Šta je novo?

GeForce GTX 780 Thread

Interesantan dodatak softverski:

"Customized via the GeForce Experience platform, SlashGear reports that ShadowPlay utilizes the H.264 video encoder built within the Kepler GPU to create an efficient and lag-free recording program with a minimal power draw that "more than takes on FRAPS, it out-does it." No public demos of the feature have occurred yet, but Nvidia ensures that recording even high-end games won't affect framerate."
 
Interesantan dodatak softverski:

"Customized via the GeForce Experience platform, SlashGear reports that ShadowPlay utilizes the H.264 video encoder built within the Kepler GPU to create an efficient and lag-free recording program with a minimal power draw that "more than takes on FRAPS, it out-does it." No public demos of the feature have occurred yet, but Nvidia ensures that recording even high-end games won't affect framerate."

Samo ne znam zasto se nadate da ce cena biti 600 evra, kad trenutno kartice koje su slicne po performansama idu do 1000 evra u maloprodaji. Ko ce da prodaje novu karticu kod nas jeftinije nego stare...
 
Interesantan dodatak softverski:

"Customized via the GeForce Experience platform, SlashGear reports that ShadowPlay utilizes the H.264 video encoder built within the Kepler GPU to create an efficient and lag-free recording program with a minimal power draw that "more than takes on FRAPS, it out-does it." No public demos of the feature have occurred yet, but Nvidia ensures that recording even high-end games won't affect framerate."

Samo ne znam zasto se nadate da ce cena biti 600 evra, kad trenutno kartice koje su slicne po performansama idu do 1000 evra u maloprodaji. Ko ce da prodaje novu karticu kod nas jeftinije nego stare...

Titan/690/7990 su brze i skuplje karte, nema veze jesu li nove ili stare. Titan je prisao blizu 900EUR, gtx 690 je sada vec nesto manje od toga.

Uostalom Monitor je vec izbacio cenu od 700EUR. Imajuci u vidu da su prvi i da je u pitanju Asusov model (uvek nesto skuplji iz nekog razloga, cak i referentne), mislim da je racionalno ocekivati da cena bude oko 600-650EUR za referentne modele. Ja ocekujem za pocetak 650EUR, voleo bih da budem prijatno iznenadjen sa 600.
 
Samo ne znam zasto se nadate da ce cena biti 600 evra, kad trenutno kartice koje su slicne po performansama idu do 1000 evra u maloprodaji.

Ne poredimo GTX780 sa Titanom jer GTX780 nije prosumer compute kartica, FP64 je osakacen na GTX780. Titan kosta koliko kosta jer je entry level compute karta za one koji nemaju para za 3k+ Tesla karte. GTX780 je consumer gaming karta, a to sto neki kupuju Titana za igranje igrica je njihov problem (vise para nego pameti).
690 je dual GPU, ne mozemo bas lako porediti nju sa single GPU kartom.

Preko 550e za referentni GTX780 je preskupo. :)
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio da ću ovo ikad reći, ali Gigabyte izgleda bolje:
gigabyte_GTX780wf3x_2.jpg
Uh kako bi legle ovakve dve kidalice :p
 
nemam bas pilotske ali tu su :). pa sta znam, do 60% rpm-a kapiram da je prilicno tiho...
 
Te dve karte bi verovatno bile nečujne u dobro provetrenom kućištu.
 
A da li bi i7 3770K na 4,9 - 5Ghz bio bottleneck za GTX780 OC SLI? Ja bih ipak rekao da je za njih X79+ i7 3930/60X?
 
U svim igrama koje koriste do 4 jezgra(a takvih je 99%), veci bottleneck bi bio 3930/60, zbog nizeg IPC-a, doduse neznatno. 3D Markovi koji vide vise jezgara ce dati mnogo bolji rez na SB-E i par igara koje su multithreadovane za vise od 4 jezgra, tu bi 3770 bio bottleneck u poredjenju sa SB-E.
Uglavnom, SB-E(i IB-E koji je iza coska) potencijalno moze izvuci vise nego kvad tipa 3770 ili nadolazeceg Haswella ali od tog je u praksi slaba vajda jer to vrlo mali broj igara koristi.
 
