Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Kolege, da li je neko išao skoro do Ohrida preko Tetova i Gostivara?!

Koliko izlaze sada putarine sve ukupno u Makedoniji? Da li rade MCARD kartice i na tom delu puta?
 
Ja za Prvi maj išao do Skoplja pa do Bitolja pa na Pelister. 5 dana.
Kad sa autoputa skrećeš za Skoplje, prva naplatna rampa nema terminal za tagove, mora keš (60 DEN/1€). Ostale imaju ako je tačno obaveštenje koje sam dobio. Kazala mi gospoja koja je radila na rampi jer je mislila da idemo za Ohrid.
Zbirna putarina je valjda oko 7-8€, a prema Ohridu bi trebalo da je 5.

Napomena - mora sporije da se prolazi kroz njihove stanice nego kroz naše i dosta kasnije reaguju, maltene na 5m od rampe
 
Poslednja izmena:
Kolege, da li je neko išao skoro do Ohrida preko Tetova i Gostivara?!

Koliko izlaze sada putarine sve ukupno u Makedoniji? Da li rade MCARD kartice i na tom delu puta?
Išao sam ja tim putem pre 10tak dana. Ja sam imao tag(isto je kao i MCARD samo što sa MCARD moraš baš da staneš) i nije radio na 2 rampe(tu su skoro postavljene rampe i još uvek se rade). Radnik na rampi mi je rekao da bi tag trebao da proradi za mesec dana. E sad da li je bila 1 ili 2 rampe na kojima nije radio tag nisam siguran. Ionako tih rampi za putarinu u MKD ima na svakih par desetina km. Putarina na prvoj gde mi nije radio tag košta 61 denar(isto sam se začudio obzirom da su sve okrugli iznosi) a ne radi ni kartica(Visa od NLB a nisam imao hrabrosti da radniku dam Master, pošto mu moraš predati karticu u ruke) pa sam morao platiti sa evrima. Kusur mi je vratio i u denarima i u evrima(prvi put sam video metalne novčiće od 5 i 2+2 denara)
Sad gledam izveštaj iz Toll for all:
NR Romanovce: 60 MKD, NR Petrovec: 40MKD, NR 9: 40MKD
Bila je ova jedna od 61MKD i mislim da je bila još jedna gde sam platio sa 100MKD od kusura ali se ne sećam koliko je bilo.

U povratku sam išao preko Evzoni i Đevđelije i tag je normalno radio(5 naplatnih rampi): 100MKD pa 80 MKD pa 60MKD pa 80MKD pa 60MKD
 
@adzo ako su ti ostali sitni Denari, sačuvaj ih, rade kao žeton u Lidlu 😄

Moja supruga pre neku godinu dobila ispred Lidla od neke Makedonke, negde u Grčkoj, i dan danas ga koristi.
 
Put je iznenađujuće dobar. Najlošiji deo je posle Skoplja(kao autoput ali prepun rupa) kada se isključiš sa autoputa, nekih 10tak km. Posle je sasvim ok a i magistrala je u odličnom stanju. Spremi se samo na krivine i gore dole(čas si na 700m pa se penješ na 1200m pa opet silaziš...). Ja volim krivine i meni je bilo uživanje voziti.
Put od Ohrida ka sv.Naum je u očajnom stanju ali se upravo radi i proširuje(doduše to povlači putarske kamione koji voze kao sumanuti i testiraju te koliko možeš da siđeš sa puta a da ne spadneš u provaliju :) )
Edit:
Jesu mi ostali sitni denari, na Ohridu sam sve plaćao karticom(baš sve). Čini mi se kao da potenciraju plaćanje karticama. Dobra ideja novčići su mi i dalje u kolima :)
(u prodavnici na šetalištu klinac hoće lizalicu od 19 denara i ja pružam 100 denara da platim i kasirka me pita imam li sitno, ja kažem nemam ali imam karticu, lakše joj bilo da platim karticom nego da mi sitni 100 denara). Ne znam kolike su njima provizije - tako da ne znam koliko je njoj ostalo od 19 denara posle troškova banke(uglavnom izbegavam da plaćam karticom te sitne iznose jer provizija pojede ceo iznos)
 
Poslednja izmena:
Ja sam prosle godine isao preko Prilepa i Bitole, put je bio katastrofa, sto zbog radova, sto zbog stanja samog puta koji se ne radi :) Mislim da nam je 4h trebalo od autoputa do Ohrida. Na Srb-Mak granici pitao carinika kuda je bolje (Tetovo/Gostivar ili Prilep/Bitola), kaze on isti ti djavo, los put i radovi :D
 
Da li je neko isao sa decom u Side u Turskoj? Mi smo prosle godine isli u Kemer i ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da puknem brdo para i onda lomim noge po kamenju nekom na plazi.. Za Side sam cuo da je pescano sve i super u poredjenju sa Kemerom..
 
