Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

^ Kao da sam progledao, oci mi se vise ne zamaraju, oseto sam olaksanje u odnosu na IPS na koji sam se jedva navikao, trebalo mi je mesec dana. Nema IPS glow bljestanje koje meni strasno smeta, dazaba njima bolji uglovi gledanja kad je tada izrazeniji glow, pa dodje na isto ili jos gore. Ja ispred monitora sedim pravo nemam potrebe da ga gledam sa strane.
Boje nisu ni za nijansu gore nego na IPS. 120-144Hz fantasticno iskustvo cak i na desktopu, G-Sync igre fluidne i na dosta manje od 60 fps. Rezolucija taman. Moj panel je savrseno uniforman nema svetlijih delova nigde. Nijanse crne nigde bolje nisam video.

Sta ces vise, jednom recju savrseno. :)
 
Poslednja izmena:
^
Pa da, to i ja kazem, isto je sve tako i kod mene, savrsenstvo u svakom pogledu. Ljudi ne shvataju kako je odvratan IPS glow koji je neizbezan na IPS moinitorima, nema IPS monitora bez tog probema, barem ja nisam do sad uspeo da vidim, narocito oni preko 24' tu ubuja koliko iritira...

Kako si ga podesio profil boja, svetlo i kontrast ?
 
Da ne smaramo ovde, boje nisam dirao, svetlo/kontrast dosta smanjeno nisam kuci da pogledam tacno.
 
3400mb sve full, 1080p



ovom u sli 4k uzima 4050mb obe grafe, sve je ovde u redu koliko vidim
 
Poslednja izmena:
Kod mene puni 4050 MB, mislim da nije bitno koja je rezolucija, ako je sve u redu trebalo bi i kod tebe da puni toliko.
 
Kod mene puni 4050 MB, mislim da nije bitno koja je rezolucija, ako je sve u redu trebalo bi i kod tebe da puni toliko.

ne puni 3500 bude max ali sve lepo radi bez trzanja, jedino ovaj gpu usage je cudan mnogo, gledam na youtube pada i na 980gtx i na 780ti mnogo...
 
To je to 970 koristi 3500 MB a trebao/mogao bi da koristi vise.

Kod mene gpu usage ne pada.
 
Oni koji se osecaju prevareno(a svi ste) nvidia kaze da iste mozete vratiti..

First, I want you to know that I'm not just a mod, I work for NVIDIA in Santa Clara.

I totally get why so many people are upset. We messed up some of the stats on the reviewer kit and we didn't properly explain the memory architecture. I realize a lot of you guys rely on product reviews to make purchase decisions and we let you down.

Having said that, I understand that this whole experience might have turned you off to the card. If you don't want the card anymore you should return it and get a refund or exchange. If you have any problems getting that done, let me know and I'll do my best to help.

--Peter


geforce.com
 
ja sam na maximalnim podesavanjima u 1080p uhvatio najmanji frejm oko 44fps, karta je malo klokovana.... onaj deo u zgradi ide u jako visokim frejmovima, kad izadjete dole medju zombije frejmovi su mi od 44fps od 85fps tu je malo vishe varijacaija i gpu usage je malo drugaciji, memorija je zauzeta ~3540MB i i to tako treba.... sve u svemu - sve kako treba! Pike, nece da puni svih 4 zato sto bi tada (izmedju ostalog) bila blize 980-ki verovatno i to ne bi opravdalo cenu od 200-300e razlike, pa su oni tako malo tu arhitektuiru podelili i to je to.
pozzz

evo neka dva linka sa nekim testovima.
http://www.pcgameshardware.de/Dying-Light-PC-257307/Specials/Technik-Test-Benchmarks-1149149/
fikyAlz.jpg



edit*
ne znam koliko ovde ulogu igra sam klok procesora, brzina memorije i dal' je igra instalirana na ssd.
meni je proc na 4.3ghz, memorija je neka obicna DDR3 1600, i na obicnom hardu WD500AAKS
 

Prilozi

  • skala.jpg
    skala.jpg
    445.9 KB · Pregleda: 63
Poslednja izmena:
Oni koji se osecaju prevareno(a svi ste) nvidia kaze da iste mozete vratiti..

First, I want you to know that I'm not just a mod, I work for NVIDIA in Santa Clara.

I totally get why so many people are upset. We messed up some of the stats on the reviewer kit and we didn't properly explain the memory architecture. I realize a lot of you guys rely on product reviews to make purchase decisions and we let you down.

