Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Off je ali nas uglavnom tretiraju kao decu. Mojoj nije jasno zašto sam na Aliju kupio onaj aparat za pravljenje mehurića i zašto stalno to pravim po kući a decu tinejdžere to ne zanima. A baš je kul ta stvar, jel da?
Imam 48 godina.
 
Imate na temi o Aliexpresu, da ne spamujem sad ovde, pri kraju teme.
 
Ovo oko toga da su kreme sa UV faktorom propaganda neće biti tolerisano iz sledećih razloga:
  • na ovom forumu nije mesto tome
  • lično kroz višedecenijsko iskustvo znam da nisu propaganda.
Molim da navedeno imate u vidu.
 
Bili smo u Asprovalti ove godine i obilazili smo okolne plaže (Platani, meni omiljena Sikia, Proti Ammoudia, Babylon...).
Ako ste već u tom kraju onda treba otići u Stagiru i obići ostatke starog grada i popeti se na vrh uzvišenja sa kog se pruža pogled na gradić Olympiada i na okolne plaže. Lijevo od sjevernog ulaza u Stagiru je plaža Sikia na kojoj nema beach barova i ima prirodan hlad. Na stazi do plaže je bio telefon kurirske službe pa ukoliko ste nešto zaboravili da kupite mogu vam dostaviti. Ponekad svrati i prodavac krofni.
Mi smo poranili na plažu Proti Ammoudia i nakon kupanja produžili smo do Aristotelovog parka i dalje u gradić Arnaia. Ako ste gladni svratite u restoran Bakatsianos na jagnjetinu. U centru imaju dvije prodavnice u kojima možete kupiti razne vrste meda (bor, narandža, pamuk, lokalne trave koje imaju svoju ljetnu i zimsku varijantu) kao i maslinovo ulje, vino, tsipouro...
Nažalost ove godine nismo išli na ostrvo Ammouliani pa ćemo sledeće godine otići tamo bar na izlet ako ne odemo na neko od ostrva u Jonskom moru.
 
Ima li neko iskustva sa Egiptom u Novembru? Gledam sta bih mogao za vreme jesenjeg raspusta, tamo 4-5.11. Ono sto sam nasao je da je prosecna temperatura 27-28 preko dana i more 25-26. Takodje, kazu da bazene dogrevaju, pa i to moze da bude ok varijanta. Pise da se smrkava oko 18, sto je manje vise ok, barem za taj period...
 
Jel bi išao neko u Grčku u narednih nekoliko dana preko agencije? Pitam radi podele troškova za apartman.
 
Ja bio u Alcudia,Mallorca nedelju dana i prvi dan u poseti starom gradu i pri povratku do hotela na plaži nas uhvati takva kiša i nevreme da su se palme lomile na pola ,granje letelo i voda na putevima bila do kolena .Uspeli smo da se sakrijemo na nekom ulazu u neko groblje koje je bilo pored puta sa još nekoliko turista i sačekali da prodje .Ozbiljno sam se zabrinuo da ce nam se nešto desiti do hotela ,da nas pokupi neki predmet u vodi na putevima ili padne neka velika grana sa velikih drveća na nas.Totalni kolaps u saobraćaju .U životu nisam iskusio ništa slično .Posle par sati izašlo sunce i kao da se ništa nije desilo .Posle su službe za održavanje čistoće radili po celom gradu i plaži da otklone ceo daj haos i cirkus , delove palmi po plažama i putevima .Jako su to efikasno odradili .Sutra dan kao da se ništa nije desilo ,sve čisto i uredno ,suvo i toplo . Rekli su posle na vestima da se takvo nevreme uglavnom desi jednom godišnje i eto ja sam imao tu sreću da prisustvujem 🤣.
Inače treći put idemo na Palmi,2 puta u istom hotelu .Apropo priče o bazenima ,pokušavam uvek da učim decu da idemo na more da se kupamo u moru jer bazene imamo bilo gde .Samo kada im baš dosadi na moru onda odu da se zezaju i u bazenu uglavnom predveče pred večeru jedno sat vremena .
 
