Šta je novo?

Gde Kupiti PCI-E Kabl Za Napajanje

LowRadiation

Slavan
Učlanjen(a)
02.06.2005
Poruke
584
Poena
319
treba mi ovo

POW-ADT-PCIE.jpg
pcie.jpg


a to je kabl/atapter za dodatno napajanje PCI-E grafickih kartica. ima li toga negde i kolika mu je cena?
 
E ovo i meni treba. Ja sam moj problem privremeno rešio tako što sam samo poubadao žice i sve OK radi. Jel neko zna gde bi moglo da se kupi ovakvih kablova.
 
Ja sam ceo Nis obisao i nigde nisam nasao cak ni sevisi ih nemaju. Nasao sam samo ovaj ali se ne poklapa sa karticom. Ako neko zna nek se javi.
 

Prilozi

  • Picture 7861.jpg
    Picture 7861.jpg
    285.2 KB · Pregleda: 65
Kako misliš ne poklapa sa karticom. Meni bi nešto ovakvo bilo idealno, ajde ako ti netreba, kontaktiraš me na PM pa se dogovorimo da mi nekako pošalješ.
 
A zašto nesbudžiš nešto ovako

http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=946495&postcount=8

sad videh da smo u isto reme odgovorili, pa evo pogledaj ovo:

http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=945330&postcount=7

Kod mene je ovakav problem bio. Ova gornja slika je kakav je konektor na napajanju, a ovo dole je kako treba da izgleda.
A link gore ti je kako to sve izgleda kad se nabudži.

Znaš kako ide dobra stara srpska poslovica: "Нема тога што Србин неможе да набуџи" :)
 
Poslednja izmena:
ufff, ne volim tu poslovicu, al' kad nema druge...

hvala!
 
Poslednja izmena:
defaulttq5.jpg

izgleda je kod bitno da su samo pin 3 i 6 prikljuceni, ostalo nebitno.

hirez.asp
 
Nisi u pravu, moraju da budu on pin 1, 2, 4 i 5 ili 2, 3, 5 i 6, tj obaveyno ova dva u sredini (2 i 5) a druga 2 po izbooru, tj može da bude i 3 i 4, ili 1 i 6, ili 1 i 4 i 3 i 6.

Po ovoj slici je tako, ali moja kartica nece da se pali kad ima samo jedan par žica, znači kod mene mora ova kombinacija od gore.
 
Poslednja izmena:
Taj adapter je nemoguce naci kod nas.... Ja sam pogledao u par racunarskih sopova i par spec. firmi u BG-u kada je user SemFisher jurio isti.... Nista vecina me je gledala belo kao da govorim o tehnologiji iz naucno fantasticnih filmova.... Neki koji su znali o cemu se radi su samo slegli ramenima... krastavac...
 
Nisi u pravu, moraju da budu on pin 1, 2, 4 i 5 ili 2, 3, 5 i 6, tj obaveyno ova dva u sredini (2 i 5) a druga 2 po izbooru, tj može da bude i 3 i 4, ili 1 i 6, ili 1 i 4 i 3 i 6.

Po ovoj slici je tako, ali moja kartica nece da se pali kad ima samo jedan par žica, znači kod mene mora ova kombinacija od gore.

aha, jasno. ja do sutra moram da resim ovu dilemu jer mi stize procesor :bottle:

neo, da li je ok ako gornje pinove spojim na istu 'crnu' (ground), a donje tri na istu zutu (+12V) liniju, odnosno, da se struja vuce sa dva kabla (crni + zuti) iz napajanja?
vidim po slici da si ti za srednje pinove koristio razlicite vodove od onih za pinove 1/3 odnosno 4/6.


big joe, hvala na odgovoru. da li si pokusavao u logo-u? oni su imali svasta od kablova, ja nisam stigao danas da odem do njih.
 
Poslednja izmena:
evo kako sam ja uradio, mozda nekome bude poucno sta (ne)treba uraditi.

sutra vam javim da li je uspelo :d
 

Prilozi

  • pcie kon copy.jpg
    pcie kon copy.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 69
Jedino ti ostaje da probaš. Mislim da će i tako raditi, a ja sam ono moje onako uradio pošto mi je tako bilo lakše, tj samo sam rastavio jedan molex "produžni" i ovako nabudžio.
 
mozda kasnim... Ali... Nemaju u LOGO-u... Bio sam na sajtu.... Nisam zvao ni bijo do njih, ali mozda su i to uvrstili ovih dana... Probaj, ali cisto sumnjam
 
Kome trebaju PCI-E konektori neka posalje PM
 
Nazad
Vrh Dno