Šta je novo?

GeForce/ION 191.07 WHQL

moto tomo

Slavan
Učlanjen(a)
14.01.2005
Poruke
758
Poena
320
Windows XP 32 Bit
Windows XP x64 Bit
Windows 7/Vista 32 Bit
Windows 7/Vista x64 Bit
This is a WHQL-certified driver for GeForce 6, 7, 8, 9, 100, and 200-series desktop GPUs and ION desktop GPUs.

New in Version 191.07

* Adds support for OpenGL 3.2 for GeForce 8, 9, 100, and 200-series GPUs and ION GPUs.
* Accelerates performance in several gaming applications. The following are examples of improvements measured with version 191.07 drivers vs. version 190.62 drivers (results will vary depending on your GPU, system configuration, and game settings):
o Up to 12% performance increase in ARMA 2
o Up to 8% performance increase in Batman: Arkham Asylum with GPU PhysX enabled
o Up to 50% performance increase in Call of Juarez: Blood in Bound with SLI enabled
o Up to 14% performance increase in Fallout 3 (indoor scenes) with antialiasing enabled
o Up to 10% performance increase in Far Cry 2 (DX9 version) with antialiasing enabled
o Up to 34% performance increase in Prototype with antialiasing enabled
* Adds SLI support for Aion, Darkfall, Dawn of Magic 2: Time of Shadows, Dreamkiller, Fuel, Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim, Need for Speed: Shift and more.
* Includes numerous bug fixes, including the following key fix (additional bug fixes can be found in the release notes on the documentation tab): For graphics cards supporting multiple clock states, 3D clocks correctly return to 2D clocks after exiting a 3D application.
* Users without US English operating systems can select their language and download the International driver here.
 
I za sada stvarno lepo vraca clock-ove :)

Primetio sam kod sebe da sa svim 19x.xx driver-ima RT, eVGA Precision ..nisu ocitavali GPU temp.
Sada sam nasao na netu da je to opsti problem i potrebno je sa npr. Driver Sweeper-om kompletno ocistiti staru instalaciju nVidia driver-a. krastavac nema izgleda vise plug & play nego mora kompletno..u svakom slucaju, radi.
 
Ja ne mogu da instaliram ove drajvere,pise the system cannot find file specified u pitanju je 9600gt i xp 32bit,ne znam sta je u pitanju :wave:
 
Ispravljena "greška",više nije file not found.

....Primetio sam kod sebe da sa svim 19x.xx driver-ima RT, eVGA Precision ..nisu ocitavali GPU temp.
Sada sam nasao na netu da je to opsti problem i potrebno je sa npr. Driver Sweeper-om kompletno ocistiti staru instalaciju nVidia driver-a. krastavac nema izgleda vise plug & play nego mora kompletno..u svakom slucaju, radi.
Kod mene EVGA 1.7.1 ne pravi problem sa tom "porodicom" drivera,tj očitava temperaturu.Ne znam za ovaj zadnji EVGA 1.8.0,kako je pod njim....Samo odradim uninstall - restart - obrišem stari NVIDIA folder - install drivera - restart, i sve je OK kao i pre - EVGA ne diram ništa dok to radim.
 
Poslednja izmena:
Kod mene EVGA 1.7.1 ne pravi problem sa tom "porodicom" drivera,tj očitava temperaturu.Ne znam za ovaj zadnji EVGA 1.8.0,kako je pod njim....Samo odradim uninstall - restart - obrišem stari NVIDIA folder - install drivera - restart, i sve je OK kao i pre - EVGA ne diram ništa dok to radim.

Pa upravo to i treba da se sada odradi.
Ja sam oduvek samo instralirao novi preko starog driver-a, nema ni reset ni nista, sada su to zasr**i pa mora prvo temeljno da se ocisti stari ..
 