Ja sam prosle godine isao preko Prilepa i Bitole, put je bio katastrofa, sto zbog radova, sto zbog stanja samog puta koji se ne radi :) Mislim da nam je 4h trebalo od autoputa do Ohrida. Na Srb-Mak granici pitao carinika kuda je bolje (Tetovo/Gostivar ili Prilep/Bitola), kaze on isti ti djavo, los put i radovi :D
Mi smo išli za GR preko Prilepa i Bitolja, jeste lošiji put, ali nije katastrofa. I ići ćemo opet.
 
Nije uopšte toliko loš put. Imao sam prilično visok putni prosek kada sam se vraćao
Trenutno rade neke deonice pre Prilepa, ali svega nekoliko stotina metara, začas se prođe.
 
Tu će Bechtel jednom da im napravi autoput, samo ćemo se načekati.
 
Mi smo išli za GR preko Prilepa i Bitolja, jeste lošiji put, ali nije katastrofa. I ići ćemo opet.
Lose sam se "odrazio" :) Ne mislim da je cela trasa katastrofa, deo od auto puta do otprilike pred Bitolom je bilo pod radovima (neki 2/3 puta), tu ne znam da li smo isli peko 50. Cini mi se tek tamo blizu Bitole je bila neka magistrala gde je 100ka ogranicenje. Bitola Ohrid je dobar put, doduse kad smo mi dolazili bilo je dosta kamiona, pa se moralo cekati prilika za zaobilazenje.
Posle smo sa Ohrida preko Bitole i usli u Grcku tu i dalje za Halkidiki.
 
To je bilo prošle godine. Pročitaj moje utiske u prethodnim postovima
Poslednje kilometre pre Bitole sam vozio kahm, preko 150, prateći lokalce... Preko planinskog dela bez problema može da se drži prosek oko 100

Dobar deo nove trase autoputa je već završen koliko sam primetio
 
To je bilo prošle godine. Pročitaj moje utiske u prethodnim postovima
Poslednje kilometre pre Bitole sam vozio kahm, preko 150, prateći lokalce... Preko planinskog dela bez problema može da se drži prosek oko 100

Dobar deo nove trase autoputa je već završen koliko sam primetio
Da, da, tu sam i ja "pratio" ogranicenje :) ali planinski deo nismo mogli, em zbog saobracaja, em stariji klinac voli da dekorise auto ostacima hrane iz zeluca ako krivinarim malo brze.
 
Da li je neko isao sa decom u Side u Turskoj? Mi smo prosle godine isli u Kemer i ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da puknem brdo para i onda lomim noge po kamenju nekom na plazi.. Za Side sam cuo da je pescano sve i super u poredjenju sa Kemerom..
Mi smo bili pre par godina, jeste pesak. Nema kamenja izmedju plaze i vode.
 
Imate li neki predlog za destinaciju za more ove godine. Prošle i pretprosle sam bio sa devojkom u Neos Marmarasu i Pefkohoriju. Opet bi u Grčku neka slična mesta kao pomenuta ali ništa konkretno još nismo našli. Gledali smo Pargu ali bogami cene su baš skočile.
 
Za Grčku predlog Krf, ali mozda ne baš juna nego kasnije...
Let je 20e iz Niša, malo je nezgodno vreme oko 2 ujutru, ali stiže se za sat vremena.
Tamo rentacar I uživanje.
Benitses je odličan izbor ako nećete u Kirkiru, na 15min kolima udaljen, i odlična početna tačka za obilazak plaža i ostrva.
Odmah da kažem, plaže nisu uopšte neke, pogotovo Paleokastrica ali ljudi idu iz nekog razloga (zbog James Bonds ne znam), tako da ne ideš tamo zbog plaža i mora (dosta hladno) ali je veoma lepo za obići.
 
Da li je neko isao sa decom u Side u Turskoj? Mi smo prosle godine isli u Kemer i ne mogu da se pomirim sa cinjenicom da puknem brdo para i onda lomim noge po kamenju nekom na plazi.. Za Side sam cuo da je pescano sve i super u poredjenju sa Kemerom..

Ja sam bio prošle godine sa tada šestogodišnjim sinom, hotel Arcanus. Plaža je dobra.

