Šta je novo?

Garmin Alpha 200 -ručni GPS za pse - pomoć oko karti

LukasP

Cenjen
Učlanjen(a)
13.10.2022
Poruke
1,029
Poena
145
Pozdrav, prijatelj je kupio tracker za psa iz naslova i uhvatio mene kao informaticara da mu azuriram mape.
Problem je sto nema detaljan prikaz podrucja, konkretno on Zivi U BiH - Drvar, i prikazani su samo gradovi i glavne magistrale, predjeli i sve detaljnije osim toga nije uneseno u kartama.

Ima softver za PC Garmin express koji ne uspijevam povezati sa uredjajem (prepozna uredjaj ali izbacuje da server od garmina ima problem i ne moze se povezati) i vidio sam po forumima da dosta ljudi ima probleme, pokusao sam se one osnovne informaticarske fore i nije pomoglo....

Uspio sam povezati uredjaj sa aplikacijom na telefonu jer jer uredjaj ima i GPS i WIFI i trazio azuriranja i nema nista znacajno. (sve sam popalio i pregledao u opcijama karti i podesavanjima uredjaja)

Precesljao sam internet i vidio sam da se mogu dokupiti neke karte za evropu po cijeni oko 50$ ali to je za neke planinske staze i biciklisticke staze ali kontam da ni od toga ne bi bilo vajde, besplatno nista drugo nema

Zanima me da li jednostavno "naši" predjeli nisu uneseni i ne postoje na garmin mapama u tim detaljnijim prikazima ili se nesto moze uraditi ?
 
Vrh Dno