Ima li neko iskustva sa Egiptom u Novembru? Gledam sta bih mogao za vreme jesenjeg raspusta, tamo 4-5.11. Ono sto sam nasao je da je prosecna temperatura 27-28 preko dana i more 25-26. Takodje, kazu da bazene dogrevaju, pa i to moze da bude ok varijanta. Pise da se smrkava oko 18, sto je manje vise ok, barem za taj period...
Bio ja pre 2 godine baš tada, ima svoju dražda po ceo dan ležiš go i onda se vratiš kući u jakni :D
Naš je bazen u hotelu bio leden ali ga nismo previše ni koristili, više je klinka pokušala da nas isforsira par puta.
U principu vreme je idealno, temperature i vazduha i vode taman kako treba, jedino je to problem što se rano zamrači i što su nama velike palme bile na plaži pa se već oko 15:30-16 oseti fina razlika, čim neka palma zakloni sunce, osetiš da je u toj hladovini baš sveže, skoro pa hladnjikavo pa je već tricky za kupanje, zavisi ko šta voli. Uveče bude taman fino za šetnjicu.
Osim tog ranog mraka, bukvalno sve ostalo je kao da je leto
 
Ja bio u Alcudia,Mallorca nedelju dana i prvi dan u poseti starom gradu i pri povratku do hotela na plaži nas uhvati takva kiša i nevreme da su se palme lomile na pola ,granje letelo i voda na putevima bila do kolena .Uspeli smo da se sakrijemo na nekom ulazu u neko groblje koje je bilo pored puta sa još nekoliko turista i sačekali da prodje .Ozbiljno sam se zabrinuo da ce nam se nešto desiti do hotela ,da nas pokupi neki predmet u vodi na putevima ili padne neka velika grana sa velikih drveća na nas.Totalni kolaps u saobraćaju .U životu nisam iskusio ništa slično .Posle par sati izašlo sunce i kao da se ništa nije desilo .Posle su službe za održavanje čistoće radili po celom gradu i plaži da otklone ceo daj haos i cirkus , delove palmi po plažama i putevima .Jako su to efikasno odradili .Sutra dan kao da se ništa nije desilo ,sve čisto i uredno ,suvo i toplo . Rekli su posle na vestima da se takvo nevreme uglavnom desi jednom godišnje i eto ja sam imao tu sreću da prisustvujem 🤣.
Inače treći put idemo na Palmi,2 puta u istom hotelu .Apropo priče o bazenima ,pokušavam uvek da učim decu da idemo na more da se kupamo u moru jer bazene imamo bilo gde .Samo kada im baš dosadi na moru onda odu da se zezaju i u bazenu uglavnom predveče pred večeru jedno sat vremena .
Nama se to isto desilo pre godinu dana, početkom septembra. Išli smo u Can Picafort na Playa se Muro meni najlepšu plažu dosad... iza nas se stvorili oblaci u roku od 5min su munje cepale u more, ljudi još nisu stigli da pobegnu napolje... znači u roku od par minuta nikog nije bilo na plaži, a pljusak toliki je to nenormalno. Posle 1-2h kao ništa da nije bilo. 😃
 
Bio ja pre 2 godine baš tada, ima svoju dražda po ceo dan ležiš go i onda se vratiš kući u jakni :D
Naš je bazen u hotelu bio leden ali ga nismo previše ni koristili, više je klinka pokušala da nas isforsira par puta.
U principu vreme je idealno, temperature i vazduha i vode taman kako treba, jedino je to problem što se rano zamrači i što su nama velike palme bile na plaži pa se već oko 15:30-16 oseti fina razlika, čim neka palma zakloni sunce, osetiš da je u toj hladovini baš sveže, skoro pa hladnjikavo pa je već tricky za kupanje, zavisi ko šta voli. Uveče bude taman fino za šetnjicu.
Osim tog ranog mraka, bukvalno sve ostalo je kao da je leto
To sve zvuci kao prilicno dobar deal za Novembar. Ima li jos nesto o cemu treba voditi racuna? Kakvo je stanje sa stomacnim tegobama, nisam bio u Egiptu do sada, ali sem opisa hotela uglavnom se prica o tome kada neko opisuje odmor...
 