Edit: iz nekog razloga ne mogu da okačim sliku.
Evo:
 
Poslednja izmena:
Ima li prevelike guzve pocetkom jula? Nekog krkljanca i haosa, da li su plaze male? Kao i putevi, ume li da bude haosa? Prvi put planiram negde blize da idemo, do sada sve na drugi stranu. Pa mi je Tasos jos uvek prvi pik.
 
Poslednja izmena:
Nema gradova na Tasosu :)
Najveće naseljeno mesto je Limenas gde je i luka...

Ko na Tasosu posećuje samo jednu plažu ili traži noćni život propalo mu je letovanje :)
Idealno auto ili da se iznajmi quad, jer put ide kružno oko celog ostrva, a obim istog je tek nešto više od 100km!

large-detailed-map-of-thasos.jpg


Plaža na desetine svih vrsta i namena, od toga bar 10 vrhunskih!
Auto/quad + google maps i polako :)
 
Ja sam bio u Potosu i mislim da je dobar izbor. Naravno, sve zavisi ko sta traži, pa je mozda za nečije potrebe bolje neko drugo mesto.
 
Bio sam u Potosu, i gradić je živ uveče. Plaža je loša i malo je drama za parking. Bio sam u Skala Marion i tu je već malo mrtvo mesto, ne bih preporučio.

Prošle godine sam bio u Limenariji, na obodu i tu se i vraćam ove godine. Gradić je živ, ima puno izbora restorana i fast fooda, plaža je loša.

Sve u svemu, na Tasos se ne ide da se bleji u jednom mestu i da se kupa na jednoj plaži. Prošle godine smo videli da su se neke plaže toliko iskomercijalizovale da je mučenje sada biti na njima - mermerna plaža je lepa za videti, ali je gužva suluda tamo i svi se samo slikaju. Po meni najlepša plaža Tasosa je sada neki privatan hotel i majstori naplaćuju ulaz 30€ na tu plažu. Kretenizam.

Golden beach je odlična plaža, samo budi spreman da je plićak predugačak. Paradise beach je super, Pachis takođe.
Kod Potosa je i Marley beach, to je plaža na mestu.
Prošle godine smo otkrili i jednu novu plažu, mala je i nekako intimna, Notos beach.
 
^ + jagnjetina u Theologosu ;)
Pozdrav
Jeo jagnjetinu ali nije bila bog zna sta. Sestricina izvadila mlecni zub dok je jela. Dok je kolega jeo nekoliko dana ranije i kaze da je bila fenomanlna. Letovao sam sa sestrinom porodicom i nasim kolegom sa njegovom porodicom na Tasosu. Slazem se da je Mermerna plaza bas za mucenje previse je naroda i treba doci bas rano a kasnije i oprati kola od prasine jer se ide makadamom. Najbolje je ako su vam kola sa visim klirensom. Da ne bude posle nekih iznenadjenja. ;) Slike su iz 2017. Ne znam kako je sada da li je jos veca guzva.


IMG_1216.JPGIMG_0219.JPG
 
Bio sam u Potosu, i gradić je živ uveče. Plaža je loša i malo je drama za parking. Bio sam u Skala Marion i tu je već malo mrtvo mesto, ne bih preporučio.

Prošle godine sam bio u Limenariji, na obodu i tu se i vraćam ove godine. Gradić je živ, ima puno izbora restorana i fast fooda, plaža je loša.

Sve u svemu, na Tasos se ne ide da se bleji u jednom mestu i da se kupa na jednoj plaži. Prošle godine smo videli da su se neke plaže toliko iskomercijalizovale da je mučenje sada biti na njima - mermerna plaža je lepa za videti, ali je gužva suluda tamo i svi se samo slikaju. Po meni najlepša plaža Tasosa je sada neki privatan hotel i majstori naplaćuju ulaz 30€ na tu plažu. Kretenizam.

Golden beach je odlična plaža, samo budi spreman da je plićak predugačak. Paradise beach je super, Pachis takođe.
Kod Potosa je i Marley beach, to je plaža na mestu.
Prošle godine smo otkrili i jednu novu plažu, mala je i nekako intimna, Notos beach.
Ne znam kada si bio u Potosu ali nije baš drama za parking. Kada se ide iz pravca Limenarie ka Potosu, nekih 400 merara pre centra Potosa sa leve strane ima veliki parking koji je besplatan i nikada se nije desilo da nema mesta za parkiranje. Bili smo u julu prošle godine.
 
Mozda je glavna plaža potosa lošija, ali relativno blizu ima dosta dobrih plaža. Mi smo tada busom išli do jedno bar 5-6 različitih plaža, a kolima bi bilo još laganije.
 
Nazad
Vrh Dno