Šta je novo?

Gde kupiti kvalitetnu torbu za laptop?

disco_killa

Čuven
Učlanjen(a)
04.01.2004
Poruke
464
Poena
620
Interesuje me gde kupiti kvalitetne torbe za lap ?

Video sam u sluzbenom glasniku (Mekenzijeva) ako se ne varam , samsonite oko 7000 din . Fina , pored laptopa ima mesta za josh dosta stvari .

Interesuje me da li znate gde ima neki veci izbor da se pogleda josh koja .

Konkretno me interesuje torba do 100e , ni premala ni prevelika .

hvala.
 
Ja sam pazario odlican Targus ranac u Gigatronu, za 4500. Veoma sam zadovoljan. 2 pregrade 6 dzepova, i tapacirana "torba" za laptop koja se moze izvaditi. Imali su daleko veci izbor torbi, ali mene je zanimao ranac. U svakom slucaju ne bi bilo lose da pogledas. Kupljen je u decembru prosle god.
 
Nemaju više u Gigatronu... zvao sam, tj. uredno im na sajtu stoji da imaju, a oni to ni sami ne znaju... hehehe
Generalno gledano dosta se teško nalaze rančevi za 17" laptopove! Klasičnih torbi još i ima ali ne i rančeva... doduše sve ih je više u ponudi.

Pošto sam tražio i sebi istu stvar gledam da drugima uštedim vreme... znači cene veoma variraju kao i kvalitet. Od nekih 30 EUR do 200 EUR koliko u "Službenom listu" na Slaviji košta "Victorinox Swiss Army WT Digital Pack". Verovali ili ne celih 16.000,00 dinara i vredi svaku paru... detalji sve govore. Pogledajte ovde ga ima za 95 funti što znači da je u USA recimo oko $100 ili malo jače.
Da sam imao novca kupio bih. Znači krut deo koji se posebno vadi za laptop i posebno ukrućeni deo za punjač koji se istov vadi... ma loodilo... koje ponavljam košta 200 EUR tj. gotovo kao jedan Asus EEepc.

Ja sam tražio Wenger (model Pegasus), Targus, Samsonite, Fujitsu-Siemens, a na kraju kupio Hama ranac za 3790,00 din. Klasičan je i poprilično kvalitetan... nije kao spomenuti Swiss Army... Ima super foru jer se se laptop izvlači sa strane i ima posebnu futrolu u koju se prvo umetne laptop a onda tek ide u torbu koja je dodatno ojačana. Takodje ima onaj rupičasti deo sa sunđerom na leđima zbog prijatnijeg nošenja i znojenja leti. Ima dosta pregrada i rasferšluse koji se ne vide, tj. koji štite od prodora kiše... naravno u granicama normale. Ostatak ranca i nije previše krut ali to je super je onda bude manje gabaritan kada je taj deo prazan. Jedino je loše što bi voleo da je na sve to dno bolje zaštićeno u smislu gumirano.

Samsonite nema u Stylosu kraj Doma Omladine, tj. rekoše da trebaju da dobiju, ali mi rekoše da pogledam na ulazu u podzemni prolaz iz Balkanske ka Terazijama, tu je ona Samsonite prodavnica... nisam bio ali gledao sam katalog na netu i svež katalog u Stylosu i imaju super modele.
Gledao sam u Zari u Ruzveltovoj ulici, prodavnica Urban Shop ili tako nešto.... treba prevrnuti celu prodavnicu jer je u delu sa biciklima u krajnjem desnom ćošku ali imaju dva modela... jedan ranac sa točkićima i onom ručkom, i drugi meni lepši koji je bez ručke. Čini mi se da im je cena oko 3000,00 din ili nešto malo jače. Kod lepšeg nije mi se dopadalo što je pregrada za Laptop u sredini ranca tj. nije u delu koji naleže na leđa pa mi se učinilo da će komp biti previše izložen.
Drugi nisam previše zagledao.

Imaju u Pacomu neki plavi za oko 2500,00 din. a u Desku se hvale da uvoze Wenger ali nemaju rančeve za 17"!!!

Toliko od mene... nadam se da ću nekome uštedeti bar malo vremena po ovim vrućinama!

Poz

Ja sam svoj kupio na Slaviji u onom prodavnici-kiosku sa foto opremom!
Nisam siguran da imaju tj. da nisam kupio poslednji... pa možete pogledati.
 
Poslednja izmena:
tnx za savet . licno sam na kraju nasao super torbicu i pc practic-u na bogoslovijji ... tucano je u pitanju ... za 14" laptop .
 
A zasto te torbe gledate samo po geek shopovima? :)

Ima odlicne torbe u MEXX-u (Deltra, Merkator...) recimo... i ne izgledaju kao za pacenike :p
 
A zasto te torbe gledate samo po geek shopovima? :)

Ima odlicne torbe u MEXX-u (Deltra, Merkator...) recimo... i ne izgledaju kao za pacenike :p

Pa imam samo jedan život, ne mogu sve da postignem :p
...inače nisam stigao da odem do navedenih mesta!

Kao i ti, svojim komentarom trudim se da drugima dam više informacija, da ne bi potrošili večnost tražeći jednu običnu torbu za laptop! ;)
 
Potrebna mi je torba za Acer 6920G. Kao sto znate taj notebook ima ekran koji je 16" tako da je malo problematicno. Da li je negde neko video finu torbu, po mogucnosti zensku, jer je vlasnik racunara dama.

Hvala!
 
Na tako nešto nisam nailazio uopšte... a mislim da i nema tako nečega... bar ne još jer je u pitanju novi standard veličine ekrana.
Ipak mislim da neće biti problema da stane u 15.4" torbu. Torbi te veličine bar ima na svakom koraku čak i za dame.

Predlažem da poneseš foliju ili onaj tanak sunđerčić koji kada kupiš računar leži između ekrana i tastature a koji odgovara gabaritima računara i jednostavno probaš na licu mesta da li torba pasuje, čisto da ne bi nosio računar sa sobom! Ukoliko računar nije došao sa tako nečim uzmeš A3 papir i na njemu ocrtaš gabarite računara.
 
Poslednja izmena:
Heh ja moram da oživim ovu temu ali sam se ubio tražeći svuda po gradu dobru torbu za laptop.

Postoji problem što mi treba mala torba koja bi nosila 12.1" laptop. Najbolje što sam mogao da nađem je ovaj Belkin model ali je crveni motiv grozan jer je bordo i previše je ženski..

Da napomenem treba mi crna torba.

Idealno bi bilo ako neko zna gde bi mogla da se nađe nešto tipa Hp Mini Messanger Bag..

Ali sam sve više ubeđenja da je nalaženje torbe mission impossible. :trust:
 
Ima ceo samsonite program na uglu takovske i 27 marta.
 
Ja sam uzimao za netbook ovo, mada mozda je suvise mala za 12.1" notebook.
 
Dobra alternativa na to su i ovi sto rade futrole za oruzje, oni mogu mnogo kvalitetno da odrade torbe po meri i potrebama (drug radio ovde u NS u jednoj firmi i izasao ga ranac oko 50EUR)...
 
A zasto te torbe gledate samo po geek shopovima? :)

Ima odlicne torbe u MEXX-u (Deltra, Merkator...) recimo... i ne izgledaju kao za pacenike :p

Gde nadje mexx koji je ultra geek/derpe shop...
 
Nazad
Vrh Dno