Having said that, I understand that this whole experience might have turned you off to the card. If you don't want the card anymore you should return it and get a refund or exchange. If you have any problems getting that done, let me know and I'll do my best to help.

--Peter


geforce.com

Sta bi uzeo bez doplate bolje od 970-ice ? Kupio sam je na ratama preko banke, tj drugar posto sam ja njemu 770 i doplatio iznos do pune 970-ice dok je on uzeo istu na rate. Tako da meni i da zelim novac ne moze nazad a i ne bih hteo jer bi ostao bez grafe ocigledno. Radeon..nah, ne bi ni u ludilu, iz licnog iskustva. Jedino da ta opcija ostane recimo kroz 6 meseci pa da doplatim kes za 980 ili nesto novo u medjuvremenu. Ali smatram da meni koji se zadovoljava 1080p rezolucijom na 60hz monitoru i vsync uvek ON osim u nekim competitive pucacinama, i bez da patim od toga da li je ultra high ili very high i da li ima nesto od blur i sl ima da me sluzi svejedno dugo.
 
Poslednja izmena:
pa video sam ja , ja sam ga drzao na 100 i bio je bin fps, a kad sam stavio na 50 fludidno maximalno.... izuva 970ka , nita im ovo nije trebalo... u buducnosti cemo uvek biti u strahu (NE~poverljivosti) od novih proizvoda i tehnologija! ja se takao i za mibilni fon cimam, npr testirao sam 3 nova LG G2 telefona, u razlicitim rezivijama, u onom Antutu benchu za telefone, svaki je dao razlicite rezultate, sve je bilo podeseno isto.... telefoni razlicite revizije. jedan se toliko zagrejavao da to cudo, fps je bio za 30-40 posto manji. A bela boja na ekranu je na dva bila identicna a na tom najlosijem drugacija, vukla na zuckasto. Jedno 4-5 tih telefona mi je proslo kroz ruke, svaki je bio po nechemu drugaciji.....desavaju se propusti, i sve cesce i cesce iz opazamo....
 
Ono sto sam nasao zanimljivo je u Unitiju jutros, tj sinoc. Sa FXAA sto je meni skroz ok u toj igri, bolje nego TXAA jer su mi ivice nekako katastrofalne, ne znam zasto mozda zbog boja, igra je limit 3.2-3.5. Onda ukljucim msaa8x na 5 sekunde i grafa ode na 4gb vram usage, iskljucim msaa i vratim na fxaa, nastavim da igram i vram usage nakon sat vremena osciluje izmedju 3.6gb i 3.8gb. Ja se nadam da ce taj limit od 3.5gb da se probija malo lakse kada dodju u pitanju performanse vremenom od strane igara koje ga stvarno traze.

Sve u svemu ide mi polovnjak (asus) za drugi komp gde koristim 1440x900 monitor u trampu za tablet i mobilni jer ih ne koristim. A mozda i zarotiram asus za msi na moj primarni zbog ovog retkog coil whine-a, ne znam da li ima razlike u performansama. Sad samo da mu bocnem neki jaci procesor.
 
Poslednja izmena:
coil whine sam cuo na skoro svim svojim karticama (imam uši kao slon, svasta cujem) i zavisi kao gde, nekad ga ima manje nekad vise, ali sve to u razumnim granicama. Npr. 780Dc2oc mi je imao izuzetno jak coil whine pri izlazu iz Heavena i Valley-a i koje- kakvim testovima. U igrama retko kad je je cvilelo u toj meri. Ima tu i do napajanja ja mislim. Jedared smo probali jedan Sapphire koji je kod mog druga cvileo, dok kod mene recimo - nije!!! To ne treba da te opterecuje, kao ni Asic-s jedino sto treba da pripazis je mozda memorija odnosno proizvodjac. Ja sam sa elpidom na kepleru bio razocaran, bas mi se lose pokazala... uvek su bili bolji Samsung i Hynix, ja recimo samsung nikako da ubodem. al nisam smarac kao neki da prečešljam sve i posto poto odaberem grafiku sa asicom 80-90, tu su vec stvari za neke testove i tako to, ja se time slabije bavim. Meni je zelja da odradim SLI, nikada ranije nisam koristio dve grafike.
 