Piješ isključivo flaširanu vodu (i sa njom pereš zube), ne jedeš van hotela i izbegavaš voće koje se ne ljušti i u principu neće biti problema.
Ja sam čak pojeo kebab na ulici u Kairu i kupio granu urmi, pa nisam zaglavio, ali ne preporučujem.
 
Stomačne probleme vrlo često imaju i oni što se proalave na all-inclusive eat-as-you-can uslugu. :p

Uglavnom, izbegavaj najjeftinije hotele i ponude, raspitaj se koji hoteli imaju kuhinju blisku evropskoj (neki furaju istočnjačku kuhinju, nama neobičnu, a neki imaju skroz zapadnjačke kuhinje), i to je to. Higijena nije ista u svim hotelima. U onima koji drže do nivoa gotovo da nema problema sa stomacima. Neki drugi, bude više slučajeva problema sa zdravljem.
 
Sve što RR kaže da ispoštuješ i to je to.
Ja sam se kljukao nekim probioticima pre i tokom boravka tamo al ne znam da li je išta značilo.. Jedne godine me opalilo verovatno sunce, temperatura nos kašalj groznica, sve u jednom danu i prošlo, druge godine proliv ceo dan… možda i nema pravila a možda sam i mnogo svilen :D
 
Ja sam pre dva meseca bio u Egiptu, pio probiotik svako jutro, nikakvih problema nije bilo, hrana im je raznovrsna i usluga je dobra, skoro kao Turska. Sunce ume da prevari jer je često vetrovito, pa pomisliš da ne prži toliko, tako da obavezno dobar zaštitni faktor za svaki slučaj. Obavezno na izlete u Kairo, Luksor ako ne bude preko 40 stepeni, neki safari nije na odmet.
 
Piješ isključivo flaširanu vodu (i sa njom pereš zube), ne jedeš van hotela i izbegavaš voće koje se ne ljušti i u principu neće biti problema.
Ja sam čak pojeo kebab na ulici u Kairu i kupio granu urmi, pa nisam zaglavio, ali ne preporučujem.
ja samo da nadodam na ovo, treba i salate svih vrsta izbjegavati. ja jednom u cg uništio sebi odmor jer sam pojeo - cezar salatu (povrće oprano nehigijenskom vodom)
 
Hvala na informacijama, ispostovacemo sto se tice hrane i vode i nadamo se najboljem :).
Isli bi na 7 dana, tako da otpadaju visecasovne voznje na izlete, ali to cemo u hodu sve. Cilj je da se odmori i malo isece jesenje sivilo bga...
 
Ja sam se ove godine junačio i uzeo jedan dan probiotik pre puta u Egipat i drugog dana letovanja zaglavio u sobi na 2 dana. Tada su mi rekli da uzmemam Antinil (Egipatski probiotik, mislim da se tako zove) dva do tri puta dnevno svakog dana i to je rešilo problem. Ali sam se zezao, čim bi stomak prošao ja prestanem i opet me "strefi" i onda opet u krug. Odmah u startu je bilo 3x2 tablete i za dan i po sredio se. Kutija košta 30Egipatskih Funti ili ti 1$ ili 1E. Mislim da sam konfuzno napisao, izvinjavam se.
 
Antinal nije probiotik, kod nas se zove Enterofuril.
Pišite u kojim ste hotelima bili u Egiptu.
 
Ovo je tako uzasno da se cesto zapitam u kojoj dimenziji zive vlasnici tih raspalih ug objekata, potpuno su otrgnuti od realnosti.
Bio na Beljanici, raspala seoska krcma kod Lisina sa sve trbusastim "gazdom" otkopcane kosulje. Cencuge kao u boljim BG restoranima. Ambijent i ponuda 0. Pogaca 350, sopska 350, pljeskavica 900, karadjordjeva 1000...
Onda lep primer Gornjacka klisura gde cesto boravim. Vrhunski restoran izmedju 2 sela usred nicega. Vrhunska hrana, terasa, pogled, raznovrsna jela a cene skoro duplo nize od gore spomenutog krmka.
Ima i raspalih varijanti u Gornjaku gde su cene smesne. Recimo krcma/ribnjak gde je porcija pastrmke 2 ribe (1 je sasvim dovoljna) 750, pivo tipa 150/60. Ostale cene ni ne znamo, svako izvadi otprilike neke pare i bude vise nego dovoljno i za fin baksis :D