Super je 780 stvarno lep skok u mogucnostima grafike. Cena jeste bezobrazna ali to je zato sto je titan vec uspostavio standarde tako visoke. Ali je stvarno lep napredak u performansama.

Sve u svemu ako AMD bude mogao da odgovori adekvatno to ce znaciti da na polju povecanja performansi kod grafika nema usporenja, jako interesantno :)
 
Adekvatan odgovor fizicki ne moze da se izvede.Nazalost to je sto je do sledeceg nm procesa.
Iskreno bi voleo da su uspeli nesto da iskuckaju ali ocigledno da su se zaglibili sa odredjenim problemima koje ne mogu da rese..

Sto se tice GTX 780 izgleda da ce situacija da se malo popravi u bliskoj buducnosti.
Sad vec ima da se uzme ispod 600 eur :

http://www.mindfactory.de/product_info.php/info/p854498/pid/geizhals
 
Koga interesuje, pojavio se referentni MSI GTX780 u Em**ju za 79.920 Din. (u Win**n 81.879 Din. za Web cenu)
 
:laugh:... sto je mnogo, mnogo je...
 
Ma gde mnogo, samo 10% sporiji od njegove visosti Titana, a mnogo jeftinije. Gde ces bolje, kupujte dok je vruce... /s

A sad ozbiljno, stisace se strasti za koju nedelju, pa ce cene biti koliko toliko normalnije.
 
Ono sto je ovde zabrinjavajuce je sto kod nas po pravilu ti prvi modeli referentnih MSI karti budu i najpovoljniji, verujem da se vecina seca, sve ostalo sto stigne pa i znatno kasnije, bude samo skuplje. Takva situacija je bila sa GTX680 kartama, prvi kontingent referentnih od MSI-a je bio najpovoljniji, sve sto je od tada pa do danas stiglo u nase maloprodaje bilo je skuplje.

Tako da-mrka kapa sto se cena tice, neki DirectCU 780GTX tesko da ce kod nas ici za ispod 800e.
 
100% tacno!

Situacija kod nas je zabrinjavajuca!
Deru nas samo tako!Cene su uvek bile priblizne ako ne i iste kao i na zapadu,ovo stvarno nema smisla!
U krajnjem slucaju uvek moze da se dopremi neka karta iz Austrije ili Nemacke pa i Svajcarske.
 
bogami bezobrazne cene kod nas, vidim ja pasce meni jedno ovakvo celjade za koji mesec :)
 
Retke su zemlje u kojima taj nacin razmisljanja funkcionise, Srbija je izgleda jedna od njih. Preporucena cena za EU je 580e s PDVom (potvrdjeno iz vise izvora), ovo je privremeno izivljavanje nad onima koji su spremni da pljucnu tu sumu (ili su im nabavne cene za prvi batch bile astronomske).
 
Brate, imam coveka koji meni nabavlja komponente. Lik je broker za jednu od nasih firmi koja uvozi na veliko, to su ti marze i uzimanje % da ti usi otpadnu, oci ispadnu i vilica otvori. A onda dodaj samovolju maloprodaje, i njihov mentalitet pa novo je sta da radim sa starim ako novo prodajem za nizu cenu.
 
A u nemačkoj već ima i modela za 550e zajedno sa porezom...

1.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel neka greska ili ce stvarno kostati 700e u Srbiji, kako misli da ce neko kupiti kartu po toj cjeni kad je na zapadu 550e
550€ za GTX780 je razumna cjena bar ako se gleda koliko je kostala GTX680.
 
Mislim da je 550€ cena svuda u Evropi, evo u Svajcarskoj od 700 chf pa na vise ili ti 560€...
 
Nazad
Vrh Dno