I za sada stvarno lepo vraca clock-ove :)
Na šta misliš? Koliko vidim i ti imaš dva monitora i nekad ranije si rekao da imaš problem kao i ja da ti stalno drži 3D clockove (max clockove), i na windows desktopu, dakle stalno, a ne da prebacuje sa 3D na 2D kad treba. Meni to prebacivanje radi fino kad jedan monitor disable-ujem, ali kad držim oba temperatura mi je sada 60 stepeni. Doduše imam dve vrijednosti za GPU temeprature u GPU-Z, gledam ovu gornju jer mi istu GPU temepraturu prijavljuje i RealTemp 3.

Evo slika



Sad kad sam stavio ove najnovije drajvere 191.07 prvo nisam imao desktop pozadinu, ali se vratila nakon restarta. Ali mi RealTemp više nije očitavao GPU temepraturu, pisao je neke velike brojeve, našao sam na netu neko rješenje sa brisanjem RmThermalProviderInfo i RmThermalProviderNum iz Registry-ja i sada mi RealTemp prikazuje 60 stepeni koliko inače imam ovako u 2D režimu, u Win desktopu. Mada ako je vani toplije bude i više. Ljetos sam jedan monitor držao isljučenim samo zbog toga. Sve čekam da nVidia konačno riješi taj problem sa držanjem max clockova u 2D režimu za one koje imaju 2 monitora :mad:

Ali čudno mi je što GPU-Z prikazuje dve vrijednosti za GPU i PCB temeprature, jedini slučaj kada nije prikazivao dve već samo jednu je upravo sada kad sam stavio ove 191.07 drajvere a prije nego što sam ovo brisao u Registry-ju, dakle dok mi je RealTemp očitavao nešto desto tada i samo tada sam u GPU-Z imao samo jednu vrijednost za GPU temp, i ona je za divno čudo prikazivala oko 51 stepen, dakle kao ova sada donja vrijednost na ovoj slici. Ali se sa slike ujedno vidi da mi GPU radi na velikih 712 MHz a memorija na 1296 MHz, a kad obori clockove kako i treba (kada jedan monitor isključim) onda rade na 300/100, pa su i temeprature manje.


OCz kako je ovo kod tebe, a i kod drugih ako vas ovde ima sa 2 monitora? Koliko ovih GPU i PCB temepratura imate u GPU-Z na Senzors tabu? I ako imam dve vriejdnost koja je tačna? Ja sam uvijek nekako računao da je tačna ta gornja (veća) jer mi toliko za GPU prijavljuje i RealTemp.

Inače u samim nVidia drajverima mi je podešeno ono "Adaptive" pod "Power management mode", to je uostalom i default. To su ako se ne varam uveli prije par verzija drajvera pa sam se ponadao da će to konačno da radi i sa dva monitora, ali ne radi :(
 
Jok, drugi monitor mi je disabled vec duzi period, nema vajde da to srede ..ja se samo nadam da nece biti istog problema i sa novim kartama ..
 
Drugi monitor ti je disabled samo zbog toga?

Ja sam ga isključio preko ljeta jer je sa oba išlo preko 60 stepeni u idle. Nisam probao na najvrelijim danima, islo bi i preko 65. Ali kako je sad zahladilo bude maksimalno 60 ili i koji stepen manje. Sjecam se da je zimus bilo oko 54.

Bruka je što to ne mogu da srede. Ne znam jel' to hardverski problem ili ne znaju srediti drajvere kako treba. Kakva je situacija sa ATI kartama i dva monitora? Da li bar one rade kako treba, obaraju li clockove u 2D u slučaju dva monitora?

I još nešto pošto vidim da ste pominjali eVGA Precision, radi li to bez problma i na ne-EVGA grafičkim? Da li bi radilo kod mene, ili da ne čačkam?
 
Drugi monitor ti je disabled samo zbog toga?

Da ..

Kakva je situacija sa ATI kartama i dva monitora? Da li bar one rade kako treba, obaraju li clockove u 2D u slučaju dva monitora?

Kod ATI-a nema taj problem uopste.

I još nešto pošto vidim da ste pominjali eVGA Precision, radi li to bez problma i na ne-EVGA grafičkim? Da li bi radilo kod mene, ili da ne čačkam?

Tool je od eVGA pa se zato tako zove, radi na svim nVidia kartama :)
 
Nazad
Vrh Dno