Moze neka preporuka za Gornjacku klisuru, planiram otici tamo neki vikend dok je lepo vreme. Bio bih zahvalan za preporuku gde svratiti na klopu a ne pogresiti, za obilaske prirode i svega tamo lepog imam plan ali za klopu je preporuka uvek dobrodosla. :)
 
@MiloshBg Krkanluk u gornjaku je uvek dobar u restoranu "Gornjak" kod istoimenog manastira. Vidi se po slikama kakvo je mesto i klopa, uredno, cisto, terasa sa vidikovcem sve je sjajno. Preporuka za sireve, pogacu, homoljski komplet.... gornjacki stek...mada je sve tu dobro, (ribu nisam jeo). Takodje imaju i lokalno kraft Homoljsko pivo koje je uzas zivi ali uzmem 0.33 cisto da izneverujem koliko je lose :D
Ako hoces malo rusticniji ambijent i da sedis uz Mlavu onda u ribnjak/restoran "Kod Rajka" na samom ulazu u klisuru. Tu uglavnom vise alpinisti i planinari jer se sa njegovog parkinga ide u vecinu smerova i na feratu. Tu hrana i nije nesto. Pastrmka je ok mada bi bila bolja da je na zaru a ne na ulju. Mozes je i kupiti od njih zivu (msm da je 30-40din ciscenje ako hoces). Tu uglavnom blejimo i cirkamo, posle penjanja. Mozes dvogledom posmatrati alpiniste.
 
Moj kolega ode u Perfokori, preko neke naše agencije, 75eu trosoban studio za 7 dana (sospstveni prevoz). Vila sa bazenom. Izgleda da je posle ovih vremenskih nepogoda, ostalo dosta neprodatog smeštaja. 75eu izađe malo jače od 10eu po danu. A ja mislio da sam prošao u fullu jer sam plaćao 23eu torkrevetni studio krajem avgusta.
 
Dobro, mogao je još malo da sačeka, pa da odmori kao čovek u oktobru.
 
Svako voli nešto. Meni dok deca nisu išla u školu, išao bih kraj avgusta početak septembra. Milina kako bi posle 1. septembra mirno bilo. I dan danas zakačim dan-dva septembra. Ove godine klinci nisu išli u petak u školu (prvi) nego tek u ponedeljak (četvrti). Mada, najkasnije što sam do sada ostao na letovanju bilo je do 9. septembra.
 
Ja jedne godine bio 05. - 15. oktobar u Pefkohori i izgoreo ko rak.
 
Idem 24.09. u Split, službeno, nedelju dana.
Šokirao sam se cenama smeštaja, a i ostalim troškovima koje ću imati.
Apartman koji sam na kraju rezervisao, 3 zvezdice, fino ocenjen, blizu hotela gde je sastanak sa inopartnerom, košta 110€ noćenje. I to je nešto najpovoljnije što sam našao, cene su baš visoke, s obzirom na period godine. Hotel gde je sastanak, 4 zvezdice, 200+€ noćenje, taksi od aerodroma 50€ (vlasnik apartmana mi rekao da je to max koliko treba da platim), prosečan ručak u restoranu 20-ak €,…
Baš su podigli cene u poslednjih par godina.
 
Dok su deca bila predškolskog uzrasta, mi i jesmo ciljali letovanje u Grčkoj u prvoj polovini septembra. Vreme bude odlično, ne dešavaju se nesnosne vrućine, more je toplo, nema nigde gužve (ali još uvek nije ni pustoš), granični prelazi prazni, a i cene su povoljnije.

Jedino je dan nešto kraći, ali i to je neznatno u odnosu na avgust npr.
 
Nazad
Vrh Dno