Poslednja izmena:
Ipak su mi dali vaucer jutros ali su rekli da vazi do veceras u ponoc, tako i pise na nvidijinom sajtu. Biras Unity/FC4/Crew. Posto mi je FC4 obrisan sa naloga jer je kljuc bio izgleda smuckan koji sam dobio od jednog lika, uzeo sam tu igru. Ali ovo je Uplay verzija naravno, a na uplay-u kaze da ga produkt vec ima :) Mogu i da skinem igru sto je jos smesnije a ne mogu da je obrisem iz library. Sve u svemu ne znam dal ce biti vaucera za februar odmah.
 
Danas mi je stigla MSI GTX970 gaming, da li sa tom katicom ide podloga za misa (negde vidim ima a negde ne - na youtube kad otpakuju) ?
O vaucera za igre nisam dobio nista sto ide za gtx970 vec jedan amd bronze kupon - msm nisam kupio amd kartu ;)

Od koga se trazi vaucer za igre ?
 
Danas mi je stigla MSI GTX970 gaming, da li sa tom katicom ide podloga za misa (negde vidim ima a negde ne - na youtube kad otpakuju) ?
O vaucera za igre nisam dobio nista sto ide za gtx970 vec jedan amd bronze kupon - msm nisam kupio amd kartu ;)

Od koga se trazi vaucer za igre ?

Tamo odakle si kupio, nadji njihov mail za narudzbenice i posalji broj fiskalnog racuna ili ga slikaj jednostavno. Moraju da ti dostave, e sada pitanje je da li ce biti nesto pocevsi od danas ili ces cekati neko vreme. Jer su meni eto posle 3 meseca ipak dali bez obzira na taj vremenski interval, samo sto je vaucer vazio do pre 22 minuta. Iskoristio sam ga ali sada imam visak FC4 koda, ako ga neko hoce za neki trejd ili malo jeftiniju igru sa steama, dobre sam volje.
 
Heaven mi boost-uje na 1588Mhz bes problema, moze i malo vise:

GTX 970 OC Heaven.jpg

Na defaultu karta boost-uje na 1404Mhz i tada Heaven baca 55,4 fps. Ovako overklokovana 62,4. Dakle, OC od 13,1% daje 12,6% veci fps sto je odlicno.

Firestrike boost na 1598Mhz:

GTX 970 Firestrike.jpg

Sad sam probao Far Cry 4, igrao sa boost-om od 1588Mhz pola sata i radi bez problema, bez zabadanja ili gresaka.

@Zajebani: kako si simulirao klokove referentne karte? Jedino gde sam nasao test referentne GTX 970 je na hardwarecanucks:

http://www.hardwarecanucks.com/foru...-nvidia-gtx-970-sli-performance-review-3.html

gde im je karta boost-ovala na 1223Mhz. Ako je ovo otprilike default boost clock referentnog GTX 970, onda meni radi na ravno 30% vecem kloku sto je impresivan klok po meni.
 
Poslednja izmena:
Imas ovde koji je bazicni klok, podesis taj, a sve ostalo default. Boost ide koliko primerak gpu-a dozvoljava i to je to...
 
Ok, mada karta sa nereferentnim hladnjakom ce uvek boost-ovati vise od referentne kad se base clock podesi na base clock referentne. Tako da mislim da je ipak bolje da se base clock smanji jos malo, toliko da se cilja boost clock referentne karte (~1223Mhz ili tu negde, ne moze da varira mnogo).
Malo je teze jer referentne GTX 970 skoro da ne postoje.
Interesuje me jer svi sajtovi objavljuju performanse GTX 970 default karte a niko ne navede koja je to karta i koliko boost-uje.
 
Pa izgooglaj malo, ima negde na netu. Cini mi se da je boost clock negde oko 1270-1280mhz.
 
Pa kazem, jedino sto sam nasao na netu da je neki poznati sajt testirao je na HardwareCanucks gde im je PNY GTX 970 referentni boost-ovao na 1223Mhz.
Ja kad podesim ovaj G1 na 1050Mhz base clock, boost-uje na 1275 Mhz.
 
Da, bas se tesko nalazi pravi boost. Naso sam za GTX980 da boostuje do 1.290Mhz, ali ne konstantno, throttluje kartica i do 1.150mhz.
 
@DAS racunaj da referentna 980 radi na 1253MHz, mada ko bi je drazao na toliko kad moze min. +250, cini mi se da ref. 970 ima nizi klok od 980.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno