 1000W koje ima PCIe 5.0 na sebi. Još uvek se dvoumim oko ušteda.
Ali, to tek posle kupovine 7800X3D i neke X670E matične.
 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    184.1 KB · Pregleda: 67
pa i ta powercolor bas odskace :)
 
Iskren da budem, aposlutno do sada nisam cuo ni za jedan jedini model 4090 bilo kog proizvodjaca da ima neke ozbiljne mane i da ga treba izbegavati.
Toliko su svim kartama overkill hladjenja, da je sve ok kako god ih teras.
E sad, estetika, da li je vise plastike ili drugih materijala, rgb itd... To nosi razliku, ali mislim da koju god 4090 uzmes bices prezadovoljan.

A sto ne sacekas sledecu generaciju, ostanes na toj 6800 jos godinu ipo - dve ?
 
nije tema šta i da li se kupi. hvala na razumevanju
 
Narucena INNO3D GeForce RTX 4080 X3, water block moram pricekati koju nedelju, nova verzija.
 
Iskren da budem, aposlutno do sada nisam cuo ni za jedan jedini model 4090 bilo kog proizvodjaca da ima neke ozbiljne mane i da ga treba izbegavati.
Toliko su svim kartama overkill hladjenja, da je sve ok kako god ih teras.
E sad, estetika, da li je vise plastike ili drugih materijala, rgb itd... To nosi razliku, ali mislim da koju god 4090 uzmes bices prezadovoljan.

A sto ne sacekas sledecu generaciju, ostanes na toj 6800 jos godinu ipo - dve ?
A ne ne nema RGB nema ništa od kupovine :)...jasno kao dan,
 
 
A sto ne sacekas sledecu generaciju, ostanes na toj 6800 jos godinu ipo - dve ?
Sad, tačnije ili do jula ili do nove godine ću imati para, posle možda ne budem ni živ. :) Carpe diem!

@momsab
Izvinjavam se zbog malog skretanja teme, ali me zanimalo da li neko zna nešto o određenom modelu, jer nisam hteo da otvaram posebnu temu na "šta da kupim". Hvala na razumevanju.
 
Izvinjavam se zbog malog skretanja teme, ali me zanimalo da li neko zna nešto o određenom modelu, jer nisam hteo da otvaram posebnu temu na "šta da kupim". Hvala na razumevanju.
pitanje je na mestu i odgovarajuća je tema. nego se ubrzo skrenulo u off-topic
 
Jedna low profile 4070 bi lepo legla.
 
Još kartica sa dimenzijama, na radost SFF ljubitelja:

Sviđa mi se dizajn koji fura Inno3D, čisto i elegantno...
 
FE true love :)

najlepsa
 
Sta je ovo, izasla 4070, tema jedva ziva... :D
 
Performanse su zaista impresivne, samo ne znam koliko je zaista to odlican 1440p gejming kako nVidia tvrdi sa 60-80 fps u trenutnim naslovima.
No kod nas ce cena sigurni biti visa od tih nekih 600 eur pa nz koliko je to isplativo.
Ja imam 2080 Super pa volio bi neko da mi kaze da li mi se isplati kupit 4070?
 
Nazad
Vrh Dno